Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπράβο John_Who ξεκλείδωσα μια M1962D με τον τρόπο που περιγράφεις το τηλεκοντρόλ από saturn 13 Ευρώ.

 

να 'σαι καλά φίλε! Αυτούς που δεν καταλαβαίνουν ούτε με παρακάλια τι να τους κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε john_who ξέρεις αν το συγκεκριμένο ξεκλείδωμα θα λειτουργήσει και στην

27αρα ; την έχω παραγγείλει και σκέφτομαι μήπως,αν δε δουλεύει να την ακυρώσω και να πάρω την 23αρα.

Υ.Γ. Καλύτερες τιμές για τις LG που παίζουν; saturn ;

όποιος ξέρει ας πει να σωθούμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε john_who ξέρεις αν το συγκεκριμένο ξεκλείδωμα θα λειτουργήσει και στην

27αρα ; την έχω παραγγείλει και σκέφτομαι μήπως,αν δε δουλεύει να την ακυρώσω και να πάρω την 23αρα.

Ναι, θα δουλέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Έχω αυτή την τηλεόραση (2362D) εδώ κ κανά μήνα. την έχω συνδέσει με ps3 μέσω hdmi. Έχω παρατηρήσει όταν όταν βλέπω βίντεο μέσω του ps3 πχ σειρές, κάποιες φορές σκοτινιάζει λίγο η tv κ μετά από λίγο επανέρχετε πάλι. Εχω απενεργοποιήσει τον αυτόματο φωτισμό. όταν βλέπω τηλεόραση δν μου το κάνει αυτό, μόνο με το ps3. παιχνίδια δν έχω παίξει καθόλου για να σας πω. έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο? είναι λίγο σπαστικό πάντως γιατί το κάνει κ σε σκηνές που είναι από μόνες τους σκοτεινές κ δν μπορείς να δεις τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα και εγώ την Μ2362D-PC (από ότι διάβασα εδω, η διαφορά της με την PZ είναι η ethernet θύρα(?)) από το Πλαίσιο στα τέλη του Απριλη και σήμερα την άλλαξα για δεύτερη φορά, επικοινωνώντας με το service της LG. Το πρόβλημα που μου έβγαλαν τα 2 πρώτα μόνιτορ είναι οτι, χωρίς λόγο και ενώ τα χρησιμοποιούσα κανονικά συνδεδεμένα με VGA με το laptop μου, έκλειναν και άνοιγαν ξανά μετά από 5 δευτερόλεπτα περίπου. Από ότι καταλαβαίνω είναι κάποιο πρόβλημα τροφοδοσίας καθώς το μπλε led τροφοδοσίας της οθόνης εσβηνε ξαφνικά μαζί με την οθόνη και μετά απο 1-2 δευτερόλεπτα, αρχιζε να αναβοσβήνει μέχρι να ανοίξει και πάλι η οθόνη. Δοκίμασα να τη συνδέσω και σε δεύτερο laptop, τα ίδια. Απενεργοποίησα αυτόματο σβήσιμο, λειτουργιες εξοικονόμησης ενέργειας κλπ.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει συναντήσει αυτό το πρόβλημα? Από όσο έχω ψάξει μέχρι τώρα δεν έχω βρεί καμία αναφορά πουθενα. Γενικότερα κάθε βοήθεια/ιδέα δεκτή παιδια και ας ελπίσω ότι το τρίτο μονιτορ που μου έφεραν σήμερα δε θα κάνει το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά για σύνδεση της M2362D-PC με Η/Υ μέσω D-SUB (καλώδιο VGA), περιλαμβάνει η συσκευασία τέτοιο καλώδιο;

Αν όχι, αυτό εδώ κάνει, έτσι; http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751301

 

Επίσης, για σύνδεση PC μέσω HDMI, κάμποσοι ανέφεραν ότι το έχουν συνδέσει επιτυχώς έτσι. Όμως, το manual λέει 5-6 φορές ότι δεν υποστηρίζεται σύνδεση PC μέσω HDMI. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει για μια ακόμη φορά ότι η σύνδεση PC μέσω HDMI του λειτουργεί κανονικά; Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από alkisg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα και εγώ την Μ2362D-PC (από ότι διάβασα εδω, η διαφορά της με την PZ είναι η ethernet θύρα(?)) από το Πλαίσιο στα τέλη του Απριλη και σήμερα την άλλαξα για δεύτερη φορά, επικοινωνώντας με το service της LG. Το πρόβλημα που μου έβγαλαν τα 2 πρώτα μόνιτορ είναι οτι, χωρίς λόγο και ενώ τα χρησιμοποιούσα κανονικά συνδεδεμένα με VGA με το laptop μου, έκλειναν και άνοιγαν ξανά μετά από 5 δευτερόλεπτα περίπου. Από ότι καταλαβαίνω είναι κάποιο πρόβλημα τροφοδοσίας καθώς το μπλε led τροφοδοσίας της οθόνης εσβηνε ξαφνικά μαζί με την οθόνη και μετά απο 1-2 δευτερόλεπτα, αρχιζε να αναβοσβήνει μέχρι να ανοίξει και πάλι η οθόνη. Δοκίμασα να τη συνδέσω και σε δεύτερο laptop, τα ίδια. Απενεργοποίησα αυτόματο σβήσιμο, λειτουργιες εξοικονόμησης ενέργειας κλπ.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει συναντήσει αυτό το πρόβλημα? Από όσο έχω ψάξει μέχρι τώρα δεν έχω βρεί καμία αναφορά πουθενα. Γενικότερα κάθε βοήθεια/ιδέα δεκτή παιδια και ας ελπίσω ότι το τρίτο μονιτορ που μου έφεραν σήμερα δε θα κάνει το ίδιο...

ισως,να στο κανει με φορτωμενο φλασακι και μονο,κατι τετοιο κταλαβα σε 37αρα lh 3000 που μου το κανει με συγκεκριμμενο φλασακι 16αρι ntfs...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...