Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκίμασε στην vga ή αν έχεις καλώδιο καλύτερα στην dvi, & δες άν σου κάνει τα ίδια.

(σίγουρα δεν θα σου κάνει ...τα ίδια :-D).

Απο το manual της συσκευής:

 

91454774.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο για τον ήχο αν θυμάμαι καλά έχει ένα καλώδιο απλό καρφάκι για να συνδέσεις την οθόνη με τον υπολογιστή αν κ ούτε εγώ το έχω βάλει. όσο για τα νερά το κάνει όταν βλέπεις τηλεόραση ή και στον υπολογιστή? αν το κάνει κ στον υπολογιστή είναι βλάβη.

στην έξω την τηλεόραση μπορείς να διακρίνεις κάτι αντίστοιχο μόνο όταν έχει ποδόσφαιρο και φαίνεται μόνο στην μπάλα όταν είναι ψιλά στον αέρα.. to monitor όμως το εχω στο δωμάτιο μου και το έχω συνδέσει με κεντρική κεραία αλλα δείχνει σκιές δηλαδή την εικόνα κάπως διπλή συνέχεια..

στον υπολογιστή είναι SUPER κανένα πρόβλημα

 

για να καταλάβετε τι περίπου εννοώ μπείτε εδώ να δείτε την φωτογραφία αυτή και φανταστείτε οτι οι γραμμούλες αυτές είναι η εικόνα που επαναλαμβάνεται κάπως θολά http://www.scubadivingfanclub.com/image-files/signal_problem.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην έξω την τηλεόραση μπορείς να διακρίνεις κάτι αντίστοιχο μόνο όταν έχει ποδόσφαιρο και φαίνεται μόνο στην μπάλα όταν είναι ψιλά στον αέρα.. to monitor όμως το εχω στο δωμάτιο μου και το έχω συνδέσει με κεντρική κεραία αλλα δείχνει σκιές δηλαδή την εικόνα κάπως διπλή συνέχεια..

στον υπολογιστή είναι SUPER κανένα πρόβλημα

 

για να καταλάβετε τι περίπου εννοώ μπείτε εδώ να δείτε την φωτογραφία αυτή και φανταστείτε οτι οι γραμμούλες αυτές είναι η εικόνα που επαναλαμβάνεται κάπως θολά http://www.scubadivingfanclub.com/image-files/signal_problem.jpg

 

Δεν έχω παρατηρήσει νερά στην οθόνη.

Σαν monitor μου φαίνονται λίγο θολά τα γράμματα. π.χ. οι κόκκινοι τίτλοι στα posts του troktikou. Την έχω συνδέσει με dvi και έχω την οξύτητα στο 5. Σε ένα LG 2361V ενός φίλου φαίνεται να δείχνει καλύτερα το κείμενο.

Για τον ήχο συνέδεσα την έξοδο της οθόνης για τα ακουστικά με τα 2.1 ηχεία και το καλωδιάκι που έχει η οθόνη από το audio in της οθόνης με το line in στη κάρτα ήχου του pc μου και παίζει καμπάνα. Απενεργοποίησα τα ηχεία TV, αυτόματη ένταση και λειτουργία καθαρής φωνής έτσι ώστε όταν ακόμα παίζω μουσική από το pc να μην αλλοιώνει τον ήχο η οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχιι εμένα μου κάνει και νερά ;/ τώρα στις 18 θα ξεκαθαρίσει τι μαλακ..ες έχουν γίνει στην κεραία ;/ γιατί είναι και η έξω τηλεόραση που μου κάνει το ίδιο αλλά σε πολύ πιο χαμηλά επίπεδα.... λογικά σκέφτομαι ότι παίζει να φταίει κανένας ενισχυτής σήματος.. μιας και οι τηλεοράσεις με mpeg2-mpeg4 δεν χρειάζονται ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Χτες μόλις παρέλαβα την LG M2762D-PZ και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστιμένος. Θέλω να ρωτήσω με το Meliconi Fully 8 θα καταφέρω να ξεκλειδώσω την TV ώστε να μπορώ να βλέπω DivX videos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Εσας στην LG σας πόσα δευτερόλεπτα κάνει να αλλάξει λόγο εικόνας απο 4:3 σε 16:9 όταν εχετε την ρύθμιση στον λόγο εικόνας κανονική και αλλάζετε κανάλι απο το mega στο SKAI? Γιατί έμενα κάνει 3 δευτερόλεπτα .Είναι φυσιολογικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εμένα αλλάζει κατευθείαν όπως και στα άλλα κανάλια αλλά το λόγο εικόνας τον έχω 16:9 για να πιάνει όλη την οθόνη αλλά ότι και αν τον έβαλα πάλι κατευθείαν άλλαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εαν κάποιος δεν χρειάζεται το Meliconi Fully 8 μπορεί να μου το πουλήσει/δανείσει ? το χρειάζομαι για εναν κ μόνο προγραμματισμό κ δεν υπάρχουν λεφτά να το πάρω καινούργιο για να το χρεισιμοποιήσω 1φορα.. Αθήνα είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παρατηρήσει νερά στην οθόνη.

Σαν monitor μου φαίνονται λίγο θολά τα γράμματα. π.χ. οι κόκκινοι τίτλοι στα posts του troktikou. Την έχω συνδέσει με dvi και έχω την οξύτητα στο 5. Σε ένα LG 2361V ενός φίλου φαίνεται να δείχνει καλύτερα το κείμενο.

Για τον ήχο συνέδεσα την έξοδο της οθόνης για τα ακουστικά με τα 2.1 ηχεία και το καλωδιάκι που έχει η οθόνη από το audio in της οθόνης με το line in στη κάρτα ήχου του pc μου και παίζει καμπάνα. Απενεργοποίησα τα ηχεία TV, αυτόματη ένταση και λειτουργία καθαρής φωνής έτσι ώστε όταν ακόμα παίζω μουσική από το pc να μην αλλοιώνει τον ήχο η οθόνη.

 

Μπορεί κάποιος να γράψει τις ρυθμίσεις που έχει όταν την χρησιμοποιεί ως Monitor για το pc?

Μετά από μία ώρα σερφάρισμα μου έχουν βγει τα μάτια.Το λευκό είναι πολύ κουραστικό. Μάλλον κάτι δεν έχω ρυθμίσει καλά. Κι όπως είπα παράπανω μου φαίνονται λίγο θολά τα γράμματα. Please hlp!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε στην vga ή αν έχεις καλώδιο καλύτερα στην dvi, & δες άν σου κάνει τα ίδια.

(σίγουρα δεν θα σου κάνει ...τα ίδια :-D).

Απο το manual της συσκευής:

 

91454774.jpg

 

στο σέρβις της lg που το ρωτησα μου είπαν οτι δεν θα πρεπει να γίνεται αυτό ούτε και στο hdmi. την έδωσαν βλάβη και είπαν θα μου την αλλαξουν.ρωτησα αν την αλλαξουν με καινουρια και ειπαν ναι. μου έστειλαν αλλη αλλά τελικά ανακατασκευασμένη...φυσικά θα απαιτήσω καινούρια ή σέρβις στη δικιά μου κ θα τους τη στείλω πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι πολύ φασαρία για το τίποτα.

Με ένα καλώδιο DVI (ή αντάπτορα απο HDMI σε DVI) θα είχες high-definition σύνδεση με τον υπολογιστή σου χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

---------- Προσθήκη στις 21:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:47 ----------

 

Παιδιά εαν κάποιος δεν χρειάζεται το Meliconi Fully 8 μπορεί να μου το πουλήσει/δανείσει ? το χρειάζομαι για εναν κ μόνο προγραμματισμό κ δεν υπάρχουν λεφτά να το πάρω καινούργιο για να το χρεισιμοποιήσω 1φορα.. Αθήνα είμαι

 

Τελείωσε στο mediamarkt ; (Κηφησίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Εσας στην LG σας πόσα δευτερόλεπτα κάνει να αλλάξει λόγο εικόνας απο 4:3 σε 16:9 όταν εχετε την ρύθμιση στον λόγο εικόνας κανονική και αλλάζετε κανάλι απο το mega στο SKAI? Γιατί έμενα κάνει 3 δευτερόλεπτα .Είναι φυσιολογικό?

 

Υπάρχει κανείς που να έχει το ίδιο πρόβλημα με μένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...