Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50€ κοστίζει ο Ces wsm σε ελευθερο προφιλ & 60€ κοστιζει σε πατενταρισμενο.

 

ο mg, απ'όσο θυμαμαι δεν ξεπερνα τα 40€~45€.

 

ο mottura champion pro ειναι η πιο φθηνη επιλογη της mottura και ειναι στα 80€ με 90€.

 

ο σοβαρος κυλινδρος της mottura ειναι ο C48 και ειναι στα 150€ με 180€.

 

keso 4000s βρισκεις απο 120€ εως 140€ αλλα πλεον περιμενουμε τον keso 8000s.

 

Οπότε ο καλύτερος μεταξύ αυτών είναι ξεκάθαρα ο mottura C48. Για διπλή κλειδαριά μαζί με τον mottura c48 ποιον προτείνεις θα ήταν καλύτερα να βάλλω???

(Τον Mg hsp modulare τον έχω βρει περίπου στα 120ευρω.)

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω καταλαβει οτι μιλαμε για πορτα σιαμο. οποτε στη 2η κλειδαρια κ k2 να βαλεις, παραμενεις αδιαρρηκτος.

 

εν ολιγοις διαλεγεις οτι σου αρεσει για τη 2η κλειδαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καταλαβει οτι μιλαμε για πορτα σιαμο. οποτε στη 2η κλειδαρια κ k2 να βαλεις, παραμενεις αδιαρρηκτος.

 

εν ολιγοις διαλεγεις οτι σου αρεσει για τη 2η κλειδαρια

Την ειλικρινή γνώμη σου θα ήθελα ως γνώστης των πραγμάτων. Δεν ξέρω ακόμα αν θα βάλλω μονή ή διπλή και σε ποιον, δεν έχω καταλήξει. Στην περίπτωση που θα έβαζα διπλή κλειδαριά τι να επέλεγα ως δεύτερη καλύτερη μεταξύ αυτών (Ces WSM, MG, Mottura Champion pro, kesso 4000s); Τoν kesso 4000s αφού θα βγει ο άλλος, αν κατάλαβα καλά καλύτερα όχι.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως θα βαλεις ces / mg / champion pro / keso 4000 οταν κανεις εμπορος δεν τους πουλαει ταυτοχρονα ;

 

o Σιαμος εχει ΜΟΝΟ ces / mg αυτη τη στιγμη κ για πολυ ακομη.

 

champion pro μονο καποιοι πορταδες σε βορεια π. & γαλατσι / παληνη οπου ειναι λιγοι πλεον.

 

keso δε νομιζω να τοποθετει καποιος ή καλυτερα, δε θυμαμαι :)

 

εγω στην πορτα μου θα τοποθετουσα C48 αν επρεπε να παρω με το ζορι mottura.

δευτερο κυλινδρο θα εβαζα keso 4000s γιατι στο πατρικ μου εχω 31 χρονια keso 2000s.

 

ουτε λαδι, ουτε αντισκουριακο, ουτε λιπανση ουτε τιποτα. ακομη λειτουργει με τα 5 αρχικα κλειδια του ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, πρόσφατα έβαλα πόρτα ασφαλείας. Απλά για επιβεβαίωση λοιπόν έχω την εξής απορία. Είναι το BKD250 το defender που μου βάλανε? Πώς το αναγνωρίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το αναγνωριζεις.

επρεπε να σου φερουν το κουτι, το οποιο ειναι μαυρο & να το τοποθετησουν μπροστα σου.

 

ποιος πουλησε/τοποθετησε την πορτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από "πορτά" δικής του κατασκευής στο κέντρο την πήρα. Το μόνο που μου είπε είναι ότι τα άλλα defenders είναι μικρότερα και έτσι το καταλαβαίνεις. Ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν έτη 2017 πλέον όσο καλή πόρτα ασφαλείας και να έχεις εάν ο διαρρήκτης είναι επαγγελματίας, μπορεί να μπουκάρει... Η πόρτα ασφαλείας χρειάζεται καλή κλειδαριά τελευταίας τεχνολογίας και φυσικά να υπάρχει συναγερμός. Ειδικά στα ισόγεια... χρειάζεσαι για παράδειγμα τέτοιες αλουμινένιες πόρτες με θωράκιση, όπως αυτές  https://www.euro-porta.gr/services/ependisi-portas-asfaleias-alouminiou/ για να πεις ότι κάτι μπορεί να γίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από "πορτά" δικής του κατασκευής στο κέντρο την πήρα. Το μόνο που μου είπε είναι ότι τα άλλα defenders είναι μικρότερα και έτσι το καταλαβαίνεις. Ισχύει?

 

ψεμα. τσεκαρε κ πες μου αν βρισκεις διαφορα :)

 

bb.jpg

 

 

αν το λυσεις, θα δεις οτι μονο το bkd250 ειναι βιδωτο για τη ρυθμιση του βαθους/υψους.

οποτε 1 τροπος υπαρχει να δεις την αληθεια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως θα βαλεις ces / mg / champion pro / keso 4000 οταν κανεις εμπορος δεν τους πουλαει ταυτοχρονα ;

 

o Σιαμος εχει ΜΟΝΟ ces / mg αυτη τη στιγμη κ για πολυ ακομη.

 

champion pro μονο καποιοι πορταδες σε βορεια π. & γαλατσι / παληνη οπου ειναι λιγοι πλεον.

 

keso δε νομιζω να τοποθετει καποιος ή καλυτερα, δε θυμαμαι :)

 

εγω στην πορτα μου θα τοποθετουσα C48 αν επρεπε να παρω με το ζορι mottura.

δευτερο κυλινδρο θα εβαζα keso 4000s γιατι στο πατρικ μου εχω 31 χρονια keso 2000s.

 

ουτε λαδι, ουτε αντισκουριακο, ουτε λιπανση ουτε τιποτα. ακομη λειτουργει με τα 5 αρχικα κλειδια του ! :D

 

Αφού έχω ρωτήσει σε διαφορετικούς για πόρτες.... εξού και οι παραπάνω απορίες μου.

Μεταξύ ces wsm,Mg και Champion Pro ποιος θερωρείται καλύτερος και πιο σύγχρονος???

Ευχαριστώ

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχω ρωτήσει σε διαφορετικούς για πόρτες.... εξού και οι παραπάνω απορίες μου.

Μεταξύ ces wsm,Mg και Champion Pro ποιος θερωρείται καλύτερος και πιο σύγχρονος???

Ευχαριστώ

 

μονο CEs θα τοποθετουσα σπιτι μου. τα αλλα τα θεωρω μετρια & παραλογου κοστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν έτη 2017 πλέον όσο καλή πόρτα ασφαλείας και να έχεις εάν ο διαρρήκτης είναι επαγγελματίας, μπορεί να μπουκάρει... Η πόρτα ασφαλείας χρειάζεται καλή κλειδαριά τελευταίας τεχνολογίας και φυσικά να υπάρχει συναγερμός. Ειδικά στα ισόγεια... χρειάζεσαι για παράδειγμα τέτοιες αλουμινένιες πόρτες με θωράκιση, όπως αυτές  https://www.euro-porta.gr/services/ependisi-portas-asfaleias-alouminiou/ για να πεις ότι κάτι μπορεί να γίνει. 

 
Τι εννοείς με την έννοια "αλουμινένιες πόρτες με θωράκιση" ;;
 
Αυτές οι πόρτες από το Link που παραθέτεις δεν είναι πόρτες αλουμινίου... Μήπως εννοείς πόρτα ασφαλείας με επένδυση αλουμινίου;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους.

κάνω ανακαίνηση στο σπίτι μου και ενδιαφέρομαι να αγοράσω 5 εσωτερικές πόρτες και μια θωρακισμένη :-D .

 

Σε όλες θα με ενδιέφερε να έχουν θερμομόνωση καλό θα ήταν και ηχομόνωση.

 

έχετε κάποια να προτείνετε?? :fear:  :unsure:  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους.

 

κάνω ανακαίνηση στο σπίτι μου και ενδιαφέρομαι να αγοράσω 5 εσωτερικές πόρτες και μια θωρακισμένη :-D .

 

Σε όλες θα με ενδιέφερε να έχουν θερμομόνωση καλό θα ήταν και ηχομόνωση.

 

έχετε κάποια να προτείνετε?? :fear:  :unsure:  :unsure:

 

Για τις εσωτερικές υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές με pvc σαν υλικό και φτηνή επιλογή και μετά πας σε καπλαμά κοκ...

Τώρα για ηχομόνωση δεν ξέρω τι βαθμό ζητάς και πόσο μπορεί να στο καλύψει η εσωτερική πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...