Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Ashaman είπε

Απ'οσο ξερω οχι, δε μετατρεπονται τα βιβλια απο αμαζον. Καποτε κατεβαιναν σε μορφη που μπορουσες να τα παρεις και να τα κανεις οτι θες αλλα τελευταια πανε στη συσκευη και μετα δεν εχει τυχει να τα βρω. Δωσε μου λιγο χρονο να το ψαξω ομως και θα σου πω.

α μην μπαινεις στον κοπο, θα το ψαξω και εγω το βραδυ μετα τη δουλεια. 

 

ευχαριστω παντως!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, christos4 είπε

α μην μπαινεις στον κοπο, θα το ψαξω και εγω το βραδυ μετα τη δουλεια. 

 

ευχαριστω παντως!! 

Btw αυτο που δεν ξερω ειναι αν μπορεις να εγκαταστησεις το Kindle reader app στο pocketbook οποτε θα μπορεις να τα εχεις και τα kindle ebooks χωρις παιδεμα και χωρις να παρανομησεις.

Θα στο πουνε τα παιδια που εχουν pocketbook αν γινεται αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για δοκίμασε το de-drm plug-in (πρόσθετα στην Ελληνική έκδοση) του calibre για τα βιβλία του amazon και δες εάν μπορείς να το κάνεις. 

Εάν δεν μπορείτε να βρείτε τα βιβλία σας στην συσκευή, δοκιμάστε και το kindle for pc. Ίσως εκεί είναι ευκολότερο.

 

 

@christos4Πάντως το κύριο σημείο για εμένα είναι να μπορέσεις να ξεφορτωθείς το άθλιο DRM. 
Από εκεί και πέρα κάθε συσκευή θα σε κάμει την δουλειά μέσω calibre για μετατροπή φορμάτ & sideload. 
Εάν δεν μπορείς να το ξεφορτωθείς στα βιβλία από το amazon, τότε η επιλογή δυστυχώς θα είναι αποκλειστικά kindle. Γιατί τα άλλα βιβλία έχουν πολύ ασθενέστερο DRM και μπορείς πάντα (τουλάχιστον ακόμη) να φορτώσεις τα kindle με βιβλία (μέσω usb & calibre) από τρίτο μαγαζί, εφόσον είναι (ή τα μετατρέψεις σε) Mobi-ezw3. 

Στα 100€ υπάρχουν αξιοπρεπέστατες συσκευές για τα περισσότερα από αυτά που θέλεις, αλλά για εσένα άλλου είναι το πρόβλημα. 
Προσωπικά θα πήγαινα στο HD3 (που είναι στα ~150€) επειδή έχει και υποστήριξη BT/ΤΤF, κουμπιά και πολύ πιο ευέλικτο και πλούσιο firmware. 
Το kindle paperwhite έχει τα περισσότερα , αλλά από άποψη ηχητικών βιβλίων είναι κολλημένο στο audible(της amazon) - αλλά είναι φτηνότερο με τις διαφημίσεις κατά ~30€....

 

ΕΔΙΤ:

Γράψε λάθος, στα 150€ τελική τιμή θα πήγαινα στο παρακάτω:

Ξεπούλημα λόγω του ότι βγήκε το poke 3. Πολύ αξιόλογο μαγαζί που πήρα το boox note. 

Onyx Boox POKE 2 Set

https://ereader.store/de/6-inch-screen-eink-reader/onyx-boox-poke-2-set-72.html

Είναι και android 9.0 και έτσι παίρνει και την εφαρμογή του kindle. 
Το γρηγορότερο στην αγορά στις 6" και με πραγματικά εξαιρετικές native εφαρμογές.
Το μόνο που δεν έχει και προσωπικά βρίσκω λιαν ενοχλητικό είναι κουμπιά, αλλά στα 150 δεν βρίσκεις καλύτερο 6αρι κατά την γνώμη μου.

 

7 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Δεν γινεται, γινεται σε οσα εχουν android λειτουργικο

To αυτό, συσκευές όπως το likebook mars ή τα onyx boox μπορούν να βάλουν kindle app. 

 

 

 

Επεξ/σία από LongTom
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, LongTom είπε

Για δοκίμασε το de-drm plug-in (πρόσθετα στην Ελληνική έκδοση) του calibre για τα βιβλία του amazon και δες εάν μπορείς να το κάνεις. 

Εάν δεν μπορείτε να βρείτε τα βιβλία σας στην συσκευή, δοκιμάστε και το kindle for pc. Ίσως εκεί είναι ευκολότερο.

 

 

@christos4Πάντως το κύριο σημείο για εμένα είναι να μπορέσεις να ξεφορτωθείς το άθλιο DRM. 
Από εκεί και πέρα κάθε συσκευή θα σε κάμει την δουλειά μέσω calibre για μετατροπή φορμάτ & sideload. 
Εάν δεν μπορείς να το ξεφορτωθείς στα βιβλία από το amazon, τότε η επιλογή δυστυχώς θα είναι αποκλειστικά kindle. Γιατί τα άλλα βιβλία έχουν πολύ ασθενέστερο DRM και μπορείς πάντα (τουλάχιστον ακόμη) να φορτώσεις τα kindle με βιβλία (μέσω usb & calibre) από τρίτο μαγαζί, εφόσον είναι (ή τα μετατρέψεις σε) Mobi-ezw3. 

Στα 100€ υπάρχουν αξιοπρεπέστατες συσκευές για τα περισσότερα από αυτά που θέλεις, αλλά για εσένα άλλου είναι το πρόβλημα. 
Προσωπικά θα πήγαινα στο HD3 (που είναι στα ~150€) επειδή έχει και υποστήριξη BT/ΤΤF, κουμπιά και πολύ πιο ευέλικτο και πλούσιο firmware. 
Το kindle paperwhite έχει τα περισσότερα , αλλά από άποψη ηχητικών βιβλίων είναι κολλημένο στο audible(της amazon) - αλλά είναι φτηνότερο με τις διαφημίσεις κατά ~30€....

 

ΕΔΙΤ:

Γράψε λάθος, στα 150€ τελική τιμή θα πήγαινα στο παρακάτω:

Ξεπούλημα λόγω του ότι βγήκε το poke 3. Πολύ αξιόλογο μαγαζί που πήρα το boox note. 

Onyx Boox POKE 2 Set

https://ereader.store/de/6-inch-screen-eink-reader/onyx-boox-poke-2-set-72.html

Είναι και android 9.0 και έτσι παίρνει και την εφαρμογή του kindle. 
Το γρηγορότερο στην αγορά στις 6" και με πραγματικά εξαιρετικές native εφαρμογές.
Το μόνο που δεν έχει και προσωπικά βρίσκω λιαν ενοχλητικό είναι κουμπιά, αλλά στα 150 δεν βρίσκεις καλύτερο 6αρι κατά την γνώμη μου.

 

To αυτό, συσκευές όπως το likebook mars ή τα onyx boox μπορούν να βάλουν kindle app. 

 

 

 

Ευχαριστώ. 

Το Onyx φαίνεται να έχει ισορροπία ανάμεσα στα άλλα, μιας και υποστηρίζει βιβλία από Amazon αλλά και DRM βιβλία.. 

Η τελική με τα μεταφορικά βγαίνει 160 για Ελλάδα, αλλά φαίνεται καλύτερη επιλογή για την περίπτωση μου.. 

Όσο για τα κουμπιά, με δεδομένο ότι δεν εχω δοκιμάσει συσκευή με κουμπιά, ίσως να μην με ενοχλεί τόσο όσο εσενα που έχεις προτίμηση προς αυτά (αφού έχεις δοκιμάσει και τις δύο επιλογές αποτι καταλαβαίνω) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, christos4 είπε

Ευχαριστώ. 

Το Onyx φαίνεται να έχει ισορροπία ανάμεσα στα άλλα, μιας και υποστηρίζει βιβλία από Amazon αλλά και DRM βιβλία.. 

Η τελική με τα μεταφορικά βγαίνει 160 για Ελλάδα, αλλά φαίνεται καλύτερη επιλογή για την περίπτωση μου.. 

Όσο για τα κουμπιά, με δεδομένο ότι δεν εχω δοκιμάσει συσκευή με κουμπιά, ίσως να μην με ενοχλεί τόσο όσο εσενα που έχεις προτίμηση προς αυτά (αφού έχεις δοκιμάσει και τις δύο επιλογές αποτι καταλαβαίνω) 

Ναι, είναι οι πιο ικανές συσκευές στην αγορά αυτή την στιγμή. 
Από harware, firmware και έχουν σχετικά καλές εκδόσεις android.
Δεν νομίζω να το μετανιώσεις. 

Για τα κουμπιά, έχω και εγώ πολλές αποκλειστικά αφής, αλλά με βολεύουν πολύ περισσότερο οι συσκευές που δεν χρειάζεται να πιάνω την οθόνη. 
Βέβαια έχω την πολυτέλεια να έχω πολλαπλές συσκευές. 
Εάν έχεις μια, τότε πρέπει να κάμει τα πάντα καλά και αυτή την στιγμή μόνο το onyx το καταφέρνει στα 160 (που λες ότι βγαίνει).

 

Εάν το πάρεις τελικά, γράψε εντυπώσεις. 
Είμαι περίεργος να δω σε τι διαφέρεις από το Poke 2 color που έχω.  

εδιτ:
Επειδή η συσκευή είναι πραγματικά πολύ μικρή και ελαφριά(ίδιο μέγεθος με το PRS-350 που είναι 5"! ), μια θήκη είναι απαραίτητη και δεν θα αλλάξει σχεδόν καθόλου την ευχέρεια χρήσης.
Αλλά αυτή που έδιναν με το Poke 2 color είναι μια μετριότητα που απλά έχει ταινία διπλής όψεως στην πλάτη και καθόλου μαγνήτη-wake/sleep....
Εάν βρεις κάποια καλή από τρίτη εταιρία σε συνιστώ να πάρεις με μαγνήτη.
 

Επεξ/σία από LongTom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christos4 είπε

Ευχαριστώ. 

Το Onyx φαίνεται να έχει ισορροπία ανάμεσα στα άλλα, μιας και υποστηρίζει βιβλία από Amazon αλλά και DRM βιβλία.. 

 

Δεν υποστηρίζει drm από την adobe,  πρέπει να τα ξεκλειδώνεις με το calibre πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, LongTom είπε

Ναι, είναι οι πιο ικανές συσκευές στην αγορά αυτή την στιγμή. 
Από harware, firmware και έχουν σχετικά καλές εκδόσεις android.
Δεν νομίζω να το μετανιώσεις. 

Για τα κουμπιά, έχω και εγώ πολλές αποκλειστικά αφής, αλλά με βολεύουν πολύ περισσότερο οι συσκευές που δεν χρειάζεται να πιάνω την οθόνη. 
Βέβαια έχω την πολυτέλεια να έχω πολλαπλές συσκευές. 
Εάν έχεις μια, τότε πρέπει να κάμει τα πάντα καλά και αυτή την στιγμή μόνο το onyx το καταφέρνει στα 160 (που λες ότι βγαίνει).

 

Εάν το πάρεις τελικά, γράψε εντυπώσεις. 
Είμαι περίεργος να δω σε τι διαφέρεις από το Poke 2 color που έχω.  

εδιτ:
Επειδή η συσκευή είναι πραγματικά πολύ μικρή και ελαφριά(ίδιο μέγεθος με το PRS-350 που είναι 5"! ), μια θήκη είναι απαραίτητη και δεν θα αλλάξει σχεδόν καθόλου την ευχέρεια χρήσης.
Αλλά αυτή που έδιναν με το Poke 2 color είναι μια μετριότητα που απλά έχει ταινία διπλής όψεως στην πλάτη και καθόλου μαγνήτη-wake/sleep....
Εάν βρεις κάποια καλή από τρίτη εταιρία σε συνιστώ να πάρεις με μαγνήτη.
 

πουλάνε αυτή ξεχωριστά https://ereader.store/en/protective-covers/cover-boox-poke-2-73.html με 25 ευρώ 

και στο ebay η ίδια (ή τουλάχιστον έτσι λέει ο πωλητής) με 18-19 https://www.ebay.com/itm/Onyx-BOOX-eReader-Poke-2-3-Case-Cover-GENUINE/284168697703?hash=item4229c63767:g:SOUAAOSwPMpf9HVk

 

μαζί με τη θήκη ανεβαίνουμε αρκετά σε σχέση με το αρχικό κόστος, αλλά με έχει ψήσει η συσκευή οπότε θέλει λίγο σκέψη

 

  

Μόλις τώρα, Conan2046 είπε

Δεν υποστηρίζει drm από την adobe,  πρέπει να τα ξεκλειδώνεις με το calibre πρώτα.

το οποίο καταλαβαίνω ότι γίνεται άρα δεν είναι μεγάλο πρόβλημα.. 

βέβαια, αν μπορείς να βάλεις third party εφαρμογές, φαντάζομαι θα μπορείς να βάλεις και έναν reader που να το υποστηρίζει απευθείας.. έτσι δεν είναι; 

Επεξ/σία από christos4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, christos4 είπε

 

το οποίο καταλαβαίνω ότι γίνεται άρα δεν είναι μεγάλο πρόβλημα.. 

βέβαια, αν μπορείς να βάλεις third party εφαρμογές, φαντάζομαι θα μπορείς να βάλεις και έναν reader που να το υποστηρίζει απευθείας.. έτσι δεν είναι; 

Γίνεται πράγματι εύκολα, απλώς παίρνει λίγο χρόνο παραπάνω. Δεν έχω δοκιμάσει να εγκαταστήσω το ade οπότε δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, christos4 είπε

πουλάνε αυτή ξεχωριστά https://ereader.store/en/protective-covers/cover-boox-poke-2-73.html με 25 ευρώ 

και στο ebay η ίδια (ή τουλάχιστον έτσι λέει ο πωλητής) με 18-19 https://www.ebay.com/itm/Onyx-BOOX-eReader-Poke-2-3-Case-Cover-GENUINE/284168697703?hash=item4229c63767:g:SOUAAOSwPMpf9HVk

 

μαζί με τη θήκη ανεβαίνουμε αρκετά σε σχέση με το αρχικό κόστος, αλλά με έχει ψήσει η συσκευή οπότε θέλει λίγο σκέψη

 

  

το οποίο καταλαβαίνω ότι γίνεται άρα δεν είναι μεγάλο πρόβλημα.. 

βέβαια, αν μπορείς να βάλεις third party εφαρμογές, φαντάζομαι θα μπορείς να βάλεις και έναν reader που να το υποστηρίζει απευθείας.. έτσι δεν είναι; 

Τουλάχιστον το adobe DRM που έχει το internet archive είναι πολύ απλό να βγει με το calibre. 
To οποίο είναι το πιο βολικό να διαχειριστείς την συσκευή ούτως ή άλλως. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.
Τσέκαρα κι εγώ τα Onyx το τελευταίο διάστημα.
Ήθελα να παραγγείλω κάποια βιβλία και σκέφτηκα μήπως αντί για τα βιβλία, παραγγείλω ένα ereader.:P
Το πακέτο είναι πως κάτω από 10" γενικά μου φαίνονται μικρά τα ereaders.
Και το Note Air π.χ. δεν το λες και φτηνό ~500€.:X
Το θέμα είναι, άντε πες κάνεις την υπέρβαση και τα δίνεις, που δεν είναι και εύκολο βέβαια.
Λόγω android κτλ. η διάρκεια της μπαταρίας του είναι αρκετά μικρότερη σε σχέση με πιο "κλασικά" ereader, οπότε θα είναι πιο γρήγορη και η φθορά.
Αντικατάσταση μπαταρίας δε βλέπω να προβλέπεται γενικά.
Σκέφτομαι μήπως απλά το κλαις μετά από 3-4 χρόνια.
Θα μου πεις αυτό ισχύει για όλα.
Δε διαφωνώ αλλά, τα περισσότερα μάλλον κρατάνε 3-4 φορες παραπάνω, με αντίστοιχα λιγότερη φθορά, όπως είπα.
Δεν ξέρω αν παίζουν γενικά τίποτα προσφορές που και που σε αυτά τα μηχανήματα, μάλλον δύσκολο απ'ότι υποψιάζομαι.

Μάλλον τα βιβλία βλέπω να παραγγέλνω, αλλά οκ I can dream:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, trabakoulas είπε

Καλησπέρα παιδιά.
Τσέκαρα κι εγώ τα Onyx το τελευταίο διάστημα.
Ήθελα να παραγγείλω κάποια βιβλία και σκέφτηκα μήπως αντί για τα βιβλία, παραγγείλω ένα ereader.:P
Το πακέτο είναι πως κάτω από 10" γενικά μου φαίνονται μικρά τα ereaders.
Και το Note Air π.χ. δεν το λες και φτηνό ~500€.:X
Το θέμα είναι, άντε πες κάνεις την υπέρβαση και τα δίνεις, που δεν είναι και εύκολο βέβαια.
Λόγω android κτλ. η διάρκεια της μπαταρίας του είναι αρκετά μικρότερη σε σχέση με πιο "κλασικά" ereader, οπότε θα είναι πιο γρήγορη και η φθορά.
Αντικατάσταση μπαταρίας δε βλέπω να προβλέπεται γενικά.
Σκέφτομαι μήπως απλά το κλαις μετά από 3-4 χρόνια.
Θα μου πεις αυτό ισχύει για όλα.
Δε διαφωνώ αλλά, τα περισσότερα μάλλον κρατάνε 3-4 φορες παραπάνω, με αντίστοιχα λιγότερη φθορά, όπως είπα.
Δεν ξέρω αν παίζουν γενικά τίποτα προσφορές που και που σε αυτά τα μηχανήματα, μάλλον δύσκολο απ'ότι υποψιάζομαι.

Μάλλον τα βιβλία βλέπω να παραγγέλνω, αλλά οκ I can dream:rolleyes:

10''? Δλδ τα βιβλια που διαβαζεις ειναι κατηγοριας hardback που ειναι παντα μεγαλυτερα απο τα απλα paperback? Τα οποια ειναι περιπου οσο ενα 7αρι - βια 8αρι δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ashaman είπε

10''? Δλδ τα βιβλια που διαβαζεις ειναι κατηγοριας hardback που ειναι παντα μεγαλυτερα απο τα απλα paperback? Τα οποια ειναι περιπου οσο ενα 7αρι - βια 8αρι δλδ.

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς.
Τα "κλασικά" (paperback;) που έχω στη βιβλιοθήκη μου είναι σχεδόν 10".
Και αρκετά, είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος.
Τα 8αρια που είναι στη βιβλιοθήκη μου τα θεωρώ "τσέπης" ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, trabakoulas είπε

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς.
Τα "κλασικά" (paperback;) που έχω στη βιβλιοθήκη μου είναι σχεδόν 10".
Και αρκετά, είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος.
Τα 8αρια που είναι στη βιβλιοθήκη μου τα θεωρώ "τσέπης" ας πούμε.

Τοσο μεγαλα συνηθως ειναι τα hardback κι οχι τα paperback. Ok αφου εχεις συνηθισει και προτιμας να διαβαζεις τοσο μεγαλου μεγεθους βιβλια τοτε πρεπει να πας σε 10αρι.

Απλα το ανεφερα γιατι δεν ηξερα αν εχεις συνειδητοποιησει ποσο μεγαλο ειναι το 10αρι.

Μην ξεχνας παντως οτι στο ebook μπορεις να μικρυνεις ή να μεγαλωσεις τα γραμματα οσο θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, trabakoulas είπε

Καλησπέρα παιδιά.
Τσέκαρα κι εγώ τα Onyx το τελευταίο διάστημα.
Ήθελα να παραγγείλω κάποια βιβλία και σκέφτηκα μήπως αντί για τα βιβλία, παραγγείλω ένα ereader.:P
Το πακέτο είναι πως κάτω από 10" γενικά μου φαίνονται μικρά τα ereaders.
Και το Note Air π.χ. δεν το λες και φτηνό ~500€.:X
Το θέμα είναι, άντε πες κάνεις την υπέρβαση και τα δίνεις, που δεν είναι και εύκολο βέβαια.
Λόγω android κτλ. η διάρκεια της μπαταρίας του είναι αρκετά μικρότερη σε σχέση με πιο "κλασικά" ereader, οπότε θα είναι πιο γρήγορη και η φθορά.
Αντικατάσταση μπαταρίας δε βλέπω να προβλέπεται γενικά.
Σκέφτομαι μήπως απλά το κλαις μετά από 3-4 χρόνια.
Θα μου πεις αυτό ισχύει για όλα.
Δε διαφωνώ αλλά, τα περισσότερα μάλλον κρατάνε 3-4 φορες παραπάνω, με αντίστοιχα λιγότερη φθορά, όπως είπα.
Δεν ξέρω αν παίζουν γενικά τίποτα προσφορές που και που σε αυτά τα μηχανήματα, μάλλον δύσκολο απ'ότι υποψιάζομαι.

Μάλλον τα βιβλία βλέπω να παραγγέλνω, αλλά οκ I can dream:rolleyes:

3-4 χρόνια δεν υπάρχει περίπτωση να το κλαις. Εκτός και είσαι αούγκανος και το κοπανάς ή το έχεις πάνω από τίποτα θερμάστρες.

Ποιος είπε ότι τα android έχουν τόσο μικρή μπαταρία; Μήπως μπέρδεψαν την "μικρή" μπαταρία λόγω του ότι έχει μεγάλη οθόνη και έτσι γενικά δεν κρατάει τόσο λόγω διαστάσεων;
Από android, είχα πάρει το note αρχές '19 και ακόμη δεν έχω δει διαφορά στην μπαταρία. Εάν ήταν όπως τα έγραφες, έπρεπε τώρα να είναι κάτω από το μισό. 

Προσφορές παίζουν, λίγα ποστ πιο πάνω από το δικό σου έβαλα μια. Τις προάλλες είχε το nova 2 σχεδόν 100$ κάτω επειδή βγαίνει το 3 και ξεστοκάρουν. 

4 ώρες πριν, trabakoulas είπε

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς.
Τα "κλασικά" (paperback;) που έχω στη βιβλιοθήκη μου είναι σχεδόν 10".
Και αρκετά, είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος.
Τα 8αρια που είναι στη βιβλιοθήκη μου τα θεωρώ "τσέπης" ας πούμε.

Γενικά έχεις και διαβάσει σε τέτοια συσκευή; 
Και εάν ναι, σε τι μέγεθος ήταν;

Γιατί το 10" ή τίποτα, είναι κάπως όταν λες ότι δεν έχεις αποκλειστικά τεχνικά βιβλία που θέλεις να διαβάσεις σε σχεδόν 1:1 προς Α4. 
Εάν 8" είναι τσέπης, τότε το poke 2 και τα 5" πρέπει να είναι δείγμα δωρεάν ή μινιατούρες.

Δεν υπάρχει 1:1 αντιστοιχία με τα "κλασσικά" βιβλία γιατί το epub-mobi μπορείς να προσαρμόσεις τα πάντα. Μέγεθος-τύπος-boldness γραμματοσειράς, κενά, στοίχιση, παραγράφους κ.ο.κ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...