Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν με νοιάζει τι λες φίλε αλλά προφανώς έχεις κάποιο θέμα. Τα guides της Χριστιάνας για το LoL είναι τα καλύτερα. Αν εσύ γράφεις καλύτερα guides τότε περιμένω να μου δώσεις link.
 
Επίσης όσο για τα σχόλια που λες, υπήρχε ένα σχόλιο όπου έβριζες τη συντάκτρια άρα λογικό ήταν να το σβήσουνε. Αν θέλεις να κάνεις σωστή κριτική θα λες ότι πιστεύεις ότι είναι λάθος. Εγώ αν δω ποτέ λάθος σε game site το λέω και διορθώνεται. Διαφορετικά...it's just trolling

foul no 1. Ποτε δεν προτεινεις σε newbie guide ουτε και  σε  pro  smitless jungler μονο και μονο  για να κλεψεις drake / baron αξιζει να το εχεις.

       no 2. Για jungler τουλαχιστον πρεπει να ξεκινησεις  με W οχι με Q(για καλυτερο clear time).

Eπισης δε μπορω να δω πως μπορει να παιχτει σαν  support στο bot lane. 

 

 

 

 Σε πρόσφατο game, δοκιμάσαμε να σκοτώσουμε στο level 4 την κόκκινη Σαύρα χωρίς να χρησιμοποιήσουμε το smite και τα καταφέραμε μια χαρά.

 

 

Ευτυχως που απλα δοκιμασαν και δε το προτειναν  γιατι σε ενα κανονικο παιχνιδι με jungler θα ερχοταν ο αντιπαλος  τσουπ smite  και παιρνει buff και κιλλ(?μπορει?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

the awkward moment όταν πιστεύεις ότι ένα guide δεν μπορεί να είναι πιο πολύ για κλάματα έρχονται μερικοί και σε επιβεβαιώνουν ότι μπορούν να κάνουν και χειρότερο... 

 

δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει το giveaway του zac ή του κάθε ήρωα όταν βγαίνει ως αντάλλαγμα του spam και των κακών video / guides που εμφανίζονται στο topic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα απαντησει και εγω στο guide του Thresh, λεγοντας της οτι το Rod of Ages και το Wits End ειναι περιττο στον Thresh.

Στο τελος ειπα οτι ειναι καφριλα να σβηνουν μηνυματα με αντιθετες αποψεις.

Το αποτελεσμα ηταν να σβησουν και το δικο μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ρωτησω κατι..πως γινεται να εχω χαμηλοτερη αναλυση στο λολ χωρις να βγενει απο το full screen αλλα τα κενα να ειναι μαυρα..οπως ειδα σε μερικους στο lcs;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύκολο να κράζετε ένα guide άλλα όχι να φτιάχνετε, δεν σας είδα και πολύ πρόθυμους και εγώ μπορώ να το παίξω εξυπνάκιας και θεός πίσω από ένα pc. Για τον οδηγό του zac έκανα καλή δουλειά διότι δεν τον ακολουθώ τυφλά απλός κατανοώ την λογική ενός champion στο πως θα παιχτεί αν κάποιος είναι ανίκανος να ακολουθήσει την λογική ενός guide είναι δικό του ζήτημα. Βεβαία εδώ διακρίνετε η διπροσωπία μερικών που βρίζετε ένα site σχετικά με τα games, όταν βάζει διαγωνισμούς με κλήρωση ή χωρίς κλήρωση (βλέπε razer greece) μόνο την ψύχη σας δεν έχετε πουλήσει ακόμα. Εγώ προσωπικά έπαιζα από την beta εκδοσή μέχρι και σήμερα είχα σταματήσει  και ξεκίνησα πάλι. Το παλιό μου account το έδωσα σε ένα φίλο και έφτιαξα νέο δεν είμαι lvl 30 επειδή παίζω σπάνια λόγων μειωμένου χρόνου. Ξέρω λοιπόν να διακρίνω με δίκη μου μάτια ένα guide φάνηκε σαν διαφήμιση δεν λέω, άλλα δεν θα μου έδινε το δικαίωμα να το παίζω "κράχτης του καναπέ". Έκτος αν είναι κάποιος troll, εκεί ότι του φωτίσει.  Και σχετικά με τις "αντίθετες απόψεις" είναι πως τις τεκμηριώνεις αν προσβάλουν κάποιον σβήνονται, αν τα αφήναμε θα είχαμε και άλλες μειονότητες να μας λένε τα δικά του.

Στην τελική τα guides είναι υποκειμενικά ανάλογα με το πως παίζει ο καθένας και ας μην ξεχνάμε ότι η συντάκτρια είναι level 30. Εσείς ως παντογνώστες στο division κολλήσατε  Τα υπόλοιπα guides που διαβάζετε από τα ελληνικά sites από τι division συντάκτη είναι? No comments. Οσο για το δεύτερο σχόλιο, sistah ένα σχόλιο είχε το guide και αυτό το ένα είχε σβηστείΑυτά περί δεύτερου σχολίου είναι ιστορία σου. Στα ψέματα πτυχιούχος βλέπω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύκολο να κράζετε ένα guide άλλα όχι να φτιάχνετε, δεν σας είδα και πολύ πρόθυμους και εγώ μπορώ να το παίξω εξυπνάκιας και θεός πίσω από ένα pc. Για τον οδηγό του zac έκανα καλή δουλειά διότι δεν τον ακολουθώ τυφλά απλός κατανοώ την λογική ενός champion στο πως θα παιχτεί αν κάποιος είναι ανίκανος να ακολουθήσει την λογική ενός guide είναι δικό του ζήτημα. Βεβαία εδώ διακρίνετε η διπροσωπία μερικών που βρίζετε ένα site σχετικά με τα games, όταν βάζει διαγωνισμούς με κλήρωση ή χωρίς κλήρωση (βλέπε razer greece) μόνο την ψύχη σας δεν έχετε πουλήσει ακόμα. Εγώ προσωπικά έπαιζα από την beta εκδοσή μέχρι και σήμερα είχα σταματήσει  και ξεκίνησα πάλι. Το παλιό μου account το έδωσα σε ένα φίλο και έφτιαξα νέο δεν είμαι lvl 30 επειδή παίζω σπάνια λόγων μειωμένου χρόνου. Ξέρω λοιπόν να διακρίνω με δίκη μου μάτια ένα guide φάνηκε σαν διαφήμιση δεν λέω, άλλα δεν θα μου έδινε το δικαίωμα να το παίζω "κράχτης του καναπέ". Έκτος αν είναι κάποιος troll, εκεί ότι του φωτίσει.  Και σχετικά με τις "αντίθετες απόψεις" είναι πως τις τεκμηριώνεις αν προσβάλουν κάποιον σβήνονται, αν τα αφήναμε θα είχαμε και άλλες μειονότητες να μας λένε τα δικά του. αυτά είχα να πω.

Υποθέτω πως μιλάμε με την Χριστιάνα.

 

Ένα έχω να πω. Βγάλτε μου τα μάτια και κάψτε τα με αυτά που είδα σε ~10 guides που διάβασα.

 

Τα 3 που μου έκαναν εντύπωση όμως

 

1) O khazix έκανε εγχείρηση αλλαγής φύλου.

2) Όλοι οι champion πεθαίνουν εύκολα στην αρχή

3) Το ένα pot είναι waste of gold και δεν προτείνεται για αγορά. Πάντα Μπότα + 2 pot

 

 

 

edit no1: Το έχει δει ο zahariel? Γιατί ελπίζω πραγματικά να μην το δει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρωτη αναγνωση (πολυ περιληπτικα): Ενταξει, δε μαξαρει W και τα items φαινονται οχι τραγικα.

Μετα διαβαζω τα σχολια εδω. Ενα φρυδι υψωνεται. Βλεπω το post για wit's end - rod of ages thresh. Ενα δακρυ κυλησε.

Και χωρις να θελω να κραξω κανεναν, φιλτατε Βασιλη, σε μενα προσωπικα φαινεται οτι η εν λογω συγγραφεας δεν εχει ιδιαιτερα καλη ιδεα του παιχνιδιου.

Επειδη κι εγω παιζω απο τη beta και εχω μια αλφα εμπειρια, φαινεται αυτος ο οποιος ξερει το θεμα και προσπαθει να το εξηγησει με απλους ορους και αυτος που γραφει με απλους ορους γιατι δεν ξερει καλυτερα. Νομιζω το guide αυτο ανηκει στη δευτερη κατηγορια.

Και οριστε, για να μη λες οτι δε γραφουμε κι ολας :)

 

http://soulfiregaming.com/el/guide/irelia/

 

Θελει ενα μικρο Update στα αντικειμενα αλλα ειμαι ιδιαιτερα περηφανος για τη δευτερη σελιδα ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν μιλάτε με την χριστιάνα με έμενα μιλάς 

 

@SOCRATIS1000 "Early kills=Early kills". Δεν μιλαει για τα μετεπειτα kills. Jesus.

Διαβασε καλυτερα τι γραφει και ασε τα jesus .

Tespa,αυτο που λεμε ειναι οτι μπραβο για το guide αλλα ειναι απαραδεκτο να σβηνεις ποστ που προσπαθουν να διορθωσουν το guide,οταν ειδικα η κοπελα που το εφτιαξε δεν εχει ιδεα για το παιχνιδι.Thats all.Καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vasilis Ειχα μια καψα να κατσω να πω ψεμματα..

Δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα το τι γραφει η Χριστιανα και η καθε Χριστιανα, μου δειξανε το thresh guide, θεωρησα οτι ειναι λαθος τα items και της το ειπα. Τελος.

Φανταζομαι οτι το εσβησαν γιατι θεωρησαν οτι το εγραψε ο αταλλος με αλλο account.

Απο τοτε δεν ξανα ασχοληθηκα με αυτο το site και ουτε προκειται μιας και εκτος απο ολα τα αλλα, εχει και ασχημο UI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι ξεκαθαρο οτι το παρον topic παρακολουθειται απο αναγνωστες ενος συγκεκριμενου site με lol guides.Απ´ οτι φαινεται εκλαμβανετε εναν Zahariel ως παντογνωστη κι απορρίπτετε ως φιλοι του τα υπολοιπα guides, ενώ τα ρατσιστικά posts περί του φύλου της συντάκτριας δείχνουν και το επίπεδό σας όπως κι ότι δεν έχετε επιχειρήματα.Καθε σχολιο περριτευει νομιζω.Απ´τη μια εχουμε ενα επαγγελματικο κειμενο μιας καταξιωμενης συντακτριας κι απ´ την αλλη τα μελη της ομαδας του Zahariel να εχουν κανει camp το topic για να μας αποδειξουν οτι ενα guide γραμμενο μονο για την ελληνικη εκδοση του lol είναι καλύτερο.Συνεπως χωρις νοημα για οσους παιζουν με την αγγλικη.Ενα αρνητικό σχόλιο είχε το guide, έβριζε την συντάκτρια και σβήστηκε. Στο site του Zahariel είδαμε 0 έως 1 σχόλια. Οπότε κατά το παρελθόν θα έχει πέσει μαζικό delete ή απλά κανείς δεν ασχολείται. Για το σχεδιαστικό κομμάτι δεν χωράνε επίσης σχόλια σύγκρισης. Τέλος, μας συγχωρείτε που η συντακτρια δεν εχει ωρα να καθεται ολη τη μερα και να παιζει lol για να φτασει gold division αλλα ολοι οι συντακτες γραφουν δεκαδες reviews και εκατονταδες ειδησεις καθε χρονο. Απο εκει και περα οπως ανεφερε κι ο Βασιλης καθε guide ειναι υποκειμενικο και καπου εκει τελειωνει η συζητηση.

Επεξ/σία από GameWorld
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάλουμε τα guides της καταξιωμένης συντάκτριας δίπλα σε guides του solomid ή άλλων κοινοτήτων που γράφουν professional players να δούμε τις διαφορές?

Δεν χρειάζεται solomid. Ακόμα και το mobafire καλύτερα έχει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Say wat who where and when? 

Tα βασικα: Ολο το site ειναι διγλωσσο- ελληνικα και αγγλικα.

Δευτερον δεν εχω team, αν το ονομα μου αναφερεται ειναι επειδη (ελπιζω) οτι με σεβονται σαν παικτη για τις γνωσεις μου στο παιχνιδι.

Και χωρις γαντια:

Εχεις μια επαγγελματια ΣΥΝΤΑΚΤΡΙΑ (ξερει να γραφει) να γραφει οδηγους (καθολου επαγγελματικους η κατι τετοιο) με ΜΗΔΕΝΙΚΗ αισθηση του παιχνιδιου (Τι σημαινει να "φτασει" Gold?? Γιατι να διαβασω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ που γραφει καποιος που απλα δεν ξερει;).

Τετοιου ειδους αρθρα ειναι καλο να γραφονται στο στυλ: Εντυπωσεις ενος gamer για το ταδε παιχνιδι.

Μεινε μακρια απο τους οδηγους. Δεν ξερεις να παιξεις ο ιδιος, τι προσπαθεις να μαθεις τους αλλους;

Βιαστηκες απιστευτα να επιτεθεις και να μειωσεις καποιον που δεν ξερεις. Χρησιμοποιησες επιχειρηματα που δεν ισχυουν προς αυτο τον σκοπο. Και με επισημο ονομα. Αυτο για μενα σημαινει credibility 0.

Δεκτο υπερασπισου τους συντακτες σου και το περιεχομενο σου. Αλλα μη ψαχνεις να βρεις το δικιο σου εδω γιατι δεν θα το βρεις.

Γιατι εδω δεν ειμαστε τα παιδακια που εχεις subscribed και κανουν ουαου στο οτιδηποτε.

Αλλα ελπιζω για το καλο το δικο σας να βρειτε καποιον που να ξερει οντως απο LoL να σας γραψει τιποτα της προκοπης εκει μεσα.

Και σε περιπτωση που δεν ξερεις ποιος ειμαι: Ειμαι επαγγελματιας ΠΑΙΚΤΗΣ. Το οποιο σημαινει, σε αντιθεση με τη συντακτρια σου, οτι ειναι δουλεια μου να ξερω τι λεω σε αυτο το παιχνιδι.

Αυτα

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...