Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν επιβεβαιώνονται όσα λέγαμε για τον νέο τρόπο παραγγελίας Kindle, δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις, το επιβεβαίωσα από κάποιον που παρέλαβε σήμερα και είχε παραγγείλει με τον νέο τρόπο: αναλυτικά, με παραδείγματα (αν μετά από αυτό το post πει κανείς ότι δεν ξέρει πόσο ακριβώς θα του κοστίσει η παραγγελία Kindle κατευθείαν από το Amazon, σηκώνω τα χέρια ψηλά!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εξουσιοδοτηση απο τηλεφωνο προφορικα ;; τι γινεται αν δεν μενεις αθηνα ;;

 

τωρα λογικα αγορα kindle απο καταστημα σε ελλαδα πρεπει να χρεωνεται κατω απο 152 ευρω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η UPS παραδίδει σε όλη την Ελλάδα.

 

Στην Ελλάδα σε κατάστημα αποκλείεται να είναι φτηνότερο - γιατί δεν υπάρχει τρόπος για επίσημη εισαγωγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Κρίμα που βιάστηκα να παραγγείλω άλλο ένα Kindle 3 (για τον εαυτό μου αυτή τη φορά), πριν δω τι γράφεις στο blog σου. Ψήνω όμως τον αδερφό μου και κάποιους φίλους να μπουν κι αυτοί στο κόλπο, οπότε όλες τις επόμενες παραγγελίες θα τις κάνουμε μέσω του banner σου :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επιβεβαιώνονται όσα λέγαμε για τον νέο τρόπο παραγγελίας Kindle, δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις, το επιβεβαίωσα από κάποιον που παρέλαβε σήμερα και είχε παραγγείλει με τον νέο τρόπο: αναλυτικά, με παραδείγματα (αν μετά από αυτό το post πει κανείς ότι δεν ξέρει πόσο ακριβώς θα του κοστίσει η παραγγελία Kindle κατευθείαν από το Amazon, σηκώνω τα χέρια ψηλά!)

 

Μα 111 λιρες ειναι πολυ πιο φθηνα απο Αγγλια. Συν πιο γρηγορα και χωρις τελωνεια. Γιατι να το παρει κανεις πιο ακριβα και απο Εμρικη? Εκτος και αν πας για DX, Που δεν υπαρχει διαθεσιμο Ευρωπη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το αγγλικό Amazon στέλνει Kindle3 ΜΟΝΟ στην Αγγλία. Αν βάλεις διεύθυνση αποστολής την Ελλάδα, τότε αυτόματα σε παραπέμπει στο amazon.com

 

Αν φυσικά έχεις κανα γνωστό στην Αγγλία, μπορείς να το στείλεις σε αυτόν και αυτός σε εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το αγγλικό Amazon στέλνει Kindle3 ΜΟΝΟ στην Αγγλία. Αν βάλεις διεύθυνση αποστολής την Ελλάδα, τότε αυτόματα σε παραπέμπει στο amazon.com

 

Αν φυσικά έχεις κανα γνωστό στην Αγγλία, μπορείς να το στείλεις σε αυτόν και αυτός σε εσένα.

 

Ωπ αντε, αυτο δεν το ξερα. Και σκοπευα απο βδομαδα να παραγγειλω και γω. Πως και δεν το στελνουν? Παντα ετσι ηταν δλδ με το συγκεκριμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς πληροφοριακά:

 

  • Η πρώτη μου παραγγελία από το Amazon έγινε χθες το βράδυ (26/1, 3πμ ώρα Ελλάδας) και η αποστολή έγινε μετά από 21 περίπου ώρες. Αυτή τη στιγμή το δέμα βρίσκεται κάπου στο Kentucky και λένε θα το έχω την Τρίτη. So long για τις 2-4 μέρες που υπόσχονταν (θα μου πείτε βέβαια αν δεν υπολογίσω την ημέρα παραγγελίας και το Σ-Κ, τότε είναι εντός προγράμματος). Το δεύτερο Kindle δεν έχει σταλεί ακόμα.
  • Η byserv δεν έχει απαντήσει ακόμα στην παραγγελία που τους έκανα στις 24 του μήνα. Μάλλον θα έχουν πάθει ταράκουλο τώρα που άλλαξε ο τρόπος αποστολής του Amazon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και ο nzeppos, δε γίνεται παραγγελία Kindle από το Amazon.co.uk εκτός Βρετανίας (υπάρχει βέβαια η περίπτωση να πάτε ταξίδι στη Βρετανία ή να έχετε κάποιον γνωστό, οπότε συμφέρει βέβαια). Το Amazon.co.uk άρχεισε να πουλάει Kindle και ebooks λίγο μετά την κυκλοφορία του Kindle 3, πριν αγόραζαν και οι Βρετανοί από ΗΠΑ. BTW, για να μην το ψάχνετε άδικα, τα άλλα Amazon (ιταλικό, γαλλικό, γερμανικό που θα μας ενδιέφερε, αλλά και τα υπόλοιπα) δεν πουλάνε Kindle ή ebooks.

 

Με τον νέο τρόπο παραγγελίας, η απευθείας αγορά από το Amazon συμφέρει και από πλευράς χρημάτων και από πλευράς χρόνου. To byserv "παρακάμπτει" το τελωνείο, αλλά χρεώνει κάτι παραπάνω.

 

Το πράγμα είναι απλό, με €150 έχετε ένα Kindle σπίτι σας σε μια βδομάδα - καλό deal και value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Δινω το Nook Color που εχω, γιατι παραλαμβανω και το κομματι που ειχα παραγγειλει απο byserv.

Ειναι ολοκαινουριο (χωρις υπερβολη, σαν να το βγαζετε απο το κουτι του)

Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει πμ (το δινω στα 250 ευρω).

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να δημοσιοποιήσεις ένα email επικοινωνίας και όνομα, μπορώ να το βάλω στο blog (αν δεν ενδιαφέρεται κάποιος από το φόρουμ εννοείται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...