Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Παιδιά για σύνδεση της M2362D-PC με Η/Υ μέσω D-SUB (καλώδιο VGA), περιλαμβάνει η συσκευασία τέτοιο καλώδιο;

Αν όχι, αυτό εδώ κάνει, έτσι; http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751301

 

Επίσης, για σύνδεση PC μέσω HDMI, κάμποσοι ανέφεραν ότι το έχουν συνδέσει επιτυχώς έτσι. Όμως, το manual λέει 5-6 φορές ότι δεν υποστηρίζεται σύνδεση PC μέσω HDMI. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει για μια ακόμη φορά ότι η σύνδεση PC μέσω HDMI του λειτουργεί κανονικά; Ευχαριστώ!

 

ναι καλώδιο VGA έχει στη συσκευασία μην πάρεις!όσο για hdmi ναι δουλεύει τέλεια για να το συνδέσεις το pc με την οθόνη κάποιοι ανέφεραν κάτι προβλήματα αλλά λύνονται άμα πας στις ρυθμίσεις και εκεί που λέει ετικέτες να βάλεις στο hdmi την ετικέτα pc αλλά καλύτερα με vga η dvi πιστεύω γιατί ίδια ποιότητα έχουν απλά με το hdmi θα μπορείς να ακούς τον ήχο του pc από τα ηχεία της tv επίσης έχει κουμπί για να αλλάζεις από tv σε pc και το αντίστροφο και αυτό γίνετε μόνο αν την έχεις συνδεμένη με vga η dvi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καλώδιο VGA έχει στη συσκευασία μην πάρεις!όσο για hdmi ναι δουλεύει τέλεια <snip>

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Την παραγγέλνω πάραυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, για σύνδεση PC μέσω HDMI, κάμποσοι ανέφεραν ότι το έχουν συνδέσει επιτυχώς έτσι. Όμως, το manual λέει 5-6 φορές ότι δεν υποστηρίζεται σύνδεση PC μέσω HDMI. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει για μια ακόμη φορά ότι η σύνδεση PC μέσω HDMI του λειτουργεί κανονικά; Ευχαριστώ!
Επιβεβαιώνω ότι εδώ και 3 μήνες περίπου την έχω συνδέσει στο pc με καλώδιο hdmi και λειτουργεί κ α ν ο ν ι κ ό τ α τ α:-D. Απλά αν θυμάμαι καλά στην έξοδο hdmi που χρησιμοποιείς (έχει 2) πρέπει να κάνεις κάποια ρύθμιση (να βάλεις επιλογή pc).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα και εγώ την Μ2362D-PC (από ότι διάβασα εδω, η διαφορά της με την PZ είναι η ethernet θύρα(?)) από το Πλαίσιο στα τέλη του Απριλη και σήμερα την άλλαξα για δεύτερη φορά, επικοινωνώντας με το service της LG. Το πρόβλημα που μου έβγαλαν τα 2 πρώτα μόνιτορ είναι οτι, χωρίς λόγο και ενώ τα χρησιμοποιούσα κανονικά συνδεδεμένα με VGA με το laptop μου, έκλειναν και άνοιγαν ξανά μετά από 5 δευτερόλεπτα περίπου. Από ότι καταλαβαίνω είναι κάποιο πρόβλημα τροφοδοσίας καθώς το μπλε led τροφοδοσίας της οθόνης εσβηνε ξαφνικά μαζί με την οθόνη και μετά απο 1-2 δευτερόλεπτα, αρχιζε να αναβοσβήνει μέχρι να ανοίξει και πάλι η οθόνη. Δοκίμασα να τη συνδέσω και σε δεύτερο laptop, τα ίδια. Απενεργοποίησα αυτόματο σβήσιμο, λειτουργιες εξοικονόμησης ενέργειας κλπ.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει συναντήσει αυτό το πρόβλημα? Από όσο έχω ψάξει μέχρι τώρα δεν έχω βρεί καμία αναφορά πουθενα. Γενικότερα κάθε βοήθεια/ιδέα δεκτή παιδια και ας ελπίσω ότι το τρίτο μονιτορ που μου έφεραν σήμερα δε θα κάνει το ίδιο...

Καλησπέρα...

Νομίζω ότι έχω κι εγώ το παρομοιο πρόβλημα με εσένα pz3ro. Αν βρήκες λύση σε παρακαλώ ενημέρωσε μας.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με ενδιαφέρει πάρα πολύ η λήψη των αναλογικών σε περιοχή με όχι και τόσο καλό σήμα μήπως θα μπορούσε κάποιος να που πει αν οι φήμες για τον ελαφρώς πιο αδύναμο δέκτη που έχουν οι LG2*62D αληθεύουν;

 

Με βάση αυτό θα πάρω την απόφαση για το αν θα πάω σε LG M2362D στα 211€ ή Samsung P2270HD στα 193€

 

Στα θετικά της LG μεχρι τώρα η μεγαλύτερη οθόνη καθώς θεωρώ ότι οι 21,5 είναι μικρές και ο ενσωματωμένος media player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Για πόσο μεγάλη διάφορα μιλάμε; Ένα κανάλι που το δείχνει η μια με πολλά "χιόνια" υπάρχει περίπτωση η άλλη να μην το δείχνει καθόλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα στην λήψη και στην 23άρα και στην 27άρα. Και λαμβάνω από Αίγινα που δεν είναι και ότι καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε τελικά Μ2362D PC. Σε default ρυθμίσεις στο standard μου φαίνεται λίγο σκοτεινή ενώ στο vivid χαλάει τα χρώματα. Και για τον ήχο επίσης η default ρύθμιση δεν είναι και ότι καλύτερο

 

Κάποιος πιο γνώστης επί τηλεοράσεων και γενικά ήχου και εικόνας που την έχει ας ποστάρει τις ρυθμίσεις του. Τώρα την έχω για εικόνα στο standard με αυτόματη ρυθμιση του φωτισμού της και την φωτεινότα στο 70%. Τον ήχο τον έχω στο standard με ενεργοποιημένο το "dolby κάτι¨ που έχει

 

Επειδή είμαι λίγο τσιφούτης και επίσης δεν έχω κοντα μου μαγαζί που να πουλάει το fully8 μήπως υπάρχει κάποιος εναλακτικός τροπος να ενεργοποιήσω την δυνατότητα αναπαραγωγής βίντεο; Τις υπέρυθρες του PDA τις έχω βγάλει off και δε έχω κινητό με symbian/IR

 

Σε περιοχή με χαμηλό σήμα δε την έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά δεν φαίνεται να υστερεί πολύ στη λήψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε τελικά Μ2362D PC.

Επειδή είμαι λίγο τσιφούτης και επίσης δεν έχω κοντα μου μαγαζί που να πουλάει το fully8 μήπως υπάρχει κάποιος εναλακτικός τροπος να ενεργοποιήσω την δυνατότητα αναπαραγωγής βίντεο; Τις υπέρυθρες του PDA τις έχω βγάλει off και δε έχω κινητό με symbian/IR

 

Αν έλεγες στο προφίλ σου που μένεις, είχες περισσότερες πιθανότητες απάντησης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυτιλήνη...Μάλλον δύσκολο να υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει εδώ κοντά :P

Αν πουλάει πάντως κάποιος το fully8 που δεν το χρειάζεται πλέον ενδιαφέρομαι

 

Σχετικά με την λήψη τώρα που την πήγα σε περιοχή με μεγάλο πρόβλημα όσον αφορά το σήμα δεν είδα να υστερεί πολύ αισθητά σε σχέση με την προηγούμενη Phillips που είχα

 

Το firmware υπάρχει δυνατότητα να το αναβαθμίσουμε ή να το υποβαθμίσουμε και αν ναι με ποιόν τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανείς ποιό είναι το τελευταίο firmware και που μπορούμε να το βρούμε? Η δική μου έχει το 3.11 αλλά μάλλον υπάρχει και 3.15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...