Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δουλεύω και στα δυο (μακ και πισι), μου εξηγείς τι εννοείς;

Δεν χρειάζεται να ξέρεις από υπολογιστές για να χειριστείς Mac, τον λειτουργείς σαν πλυντήριο. Τον συνδέεις στην πρίζα και παίζει, δεν θέλει φορμάτ, δεν θέλει συντήρηση, δεν θέλει να τσεκάρεις ασυμβατότητες, δεν χρειάζεται να ξέρεις τι είναι επεξεργαστής, τι σχήμα έχει η κάρτα γραφικών, πως συνδέονται μεταξύ τους, τι σημαίνει BSOD, δεν χαλάει, δεν κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

άλλη μια παρωδία

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=MI99t9k4aEE[/ame]

 

- mr. jobs why whould you try to sell sth like that ?

 

- i reinveted the phone! sit the F&%K down before i reinvent your face!

 

loooool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να ξέρεις από υπολογιστές για να χειριστείς Mac, τον λειτουργείς σαν πλυντήριο. Τον συνδέεις στην πρίζα και παίζει, δεν θέλει φορμάτ, δεν θέλει συντήρηση, δεν θέλει να τσεκάρεις ασυμβατότητες, δεν χρειάζεται να ξέρεις τι είναι επεξεργαστής, τι σχήμα έχει η κάρτα γραφικών, πως συνδέονται μεταξύ τους, τι σημαίνει BSOD, δεν χαλάει, δεν κολλάει.

Του δίνεις μια θετική χροιά ενώ η πρόταση που έκανα quote και που ερμηνεύεις (και συμφωνώ) έχει εντελώς άλλο νόημα. Αλλά εντάξει, ας μη βγούμε άλλο οφτόπικ, κάποια άλλη στιγμή ίσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Δεν έχει άλλο νόημα.

Εκτός αν σε ένα ποστ που φωνάζει "ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ANTI-APPLE" προσπαθήσει κάποιος με το στανιό να βρει σημείο για να παρεξηγήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Δεν έχει άλλο νόημα.

Εκτός αν σε ένα ποστ που φωνάζει "ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ' date=' ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ANTI-APPLE" προσπαθήσει κάποιος με το στανιό να βρει σημείο για να παρεξηγήσει.[/quote']

Έχω δει κείμενα που άλλα φωνάζουν και άλλα... ψιθυρίζουν. Το αντί-apple δε με ενοχλεί καθόλου, το αντί-apple_users ναι. Αλλά οκ, δεκτόν.

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kirileman, ειλικρινά, όχι. Είναι απόλυτα κατανοητό το σκεπτικό των mac users και θέλω να πιστεύω πως προς τα εκεί είναι η γενικότερη κατεύθυνση, όλο και πιο user friendly και όλο και πιο αυτοματοποιημένη και εύκολη συμβατότητα, ανεξαρτήτως πλατφόρμας.

 

Η ένστασή μου είναι μόνο στη χρησιμότητα του ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kirileman' date=' ειλικρινά, όχι. Είναι απόλυτα κατανοητό το σκεπτικό των mac users και θέλω να πιστεύω πως προς τα εκεί είναι η γενικότερη κατεύθυνση, όλο και πιο user friendly και όλο και πιο αυτοματοποιημένη και εύκολη συμβατότητα, ανεξαρτήτως πλατφόρμας.

 

Η ένστασή μου είναι μόνο στη χρησιμότητα του ipad.[/quote']

Ελήφθη. Ας μη μιλήσουμε τώρα για το φαινόμενο apple και τη λατρεία που της έχουν οι οπαδοί της. Και γω, για την ώρα και με τη μορφή που παρουσιάστηκε, θεωρώ το iPad αχρείαστο.

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
kirileman, ειλικρινά, όχι. Είναι απόλυτα κατανοητό το σκεπτικό των mac users και θέλω να πιστεύω πως προς τα εκεί είναι η γενικότερη κατεύθυνση, όλο και πιο user friendly και όλο και πιο αυτοματοποιημένη και εύκολη συμβατότητα, ανεξαρτήτως πλατφόρμας.

 

Η ένστασή μου είναι μόνο στη χρησιμότητα του ipad.

 

Μα αν δεις προσεκτικά όλη την παρουσίαση του ipad θα δεις ότι και οι ίδιοι το πλασάρουν σαν κάτι ενδιάμεσο από το iphone και να το mackbook. Που σημαίνει πως για κάποιον που έχει ένα από τα 2 δεν είναι και απαραίτητο!

 

Είναι απλά κάτι σαν ένα εξελιγμένο ebook που παράλληλα έχει έναν καλό browser, έχει wifi & 3G & GPS, δημιουργεί αρχεία doc, xls & ppt από την αρχή και είναι συμβατό με όλες τις εφαρμογές του iphone + τις καινούριες που θα δημιουργηθούν ειδικα για αυτό!

 

Βάλε και την άριστη οθόνη και έχεις απλά μια ενδιαφέρουσα συσκευή που ΣΑΦΩΣ δεν είναι απαραίτητη σε κανέναν. Είναι απλά άλλο ένα gadget με την ποιότητα κατασκευής και συμπεριφορά που μας έχει συνηθίσει η apple τα τελευταία χρόνια!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση: Αν το iPad είναι ένα μεγάλο iPhone, η ταμπλέτα της MSI δεν είναι ένα μεγάλο android κινητό; Είναι tabletPC το δεύτερο και όχι το πρώτο; Εγώ βλέπω τα δυο λειτουργικά συστήματα από τα smartphones να περνούν στις ταμπλέτες. Το iPhone είναι πιο smooth από ένα android, το ίδιο θα ισχύει και στις δυο ταμπλέτες, είναι σχεδόν βέβαιο. Το iPhone δεν υποστηρίζει Flash σε αντίθεση με τα Android κινητά, αντίστοιχα και στις εν λόγω ταμπλέτες. Μήπως τώρα τα πράγματα είναι λίγο πιο ξεκάθαρα; Το λέω γιατί βλέπω αδικαιολόγητο ενθουσιασμό σε ότι αφορά το MSI ενώ ούτε αυτό είναι PC. Οι ελλείψεις, φυσικά, του iPad παραμένουν και δεν τις δικαιολογούμε.

Edit: Ξέχασα το βασικότερο, με το οποίο έπρεπε να κλείσω: Εφαρμογές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν χιλιαδες συσκευες ,gadgets ,καταναλωτικα ειδη που κυκλοφορουν εκει εξω και δεν εχουν σχεδιαστει πανω στις δικες μου αναγκες.Απλα τα προσπερναω δεν καθομαι να κατηγορησω τις εταιρειες γιατι δεν βγαζουν ολα τους τα προιοντα εχοντας εμενα στο μυαλο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ΑΥΤΗ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ συσκευή, τι ακριβώς προσφέρει; ... Δηλαδή, σοβαρά, είναι μια μεγάλη φορητή οθόνη που σερφάρει στο ίντερνετ. Και αν εξαιρέσει κανείς την οθόνη αφής, τι λόγους έχει κάποιος και για ποια χρήση να προτιμήσει αυτό από ένα netbook;

Οταν θα αρχισουν να βγαινουν τα πρωτα applications ειδικα για το ipad, θα καταλαβεις τι κανει και για ποιο λογο θα το αγορασεις αντι για ενα netbook.

 

Οπως θα καταλαβει και ο περισσοτερος κοσμος. Ο ιδιος κοσμος που οταν πρωτοβγηκε το iphone το εβρηζε επειδη δεν ειχε 5Mpixel καμερα και δεν εστελνε mms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...