Προς το περιεχόμενο

Εξαγωγη φρονιμίτη


p_ilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω βγάλει τον φρονιμίτη. Η διαδικασία εξαγωγής κράτησε ούτε 10 δευτερόλεπτα και δεν πόνεσε καθόλου. Ο οδοντογιατρός μου είπε να έχω το βράδυ έτοιμο παυσίπονο εκτός από ασπιρίνη γιατί πιθανόν να πονάει αλλά ευτυχώς εμένα δεν με πόνεσε καθόλου. Ένας φίλος μου όμως που έβγαλε και αυτός φρονιμίτη, μου είπε ότι και αυτός δεν πόνεσε καθόλου κατά τη διαδικασία εξαγωγής, αλλά πονούσε μετά την πρώτη΄και δεύτερη μέρα αρκετούτσικα, ενώ ο πόνος συνέχισε για μια βδομάδα. Τι άλλο να πω. Καλό κουράγιο!!! :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 297
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχώς δηλαδή που αυτός που με ενοχλεί είναι ο πάνω ^_^

 

 

Κοίτα, δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά εγώ στον πάνω ταλαιπωρήθηκα πιο πολύ. Η ρίζα του ήταν πολύ περίεργη, είχε σχηματίσει κάτι-σαν-άγκιστρο (η ακτινογραφία δε μας είχε προετοιμάσει) που έπιανε μέσα πολύ πράμα. Όχι ό,τι πιο ευχάριστο, ένιωσα ακόμα και με την ένεση. Αλλά άντε βρε, εύχομαι όλα να πάνε καλά αν τελικά χρειαστείς επέμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικη μου εμπειρια ειναι η εξης. Πριν καποια χρονια αρχισε να βγαινει ο ενας πισω κατω φρονιμιτης. Εκανα μια πανοραμικη για να δουμε πως βγαινει και πως ειναι και οι αλλοι 3 μεσα απο τα ουλα, πως πανε να βγουν δηλαδη και ειδαμε πως βγαιναν ολοι στραβα. Για να μη μου στραβωσουν τα δοντια λοιπον οταν με το καλο θα εβγαιναν (αφου θα εβγαιναν στραβα) τους εβγαλα ολους σε μια μερα. Η επεμβαση εγινε στο Υγεια μιας και εκει εκανε ο γιατρος μου με το υπολοιπο προσωπικο του καθε Πεμτη τετοιου ειδους επεμβασεις, με κοιμησανε με μεθη και οταν συνηλθα ειχαν φτασει λιγο πριν το τελος της διαδικασιας. Δεν καταλαβα τιποτα φυσικα, ειχαν πρηστει αρκετα τα 2 μου μαγουλα για καποιες μερες (ειχα πολυ πλακα..)αλλα δεν θυμαμαι να ποναγα. Ισως να επαιρνα και κατι για τον πονο αλλα δεν θυμαμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κοιμησανε με μεθη και οταν συνηλθα ειχαν φτασει λιγο πριν το τελος της διαδικασιας. Δεν καταλαβα τιποτα φυσικα, ειχαν πρηστει αρκετα τα 2 μου μαγουλα για καποιες μερες (ειχα πολυ πλακα..)αλλα δεν θυμαμαι να ποναγα. Ισως να επαιρνα και κατι για τον πονο αλλα δεν θυμαμαι...

 

http://www.youtube.com/watch?v=eXWG0fh0Km8&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ τώρα τελευταία διαβάζω πολύ για ολική με μέθη. Είναι τόσο απαραίτητο έστω και σε 3-4 εξαγωγές ταυτόχρονα; Αφού το μετά είναι το ζόρι :P

 

Από Τρίτη και μετά θα κανονίσω το πρώτο ραντεβού για service και ακτινογραφία. Να περιμένω η εξαγωγή να γίνει την ίδια ημέρα ή θα κανονιστεί και δεύτερο; (τηνίδιατηνίδιατηνίδιατηνίδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα πανοραμική και μου βρήκαν έναν. Μέσα μέσα, δεν έχει χώρο να βγει. Φαίνεται όμως κανονικά στην ακτινογραφία.

Οι υπόλοιποι που έιναι?

Δεν βγήκαν/δεν θα βγούν ποτέ?

Ή κρύβονται κ θα χω κι άλλες εκπλήξεις αργότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...