Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για να μην ανοίγω νέο θέμα αφού υπάρχουν αρκετοί ειδήμωνες στο θέμα των τηλεοράσεων εδω...το συγκεκριμένο μοντέλο γνωρίζει κανείς αν θα μπορεί να επιτρέπει τα δωρεάν κανάλια της ψηφιακής τηλεόρασης? (ψηφιακό δέκτη δηλ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον θα πάω σε κάτι πιο φθηνό!!σ'αυτές τις δύο τι προτεινεις? http://www.plaisio.gr/ProductPreview.aspx?ref=b2o&Product=1343114 και http://www.plaisio.gr/ProductPreview.aspx?ref=b2o&Product=1267299 η δεύτερη θα μπορεί να χρησιμοποιείται και ως ψηφιακή τηλεόραση?λίγο off topic αλλά συγχωρέστε με

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

232 στο πλαισιο η LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23'' ενώ LG-W2361V-PF TFT Monitor 23'' κανει 173 και η samsung καπου εκεί...βασικά για το το μόνο που είμαι σε δίλημμα είναι αν ειναι ικανοποιητική η αναλογία δυναμικής αντίθεσης 10.000:1 ??αν ναι παω καρφωτός για samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλλον δεν κατάλαβες τι σου έγραψα. Σου είπα ότι αναλογικά -και όχι σε απόλυτες τιμές- οι άλλες 2 επιλογές σου ουσιαστικά είναι πιο "ακριβές" καθώς η μία είναι μικρότερη και η άλλη δεν έχει δέκτη. Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Μην κοιτάς μόνο την τιμή σε €. Εξαρτάται τι ακριβώς θέλεις από μία οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33423097.jpg

Αυτό είναι το χειριστήριο και υπάρχει σημειωμένο το πλήκτρο BACK

 

1.Εύρεση κωδικού χειριστηρίου:

Πατάμε για 5 δευτερόλεπτα το πλήκτρο tv. Αρχίζει να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Βάλτε 0000 και μετά πιέστε το πλήκτρο κλεισίματος της τηλεόρασης στο τηλεχειριστήριο διαδοχικά.(1-2 δεύτερα το πολύ).όταν κάποια στιγμή η τηλεόραση κλείσει πάει να πει πως βρήκε τον κωδικό και η τηλεόραση ανταποκρίθηκε στο πλήκτρο της αναμονής. Αμέσως πιέστε το ok για να σταματήσει να ψάχνει το τηλεκοντρόλ για άλλους κωδικούς. Δοκιμάστε αν το τηλεκοντρόλ συνεχίζει να λειτουργεί στην τηλεόραση πιέζοντας διάφορα πλήκτρα. Αν δεν λειτουργεί, κάνουμε την διαδικασία από την αρχή, αν όμως συνεχίζει έχουμε τελειώσει το πρώτο σκέλος.

2.Εύρεση κρυφού μενού και ξεκλείδωμα:

Πατάμε τα πλήκτρα tv+ok για 5 δεύτερα και μόλις τα αφήσουμε αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Πιέζουμε αμέσως τους αριθμούς 255 και το πλήκτρο back στο χειριστήριο (Ψάξτε το να το βρείτε υπάρχει στην εικόνα του χειριστηρίου με κόκκινο βέλος). Στην οθόνη σου βγαίνει η οθόνη service και ζητάει κωδικό. πάτα 0000 και μπήκες.

49238075.jpg

Εκεί βλέπεις το επόμενο μενού:

11617171.jpg

επιλέγουμε Tool Option

55398227.jpg

Media Player ->από EMF-PM σε EMF-PMM

 

κλείνουμε το μενού από το exit κλείνουμε και ανοίγουμε την τηλεόραση και είμαστε έτοιμοι.

50530514.jpg

Και τώρα το δυσάρεστο: Δυστυχώς δεν παίζει αρχεία MKV

 

γεια σας πηρα και γω την ιδια τηλεοραση για το usb και μονο

2 μηνες τι ειχα στο κουτι μεχρι να βρω καπου πως να την σπασω να παιζει τα αρχεια βιντεο

εχω κολλησει εδω ,και θα θελα μια διευκρινιση

λες αυτο:Πατάμε για 5 δευτερόλεπτα το πλήκτρο tv. Αρχίζει να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Βάλτε 0000 και μετά πιέστε το πλήκτρο κλεισίματος της τηλεόρασης στο τηλεχειριστήριο διαδοχικά.(1-2 δεύτερα το πολύ).όταν κάποια στιγμή η τηλεόραση κλείσει πάει να πει πως βρήκε τον κωδικό

το πληκτρο κλεισιματος της τηλεορασης εννοεις το κοκκινο κουμπι στο νεο τηλεκοντρολ fully8 κατω δεξια?

οταν το πατησω αυτο και αναβοσβησει το λαμπακι του τηλεκοντρολ μετα δεν ξαναναβοσβηνει

τι πρεπει να παταω μια φορα μετα την αλλη το κοκκινο πληκρο

μεχρι να σβησει η τηλεοραση ,αυτο εννοεις με το διαδοχικα?

επισης εαν ειναι ετσι

μηπως μπορεις να ακολουθησεις τις οδηγιες εμφανισης του κωδικου που κλειδωσες το δικο σου τηλεκοντρολ μιας και εχουμε το ιδιο τηλεκοντρολ και τηλεοραση να μην καθομαι να παταω το κουμπι συνεχεια?

το λεει στο εγχειρηδιο του τηλεκοντρολ πως το κανεις και ειναι πολυ πιο απλο ,για ν αμπορεσω να βαλω απευθειας τον κωδικο της τηλεορασης της συγκεκριμενης στο συγκεκριμενο τηλεκοντρολ και να παω στο βημα 2?

χθες προσπαθουσα την μιση μερα και δεν καταφερα να το κανω οπως εσεις ,και λογω παιδιων δεν εχω ισως τον χρονο που χρειαζεται

παρακαλω βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας πηρα και γω την ιδια τηλεοραση για το usb και .....εχω κολλησει εδω ,και θα θελα μια διευκρινιση

λες αυτο:

Πατάμε για 5 δευτερόλεπτα το πλήκτρο tv. Αρχίζει να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Βάλτε 0000 και μετά πιέστε το πλήκτρο κλεισίματος της τηλεόρασης στο τηλεχειριστήριο διαδοχικά.(1-2 δεύτερα το πολύ).όταν κάποια στιγμή η τηλεόραση κλείσει πάει να πει πως βρήκε τον κωδικό

το πληκτρο κλεισιματος της τηλεορασης εννοεις το κοκκινο κουμπι στο νεο τηλεκοντρολ fully8 κατω δεξια? NAI

οταν το πατησω αυτο και αναβοσβησει το λαμπακι του τηλεκοντρολ μετα δεν ξαναναβοσβηνει Σωστά!

τι πρεπει να παταω μια φορα μετα την αλλη το κοκκινο πληκρο

μεχρι να σβησει η τηλεοραση ,αυτο εννοεις με το διαδοχικα? ΝΑΙ

επισης εαν ειναι ετσι μηπως μπορεις να ακολουθησεις τις οδηγιες εμφανισης του κωδικου που κλειδωσες το δικο σου τηλεκοντρολ μιας και εχουμε το ιδιο τηλεκοντρολ και τηλεοραση να μην καθομαι να παταω το κουμπι συνεχεια?

Δεν ξέρω τον κωδικό! Δεν μπορώ να τον βρώ, αλλά δεν έκανα πάνω από 10-15 λεπτά πατώντας το κουμπί κλεισίματος

το λεει στο εγχειρηδιο του τηλεκοντρολ πως το κανεις και ειναι πολυ πιο απλο ,για να μπορεσω να βαλω απευθειας τον κωδικο της τηλεορασης της συγκεκριμενης στο συγκεκριμενο τηλεκοντρολ και να παω στο βημα 2?

Αν τον βρεις βάλε τον και προχώρησε. εγώ έβαλα αυτούς που είχε το βιβλίο και δεν δούλεψε με κανέναν.

χθες προσπαθουσα την μιση μερα και δεν καταφερα να το κανω οπως εσεις ,και λογω παιδιων δεν εχω ισως τον χρονο που χρειαζεται παρακαλω βοηθεια

 

Αν ήσουν Θεσσαλονίκη και έβαζες καφέ ή μπύρα, ευχαρίστως να σου την ξεκλείδωνα....

Κι εγώ με παιδιά στο σπίτι το έκανα και ποιό είναι το δύσκολο; Να πατάς το OFF στο τηλεκοντρόλ μέχρι να σβήσει η τηλεόραση; Ίσως αν έχεις πολύ χοντρά δάχτυλα...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήσουν Θεσσαλονίκη και έβαζες καφέ ή μπύρα, ευχαρίστως να σου την ξεκλείδωνα....

Κι εγώ με παιδιά στο σπίτι το έκανα και ποιό είναι το δύσκολο; Να πατάς το OFF στο τηλεκοντρόλ μέχρι να σβήσει η τηλεόραση; Ίσως αν έχεις πολύ χοντρά δάχτυλα...:-)

 

δυστηχως δεν ειμαι θασσαλονικη ,αν και κει γεννηθηκα

σευχαριστω παντως ,θα ξαναπροσπαθησω και θα μαι πιο κοντα της

χαχαχα

καλο απογευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό κουράγιο, κι αν χρειαστείς κάτι, πάλι εδώ είμαστε...

 

καλησπερα σας

δυστηχως καθησα απο 2 φορες 1 ολοκληρη ωρα πατωντας το κουμπακι και δεν εσβησε η τηλεοραση .για να ρποχωρησω στα επομενα βηματα

μολις επιστρεψω σπιτι που χω εκει το εγχειριδιο του τηλεκοντρολ

θα γραψω τι χρειαζεται και πως βρισκεις τον κωδικο που χει κλειδωσει και επικοινωνει με την τηλεοραση ,

μηπως και ειναι πιο ευκολο σε καποιον να το κανει και τα καταφερω και γω

 

ευχαριστω αδερφια

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό κουράγιο, κι αν χρειαστείς κάτι, πάλι εδώ είμαστε...

 

για να μαθετε τους κωδικους του τηλεκοντρολ σας

1. κρατηστε πατημενο για 5 δευτερολεπτα το πληκτρο[ tv ], εως οτου ο ανω φωτεινος δεικτης αρχισει να αναβοσβηνει υποδεικνυοντας πως το τηλεκοντρολ ειναι σε φαση προγραμματισμου.

 

2.εντος 8 δευτερολεπτων πατηστε και απελευθερωστε το πληκτρο [ 1-/-- ] .

 

3. μετα απο μια παυση λιγων δευτερολεπτων, ο φωτεινος δεικτης παραγει τεσσερις σειρες αναλαμπων, με ενα διαλειμμα μεταξυ τους, που αντιστοιχουν στον κωδικο που ψαχνετε. μετρηστε τον αριθμο των αναλαμπων, σε καθε μια σειρα αντιστοιχει ενας αριθμος του κωδικου, για παραδειγμα στον κωδικο 1306 αντιστοιχει :

μια φωτεινη αναλαμπη και διαλειμμα = 1

τρεις φωτεινες αναλαμπες και διαλειμμα = 3

δεκα φωτεινες αναλαμπες και διαλειμμα = 0 (προσοχη το 0 ειναι δεκα αναλαμπες)

εξι φωτεινες αναλαμπες και διαλειμμα = 6

 

4.σημειωστε τον κωδικο που βρεθηκε ετσι στην αυτοκολλητη ετικετα εντος του καπακιου μπαταριων,για μια και ευκολη συμβουλευση.

 

μπορεις να κανεις αυτο και να μου πεις τον κωδικο?

λογικα ο ιδιος θα δουλεψει

εγω δεν τα καταφερα παλι και η γυναικα φωναζει ,

μιας και ολα εγιναν για ν αβλεπουμε τις ταινιες στο κρεββατι χωρις το λαπτοπ η dvd player

ευχαριστω

:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 2 7 3 το είχα συσκευάσει να το στείλω σε φίλο στην Αθήνα και άνοιξα το φάκελο!

Να σημειώσω ότι με αυτόν τον κωδικό δεν μπορείς να βάλεις το 0000 στα αστεράκια, χρησιμοποιείς το ορίτζιναλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...