Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι οδηγίες για αναβάθμιση απο την usb στα ιταλικά, καθώς και το firmware (δυστυχώς το v3.10) είναι εδώ , κάντε κλίκ δεξιά στο "SUPPORTO"

 

:-)

upgradelg2362.jpg

 

Aggiornamento Firmware

 

Aggiornamento Firmware (.zip)

 

Guida all'aggiornamento Firmware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος βρει το τελευταίο ή κάποιο πιο πρόσφατο απο το 3.10 ας ποστάρει το link εδώ να το κατεβάσουμε. Η δική μου είχε το 3.11 απο τη μάνα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι. Έχω αγοράσει την οθόνη LG M2362D-PZ εδώ και κάποιους μήνες και εξ αρχής είχα το εξής πρόβλημα. Η οθόνη έχει και ενσωματωμένο TV-Tuner. Η περιοχή δεν εχει καλο σημα ως τηλεόραση όμως δουλεύει έστω κ με οχι καλη ποιότητα εικόνας. Το θέμα όμως είναι ότι δουλεύει μόνο αν είναι κλειστός ο υπολογιστής. Αν ειναι ανοιχτός δουλεύει μόνο ως οθόνη του υπολογιστή δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή σε τηλεόραση. Τον υπολογιστή τον έχω συνδέσει ψηφιακά κ το cd της οθόνης είναι εγκατεστημένο κανονικά. Επειδή φαντάστηκα το προφανές ότι η οθόνη είναι ελαττωματική πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία της LG να ρωτήσω. Μου είπαν ότι αν η ποιότητα της κεραίας ή του καλωδίου της κεραίας δεν κατάλαβα καλά, δεν είναι καλή ότι φταίει αυτό. Και ότι αν την πάω για σέρβις κ δεν έχει τίποτα θα πρέπει να πληρώσω. Έχω σκοπό να την πάω στο πλαίσιο όπου και την αγόρασα αλλά για να μην με δουλεύουν κ μου πουν τα ίδια ήθελα να σιγουρευτώ γι αυτό που μου είπαν από την LG. Από τις όποιες γνώσεις έχω μου φαίνεται άκυρο να υποστηρίζουν κάτι τέτοιο. Τι σχέση μπορεί να έχει η ποιότητα της κεραίας ή του καλωδίου της κεραίας η του σήματος με κάτι τέτοιο? Αφού η τηλεόραση αυτόνομη δουλεύει δεν θα έπρεπε να δουλεύει κ όταν είναι ανοιχτός ο υπολογιστής? Δεν δοκίμασα να την συνδέσω αναλογικά να δω μήπως έτσι δουλέψει αλλά κ πάλι το θέμα δεν είναι αν δουλέψει αλλιώς αλλά αν είναι ελαττωματική και αν αυτά που μου υποστήριξε η LG ευσταθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς δεν δουλεύει, δεν έχει καθόλου σήμα, έχει χιόνια, είναι σαν σβηστή; Πατάς το σωστό πλήκτρο για την εναλλαγή tv/monitor; Έχεις κάνει scan για κανάλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δίκιο δεν το διευκρίνησα αυτό. εναλλαγή κάνει αλλά πέφτει πολύ η ποιότητα του σήματος της τηλεόρασης όταν είναι ανοιχτός ο υπολογιστής άρα αναγκάζομαι να τον κλείνω για να δω. όπως είπα η περιοχή δεν έχει κ πολύ καλό σήμα. άρα με τον υπολογιστή ανοιχτό γίνεται χειρότερο. από την LG μου είπαν να δοκιμάσω να την συνδέσω κ αναλογικά. αλλά θέλω να ξέρω αν ισχύει αυτό που μου λένε. γιατί να παίζει ρόλο η κεραία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ακούγεται μεγάλη παπάτζα. Πάρε ένα τηλέφωνο στο σέρβις του Μανωλόπουλου και ρώτα. Είναι ο υπεύθυνος σέρβις και της LG. Ελπίζω να μην σου είπαν αυτοί τέτοια χοντράδα.

Η οθόνη σου έχει stand alone tv tuner.

ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ τι γίνεται αν ανοίγεις ή κλείνεις τον υπολογiστή. None of their business.

Πες απλά ότι έχεις διακυμάνσεις στην ποιότητα λήψης του σήματος που δεν είναι αποδεκτές για καινούρια οθόνη και ότι δεν φταίει η κεραία σου γι' αυτό.

Βέβαια, μπορείς να κάνεις υπομονή , μέχρι τις 18 Ιουνίου όταν και θα εκπέμπεται το σήμα ψηφιακά και να δεις αν θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα τελείως άκυρο μου φάνηκε. Γι αυτό ήθελα να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει κ έχουν δίκιο. Κι επειδή θέλω να την πάω να την δουν και ως γνώστον δεν είναι να μπλέξεις με εγγυήσεις...έχω φοβηθεί με αυτά που διαβάζω κ ακούω. Όχι για τη συγκεκριμένη εταιρεία δεν θέλω να τους κατηγορήσω, γενικά μιλάω. Αλλά να ξέρω μην τυχον την παω κ μου πουλήσουν τίποτα παραμύθια ότι είναι εντάξει κ φταίει το σήμα για να αποφύγουν επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω και εγώ την ίδια άσχετο αλλά έχω μία ερώτηση είμαι στο xbox και παίζει ήχο μόνο από την οθόνη πως γίνεται να παίζει και απο τα ηχεία του υπολογιστή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια τα ψηφιακά τα πιάνει κανονικά; Μπορεί να είναι κάποιο παράσιτο από τον υπολογιστή σου, που κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει. Δοκίμασε, αν έχεις την δυνατότητα, να βάλεις την οθόνη σε άλλη πρίζα από τον Η/Υ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά και εμένα μου κάνει νερά η οθόνη μου δείχνει κάπως θολά και με μια μικρη σκια στο κάθε γράμμα μ είπαν οτι θα δείξει τις 18 ιουνίου που θα έρθει αθήνα το ψηφιακό σήμα :σ τι παίζει είναι αλήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο τη δοκίμασα και αλλού. Τη δοκίμασα με ένα λαπτοπ όπου γίνεται το ίδιο πέφτει κι εκεί το σήμα. Και την πηγα σε σπίτι που έχει καλό σήμα. Εγώ δεν είχα καλό σήμα στο σπίτι και είχα πάρει κ εσωτερική κεραία για καλύτερα. Δοκίμασα λοιπόν το λαπτοπ με την εσωτερική κ τα ίδια. Το δοκίμασα όμως στην κεραίου του άλλου σπιτιού που το σήμα ειναι πολύ καλό κ δεν κατάλαβα διαφορά στο σήμα. Με ανοιχτό ή κλειστό υπολογιστή φαινόταν το ίδιο. Πήρα στον Παζαρόπουλο που σύστησε ο gamanos του λέω τι γίνεται όχι βέβαια όταν αν έχω καλό σημα δεν υπάρχει πρόβλημα, κ μου λέει μάλλον αυτό φταίει ότι δεν έχεις καλό σήμα και μου είπε να βάλω ενισχυτή. Του λέω το κάνουν όλες οι οθόνες αυτό? Μου λέει όχι. Τότε του λέω γιατί να πάρω ενισχυτή? Δεν την πήρα του λέω για να πληρώνω κ ενισχυτή. Και μου είπα να πάρω πάλι τηλ εκεί που είχα πάρει κ πριν στην LG.σε τηλ 800...κάτι ήταν. Και ρε παιδιά αν είναι να παίρνω ενισχυτή ή να τον κλείνω για να δω τηλεόραση ας έπαιρνα κ ξεχωριστή οθόνη κ τηλεόραση. Εντάξει λύση ίσως βρίσκεται αλλά το θέμα είναι γιατί να χάνει σήμα? Η ποιότητα του σήματος ίδια δεν έπρεπε να παραμένει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πάλι τηλ στην LG. Μου είπαν ότι δεν πρέπει να συμβαίνει κ το δήλωσα βλάβη. Τελικά αν δεν ξέρεις να επιμείνεις μένεις με το ελαττωματικό.

 

---------- Προσθήκη στις 18:27 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:20 ----------

 

ρε παιδιά και εμένα μου κάνει νερά η οθόνη μου δείχνει κάπως θολά και με μια μικρη σκια στο κάθε γράμμα μ είπαν οτι θα δείξει τις 18 ιουνίου που θα έρθει αθήνα το ψηφιακό σήμα :σ τι παίζει είναι αλήθεια?

 

όσο για τον ήχο αν θυμάμαι καλά έχει ένα καλώδιο απλό καρφάκι για να συνδέσεις την οθόνη με τον υπολογιστή αν κ ούτε εγώ το έχω βάλει. όσο για τα νερά το κάνει όταν βλέπεις τηλεόραση ή και στον υπολογιστή? αν το κάνει κ στον υπολογιστή είναι βλάβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...