Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλη επιτυχια με τελωνειο, τηλεφωνο σταθερο ειχες δωσει ;; αν πας καρφουρ για φωτακι κυτταξε energizer, ετσι γραφει πανω, πριν δυο μηνες το ειχα βρει,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητό πάντα :rolleyes: Θα το ψάξω το φωτάκι και ελπίζω να υπάρχει ακόμα.

 

btw σε περίπτωση που δεν το έκανα σαφές, τον εκτελωνισμό θα τον κάνει η UPS, όχι εγώ (γι' αυτό ήθελαν την εξουσιοδότηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο. Eννοείται περιμένουμε εντυπώσεις μόλις το πάρεις στα χέρια σου!

 

Κατά τ' άλλα επειδή ξέρω ότι καίγεστε να μάθετε τι έγινε με το δέμα μου (:rolleyes:), το site της UPS λέει ότι είναι "delivered". Έχει "signed by" ένα όνομα υπαλλήλου της UPS (από αυτούς που είχα εξουσιοδοτήσει με το fax να εκτελωνίσουν το πακέτο). Τότε τι έλεγαν ότι ο εκτελωνισμός θα γίνει τη Δευτέρα? Και κυρίως πότε θα το πάρω πραγματικά στα χέρια μου... Άντεεεεεεεε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραφειοκρατιας τραγελαφος, εδωσες εξουσιοδοτηση, παραυτα υπεγραψε ο υπαλληλος, τελειωσε η δουλεια αυτουνου, τη δευτερα εχει σειρα ο διευθυνων, μια υπογραφη καθε μερα, μη παθομε και υπερκοπωση, :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την γνωμη σας .

 

Εχοντας στην κατοχη μου ipad αξιζει να παρω καποιο Κindle (μαλλον το DX )?

 

Με ενδιαφερει η αναγνωση Ελληνικων pdf περισσοτερο (διαβαζω αρχαια ελληνικη γραμματεια , φιλοσοφους και ιστορικα μυθιστορηματα)και αν δεησουν οι ελληνικοι εκδοτικοι οικοι και ebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iPad διαβάζεις τα PDF; Σε κουράζει; Το λέω γιατί είναι και (λίγο) υποκειμενικά τα πράγματα αυτά. Πάντως, με ηλετρονικό αναγνώστη το διάβασμα είναι σα να διαβάζεις τυπωμένο βιβλίο - δεν κουράζει καθόλου τα μάτια.

 

Απλά, να ξέρεις ότι ενώ το kindle DX είναι πολύ καλή επιλογή, θα χρειάζεται να ξεκλειδώνεις τα ebooks των περισσότερων Ελλήνων εκδοτών για να τα διαβάζεις στο Kindle (οι ελληνικού εκδ οίκοι κάτι έχουν αρχίσει να έχουν πάντως από ebooks)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει καποια προταση εναλακτικη του kindle που να διαβαζει σωστα τα pdf (δυστυχως τα περισσοτερα ελληνικα ειναι σε αυτη τη μορφη) και να εχεις δυνατοτητα να αγοραζεις και ebook ?

 

το ξεκλειδωμα των ελληνικων ebook για να χρησιμοποιηθουν στο Kindle απαιτει χρονο ή ειναι διαδικασια "ενος πληκτρου" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για pdf, δηλ. οθονη δεκα ιντσες (ασπρομαυρη, οχι lcd) μεχρι στιγμης διαθεσιμα ειναι το kindle dx, pocketbook 902 και asus 900, υπαρχει επισης το sony 950 daily edition σε 7 ιντσες αλλα οπως αναφερουν οι κριτικες διαθετει περγαμηνες σε αναγνωση αρχειων pdf, σημερα διαπιστωσα οτι το kindle δεν δεχεται απ΄ευθειας αρχεια word doc, πρεπει προηγουμενως να γινει μετατροπη αρχειου,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sony PRS-950 είναι διαθέσιμο μόνο στις ΗΠΑ.

 

δηλ. αν παραγγειλω απο ιντερνετ δεν στελνουν ;; επισης σε σχεση με kindle το σονυ πλεονεκτει καθοτι εισαγει απ΄ευθειας αρχειο word doc, δηλ. ανευ μετατροπης ή μαλλον κανει αυτοματως μετατροπη απο doc σε rtf χωρις απασχοληση του χρηστη,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nzeppos , ακου το δικό μου είναι τώρα γερμανια .Παράγγειλα 28, παρασκευη ωρα ελλαδας 19:00.Πολύ γρήγορα.

Νομίζω ότι το πολύ Τρίτη θα γίνει ο εκτελωνισμός και τεταρτη θα μου ρθει.

Το δικό σου νομίζω , αφου φαίνετε να έγινε ο εκτελωνισμός αυριο θα το έχεις.( πες μας σχολια ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται! Στο ενδιάμεσο έχω βγει στη... γύρα για να μαζέψω κάμποσα site με τζαμπέ βιβλία (ξέρετε, προσφορά του καλού μας θείου).

 

ΥΓ: όντως, πολύ γρήγορα έφτασε στη Γερμανία. Ίσως στο φέρουν ακόμα και την Τρίτη. Το δικό μου άργησε πολύ περισσότερο, ακόμα και αν δεν συνυπολογίσεις το Σαββατοκύριακο.

 

Η παραγγελία έγινε στις 25/1, γύρω στη 8μμ (ώρα ΗΠΑ) και ιδού η συνέχεια...

 

 

Spata, Greece

01/28/2011 4:07 P.M. Delivered

01/28/2011 10:24 A.M. Additional customs clearance processing is required for formal entry submission.

01/28/2011 10:01 A.M. Destination Scan

01/28/2011 9:25 A.M. Arrival Scan

 

Garching, Germany

01/28/2011 6:05 A.M. Departure Scan

01/28/2011 5:18 A.M. Arrival Scan

 

Koeln, Germany

01/28/2011 4:13 A.M. Departure Scan

 

Koeln, Germany 01/27/2011

7:42 P.M. Arrival Scan

 

Louisville, KY, United States

01/27/2011 5:33 A.M. Departure Scan

01/27/2011 3:05 A.M. Export Scan

01/27/2011 2:04 A.M. Arrival Scan

 

Sparks, NV, United States

01/26/2011 7:05 P.M. Departure Scan

01/26/2011 7:01 P.M. The service selected is not available to the destination address. / Downgraded, forwarded to consignee, selected service is not available.

 

Reno, NV, United States

01/26/2011 6:15 P.M. Origin Scan

 

United States

01/26/2011 6:20 P.M. Order Processed: Ready for UPS

 

 

Στην ουσία μια βδομάδα (γιατί δεν είμαι καν σίγουρος αν θα το έχω αύριο). Τουλάχιστον είναι αρκετά καλύτερα από τις 20-25 μέρες που είχα ακούσει για αποστολή με USPS ή μέσω Byserv (που ΑΚΟΜΑ δεν έχουν απαντήσει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...