Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να ρωτησω κατι..πως γινεται να εχω χαμηλοτερη αναλυση στο λολ χωρις να βγενει απο το full screen αλλα τα κενα να ειναι μαυρα..οπως ειδα σε μερικους στο lcs;

καποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Say wat who where and when? 

Tα βασικα: Ολο το site ειναι διγλωσσο- ελληνικα και αγγλικα.

Δευτερον δεν εχω team, αν το ονομα μου αναφερεται ειναι επειδη (ελπιζω) οτι με σεβονται σαν παικτη για τις γνωσεις μου στο παιχνιδι.

Και χωρις γαντια:

Εχεις μια επαγγελματια ΣΥΝΤΑΚΤΡΙΑ (ξερει να γραφει) να γραφει οδηγους (καθολου επαγγελματικους η κατι τετοιο) με ΜΗΔΕΝΙΚΗ αισθηση του παιχνιδιου (Τι σημαινει να "φτασει" Gold?? Γιατι να διαβασω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ που γραφει καποιος που απλα δεν ξερει ;).

Τετοιου ειδους αρθρα ειναι καλο να γραφονται στο στυλ: Εντυπωσεις ενος gamer για το ταδε παιχνιδι.

Μεινε μακρια απο τους οδηγους. Δεν ξερεις να παιξεις ο ιδιος, τι προσπαθεις να μαθεις τους αλλους;

Βιαστηκες απιστευτα να επιτεθεις και να μειωσεις καποιον που δεν ξερεις. Χρησιμοποιησες επιχειρηματα που δεν ισχυουν προς αυτο τον σκοπο. Και με επισημο ονομα. Αυτο για μενα σημαινει credibility 0.

Δεκτο υπερασπισου τους συντακτες σου και το περιεχομενο σου. Αλλα μη ψαχνεις να βρεις το δικιο σου εδω γιατι δεν θα το βρεις.

Γιατι εδω δεν ειμαστε τα παιδακια που εχεις subscribed και κανουν ουαου στο οτιδηποτε.

Αλλα ελπιζω για το καλο το δικο σας να βρειτε καποιον που να ξερει οντως απο LoL να σας γραψει τιποτα της προκοπης εκει μεσα.

Και σε περιπτωση που δεν ξερεις ποιος ειμαι: Ειμαι επαγγελματιας ΠΑΙΚΤΗΣ. Το οποιο σημαινει, σε αντιθεση με τη συντακτρια σου, οτι ειναι δουλεια μου να ξερω τι λεω σε αυτο το παιχνιδι.

Αυτα

 

 

Και αυτός είναι ο λόγος που αναφερόμαστε στον zahariel (Το τελευταίο που είπε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι γράφει ο καθέ άσχετος ελάχιστα με νοιάζει. Αυτό που με νοιαζει ειναι ο καθε κακόμοιρος που προσπαθεί να ψαρέψει κλικς επειδή "έκανε παπάδες" και μιας και το σπάμ έφυγε άκλαφτο έρχεται και ο αρχικακόμοιρος καπάκια να κάνει ανούσιες followup συγκρίσεις και να τα κάνει ακόμα πιο σκατά. Μηδεν. 

 

Bronze V guides for AD leblanc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι γράφει ο καθέ άσχετος ελάχιστα με νοιάζει. Αυτό που με νοιαζει ειναι ο καθε κακόμοιρος που προσπαθεί να ψαρέψει κλικς επειδή "έκανε παπάδες" και μιας και το σπάμ έφυγε άκλαφτο έρχεται και ο αρχικακόμοιρος καπάκια να κάνει ανούσιες followup συγκρίσεις και να τα κάνει ακόμα πιο σκατά. Μηδεν. 

 

Bronze V guides for AD leblanc.

But she can chase anyone. Y u no play AD Leblanc?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ξεκαθαρο οτι το παρον topic παρακολουθειται απο αναγνωστες ενος συγκεκριμενου site με lol guides.Απ´ οτι φαινεται εκλαμβανετε εναν Zahariel ως παντογνωστη κι απορρίπτετε ως φιλοι του τα υπολοιπα guides.Καθε σχολιο περριτευει νομιζω.Απ´τη μια εχουμε ενα επαγγελματικο κειμενο μιας καταξιωμενης συντακτριας κι απ´ την αλλη τα μελη της ομαδας του Zahariel να εχουν κανει camp το topic για να μας αποδειξουν οτι ενα guide γραμμενο μονο για την ελληνικη εκδοση του lol είναι καλύτερο.Συνεπως χωρις νοημα για οσους παιζουν με την αγγλικη.Ενα αρνητικό σχόλιο είχε το guide, έβριζε την συντάκτρια και σβήστηκε. Στο site του Zahariel είδαμε 0 έως 1 σχόλια. Οπότε κατά το παρελθόν θα έχει πέσει μαζικό delete ή απλά κανείς δεν ασχολείται. Για το σχεδιαστικό κομμάτι δεν χωράνε επίσης σχόλια σύγκρισης. Τέλος, μας συγχωρείτε που η συντακτρια δεν εχει ωρα να καθεται ολη τη μερα και να παιζει lol για να φτασει gold division αλλα ολοι οι συντακτες γραφουν δεκαδες reviews και εκατονταδες ειδησεις καθε χρονο. Απο εκει και περα οπως ανεφερε κι ο Βασιλης καθε guide ειναι υποκειμενικο και καπου εκει τελειωνει η συζητηση.

 

 

Κανενα guide δεν ειναι υποκειμενικο,δευτερον φυσικα και πρεπει να εναι οχι απλα gold ,αλλα και πλατ για να φτιαξει ενα σωστο guide .Παικτης lvl 30 δεν εχει γνωσεις για το παιχνιδι ωστε να γραψει ενα guide.Το θεμα δεν ειναι το guide με τα 100 λαθοι,το θεμα ειναι οτι δεν θελετε να διωρθωσετε αυτο το κακο guide.

TO lol δεν ειναι παιχνιδι σαν το hitman,call of duty bioshock κτλ.Ειναι ενα παιχνιδι που θελει απιστευτο χρονο και απιστευτη εμπειρια για να το μαθεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ξεκαθαρο οτι το παρον topic παρακολουθειται απο αναγνωστες ενος συγκεκριμενου site με lol guides.Απ´ οτι φαινεται εκλαμβανετε εναν Zahariel ως παντογνωστη κι απορρίπτετε ως φιλοι του τα υπολοιπα guides, ενώ τα ρατσιστικά posts περί του φύλου της συντάκτριας δείχνουν και το επίπεδό σας όπως κι ότι δεν έχετε επιχειρήματα.Καθε σχολιο περριτευει νομιζω.Απ´τη μια εχουμε ενα επαγγελματικο κειμενο μιας καταξιωμενης συντακτριας κι απ´ την αλλη τα μελη της ομαδας του Zahariel να εχουν κανει camp το topic για να μας αποδειξουν οτι ενα guide γραμμενο μονο για την ελληνικη εκδοση του lol είναι καλύτερο.Συνεπως χωρις νοημα για οσους παιζουν με την αγγλικη.Ενα αρνητικό σχόλιο είχε το guide, έβριζε την συντάκτρια και σβήστηκε. Στο site του Zahariel είδαμε 0 έως 1 σχόλια. Οπότε κατά το παρελθόν θα έχει πέσει μαζικό delete ή απλά κανείς δεν ασχολείται. Για το σχεδιαστικό κομμάτι δεν χωράνε επίσης σχόλια σύγκρισης. Τέλος, μας συγχωρείτε που η συντακτρια δεν εχει ωρα να καθεται ολη τη μερα και να παιζει lol για να φτασει gold division αλλα ολοι οι συντακτες γραφουν δεκαδες reviews και εκατονταδες ειδησεις καθε χρονο. Απο εκει και περα οπως ανεφερε κι ο Βασιλης καθε guide ειναι υποκειμενικο και καπου εκει τελειωνει η συζητηση.

 

Αυτό τώρα είναι σοβαρό κείμενο? Έχει διαβάσει ο συγγραφέας τα παραπάνω? Είναι καν στο κλίμα? 14χρονη ουσία με και καλά ώριμη παρουσίαση. 

 

Μετά από αυτή την άκομψη υπεράσπιση ενός απλού οδηγού , είμαι πεπεισμένος πλέον πως όχι μόνο 1 σχόλιο έχει σβηστεί στο site που να σχολιάζει τον οδηγό αλλά τουλάχιστον όλα τα αρνητικά. Δεν ξέρω ποιος έχει γράψει το κείμενο , αν είναι η αρχική συντάκτρια ή κάποιος άλλος από το site , αλλά φαντάζομαι πως το babysitting τέλειωσε κάπου στα 7 έτη της συντάκτριας. Δε νομίζω να χρειάζεται άλλο. Αλλιώς, αν δεν είναι έτοιμη για αρνητική κριτική , προτείνω είτε να αγνοεί τα κακώς κείμενα, είτε ξυδάκι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να είσαι/κάνεις κάπου λάθος ντάξει ανθρώπινο είναι.

 

Αλλά το να κάνεις λάθος, να μην το παραδέχεσαι και να φοράς παρωπίδες σε αυτά που σου λένε οι υπόλοιποι απλά δείχνει ύπαρξη μεγάλων συμπλεγμάτων.

 

Και μιλάω για το προσωπικό, ανθρώπινο στοιχείο δεν μιλάω καν σε επαγγελματική βάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι αλλο στο θεμα του παραπανω "οδηγου" τα likes μου αντιπροσωπευουν τις αποψεις μου.

 

Αληθεια για, οσους παρακαλουθουν, τι πιστευετε για τα all star teams? τα δικα μου votes ειναι.

EU-diamondprox,alechich,wickid,yellowpete,krepo

NA-Hotshotgg,saintvicious,elementz,scarra,doublelift

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστιανα γραψε για τα ζώδια καλύτερα.

Σοβαρα τώρα, αν τα σβηνει τα comments των παιδιων τοτε ειναι για φαπες.

Και το καλυτερο guide να εκανε, παλι για φαπες για μενα.

 

 

Μαθε Χριστιανα να ακους πρωτα.

Σαν ολες τις γυναικες... μπουρου μπουρου και οτι δεν μ'αρεσει το διαγραφουμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Inbefore φαλλοκρατικο αστειο που τελειωνει με "τραβα στη κουζινα σου", κατα προτιμηση με λιγο εξτρα, "και χωρις wifi"

Mην πας εκει μαν :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, είμαι η Χριστιάνα. Με ενημέρωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα με το guide μου στο forum σας και θέλησα να δω η ίδια τα παράπονά σας. Λέω εξ αρχής ότι δεν μπήκα για να δώσω τροφή στο trolling αλλά για να δώσω ένα τέλος στο θέμα και όλη αυτή την σύγχυση.

 

Τα guides τα γράφω αφού έχω συνεννοηθεί πρώτα με την Riot γιατί η ίδια μου δίνει τα Riot Points για να αγοράζω τους νέους champions. Μετά από αρκετές δοκιμές και διάφορα builds αποφασίζω για το ποιο αποδείχθηκε πιο αποτελεσματικό και το βάζω μέσα στο guide. Τα items, τα masteries, τα runes και η σειρά με την οποία αγοράζει κανείς τις πανοπλίες αποτελούν προσωπική μου άποψη. Εγώ προσωπικά χτίζω έτσι έναν champion και απλώς το προτείνω, ΔΕΝ υποχρεώνω κανέναν. Όσο για τους ψαγμένους... πιστεύω ότι έχετε δει πως τα items από guide σε guide διαφέρουν, αποτελούν προσωπική άποψη του καθενός και δεν πιστεύω ότι θα πρέπει να είναι λόγος για τσακωμούς και διαφωνίες. 

 

Τώρα, απαντάω σε όσα είδα με μια γρήγορη ματιά.

1) Κάποιος είπε "Χριστιάνα πες τα ζώδια καλύτερα", ναι θα πω και τα ζώδια αν θέλω αλλά η δουλειά μου στο GameWorld.gr είναι να ενημερώνω τους αναγνώστες για τα νέα στο gaming, να γράφω reviews και guides και όχι να κάνω την Βίκυ Παγιατάκη.

2) Κάποιος είπε ότι σβήνω τα comments, όχι δεν σβήνω τίποτα γιατί δεν έχω δικαιώματα στην σελίδα να σβήσω κανένα comment και καμία βαθμολογία. Είμαι συντάκτρια, όχι admin.

3)Είπαν μερικοί ότι είμαι άσχετη....τώρα τι να πω. Δεν είπα ποτέ ότι είμαι guru στο League of Legends αλλά άσχετη δεν είμαι. Παίζω αρκετό καιρό και όσο για το Tier/Division μου, μόλις τώρα άρχισα τα ranked.... και ανεβαίνω  B)

 

Αυτά για τώρα. Ελπίζω η συζήτηση να τελειώσει εδώ ή να συνεχιστεί πολιτισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συζητηση διεξαγοταν πολιτισμενα, μεχρι που το παιδι με το ονομα GameWorld εκανε επιθετικα σχολια προς τα μελη εδω.

Οσον αφορα τους οδηγους σου αυτο που αναφερθηκε ηταν οτι υπαρχουν πιο αποτελεσματικα builds απο αυτα που δινεις και οτι σε προηγουμενα guides ισχυε το ιδιο.

Αυτο σε απαντηση στο post του vasili που το παρουσιασε ως ενα "παρα πολυ καλο guide" και εγινε χαβαλες πανω σε καποια σημεια φανηκαν αστεια.

Οποτε φανταζομαι καταληγει στο: Οκ καλη φαση το guide σου, αν αυτα προτεινεις, καλως. Αλλα μην προσπαθεις να μας πεισεις και μας σωνει και καλα να το δεχτουμε (προς τους κυριους vasilis και gameworld)

 

YΓ: Οσον αφορα τα σβησμενα comments δεν μπορω παρα να πιστεψω τα παιδια. Μπορει μεν να μη το εκανες εσυ αλλα καποιος το εκανε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3)Είπαν μερικοί ότι είμαι άσχετη....τώρα τι να πω. Δεν είπα ποτέ ότι είμαι guru στο League of Legends αλλά άσχετη δεν είμαι. Παίζω αρκετό καιρό και όσο για το Tier/Division μου, μόλις τώρα άρχισα τα ranked.... και ανεβαίνω  B)

 

To πρώτο πράγμα που κάνει κάποιος σε ολοκληρωμένο (όχι work in progress) οδηγό είναι να αναφέρει το elo ή rank του καθώς και μερικά πράγματα για τη σχέση του με τον champion, και συνήθως να βάζει μερικά screenshot με σερί που έχει κάνει με το συγκεκριμένο build ή έστω να δίνει μερικά στοιχεία από lolking ή κάτι παρόμοιο. Τα περί προσωπικής άποψης κλπ κρίνονται από την αποτελεσματικότητα της κάθε πρότασης, οπότε ας τη δούμε πρώτα έμπρακτα και μετά ας δούμε αν η εφαρμογή της μας ταιριάζει.

 

Είναι ένδειξη σεβασμού προς τον αναγνώστη λοιπόν και θέμα ποιότητας ενημέρωσης το να αναφέρεται αυτό σε ΚΑΘΕ οδηγό. Κάποιος που ασχολείται με το League of Legends από τη beta θα έπρεπε να το ξέρει και, κυρίως, να το εφαρμόζει.

 

Από εκεί και πέρα είναι στην κρίση του καθενός το πόσο χρήσιμος ή άχρηστος είναι ένας οδηγός (είμαι της άποψης πως μπορείς να μάθεις κάτι από τον οποιονδήποτε, όσο άπειρος και αν είναι), αλλά υπάρχουν πιο κόσμιοι και ξεκάθαροι τρόποι να διαχειριστεί και να υπερασπιστεί κάποιος τη δουλειά του. Ακόμα και αν δεν έσβησε η συντάκτρια κάποια σχόλια, κάποιος υπεύθυνος του σάιτ το έκανε (εκτός αν είμαστε συκοφάντες και λασπολόγοι οπότε ας μας αφήσετε στο βάλτο μας). Τα συμπεράσματα ανήκουν σε όσους διάβασαν τα τελευταία ποστ, και προσωπικά πάω να παίξω κανά ματσάκι γιατί μετά απο 10 μέρες πλήρους αποχής έχω σκουριάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...