Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ψεμα. τσεκαρε κ πες μου αν βρισκεις διαφορα :)

 

bb.jpg

 

 

αν το λυσεις, θα δεις οτι μονο το bkd250 ειναι βιδωτο για τη ρυθμιση του βαθους/υψους.

οποτε 1 τροπος υπαρχει να δεις την αληθεια :D

Τέλεια, θα το ελέγξω και ελπίζω να είναι οκ! αν και δεν ξέρω πώς θα είναι οι βίδες αυτές και σε τι διαφέρουν από τις βίδες που έχει ένα άλλο defender! θενκς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέλεια, θα το ελέγξω και ελπίζω να είναι οκ! αν και δεν ξέρω πώς θα είναι οι βίδες αυτές και σε τι διαφέρουν από τις βίδες που έχει ένα άλλο defender! θενκς!

 

Η ροζέτα περιμετρικά στο Disec Diamond (BKD250), "πιάνει" βιδωτά πάνω στο κυρίως σώμα του defender.\

 

Αν βγάλεις το defender και δεις ότι η ροζέτα είναι χωνευτή και όχι βιδωτή, τότε  σου έχουν βάλει ή το Disec Monolito Rock(BD200) ή στην καλύτερη, το Disec Monolito Kripton (BKS200).

 

Δυστυχώς θα πρέπει να βγει το defender για να το δεις αυτό.

 

Το defender στερεώνεται με περαστές βίδες από τη μέσα πλευράς τις πόρτας. Για να το βγάλεις, θα πρέπει να βγάλεις τα διακοσμητικά από μέσα (στο σημείο που μπαίνει το κλειδί) και να βγάλεις τις 2 βίδες. Αν θες να το κάνεις εσύ δηλαδή, ρίξε μία ματιά εδώ, Ίσως σε βοηθήσει στο πως να το βγάλεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και πάλι! Χρειάζομαι άμεση αν είναι εφικτό απάντηση γιατί σε μια ώρα θα πρέπει να πληρώσω!

https://ibb.co/hPHrum

 

Αυτό είναι τελικά το monolito diamond ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και πάλι! Χρειάζομαι άμεση αν είναι εφικτό απάντηση γιατί σε μια ώρα θα πρέπει να πληρώσω!

https://ibb.co/hPHrum

 

Αυτό είναι τελικά το monolito diamond ή όχι?

Κρίνοντας από τη ροζέτα η οποία είναι χωνευτή και όχι βιδωτή, δεν είναι το diamond. Μάλλον το monolito rock(BD200) είναι και κοστίζει 40-50 (περίπου τα μισά από ότι το Diamond(bkd250).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και πάλι! Χρειάζομαι άμεση αν είναι εφικτό απάντηση γιατί σε μια ώρα θα πρέπει να πληρώσω!

https://ibb.co/hPHrum

 

Αυτό είναι τελικά το monolito diamond ή όχι?

 

και δεν ειναι + βιδωμενο στραβα οπως βλεπω ειναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι παίρνω τηλέφωνα κλειδαράδες να τους ρωτήσω αλλά κανένας δε μου απαντάει σίγουρα. Μην κάνω δηλαδή μανούρα άδικα στους ανθρώπους...Αλλά κρίνοντας από τα video που μου είπες να δω έχεις δίκιο μάλλον δεν είναι το diamond. Δεν ξέρω βέβαια μήπως υπάρχει κι άλλο μοντέλο defender και είναι σειρά η diamond. Όπως και να έχει σε ευχαριστώ!

Κι άλλη μια μπας και επιβεβαιωθεί το θέμα

 

https://ibb.co/dSNGAR

 

mclein σ ευχαριστώ και σένα. υγ. τι εννοείς στραβά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι παίρνω τηλέφωνα κλειδαράδες να τους ρωτήσω αλλά κανένας δε μου απαντάει σίγουρα. Μην κάνω δηλαδή μανούρα άδικα στους ανθρώπους...Αλλά κρίνοντας από τα video που μου είπες να δω έχεις δίκιο μάλλον δεν είναι το diamond. Δεν ξέρω βέβαια μήπως υπάρχει κι άλλο μοντέλο defender και είναι σειρά η diamond. Όπως και να έχει σε ευχαριστώ!

Κι άλλη μια μπας και επιβεβαιωθεί το θέμα

 

https://ibb.co/dSNGAR

 

mclein σ ευχαριστώ και σένα. υγ. τι εννοείς στραβά?

Πες τους ότι τελικά δεν θες το diamond και πες να σου φέρουν ένα monolito rock για να γλυτώσεις λεφτά. Και σύγκρινε τα :P

 

Βέβαια αν θέλουν σου λένε ότι η διαφορά είναι στο κυρίως σώμα και δεν φαίνεται. Ή ότι το diamond βγαίνει και με χωνευτή ροζέτα. Και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

 

Όταν η Ροζέτα είναι χωνευτή, έχει 2 «κρυφές» βίδες που τις σφίγγεις για να σπρώξουν πίσω την ροζέτα ώστε να εφαρμόσει καλά πάνω στην επιφάνεια της πόρτας.

Νομίζω με το «στραβά», ο mclein εννοεί ότι δεν έχουν σφίξει το ίδιο τις βίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι είναι περίεργα τα πράγματα. Στο internet για παράδειγμα βλέπω τουλάχιστον δύο μοντέλα που ονομάζονται  diamond το BKS270 που είναι το βίντεο που μου έστειλες και το BKD250. Αν κατάλαβα καλά πάντως για να είναι το diamond θα έπρεπε το defender να βιδώνει στο μπρούτζινο γύρω γύρω περίβλημα και όχι απλά να κάθεται μέσα. Με λίγα λόγια να έχει περιμετρικά το defender (πλάγια όψη) σπείρωμα. Ευχαριστώ για όλα και sorry αν σας έπρηξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι είναι περίεργα τα πράγματα. Στο internet για παράδειγμα βλέπω τουλάχιστον δύο μοντέλα που ονομάζονται  diamond το BKS270 που είναι το βίντεο που μου έστειλες και το BKD250. Αν κατάλαβα καλά πάντως για να είναι το diamond θα έπρεπε το defender να βιδώνει στο μπρούτζινο γύρω γύρω περίβλημα και όχι απλά να κάθεται μέσα. Με λίγα λόγια να έχει περιμετρικά το defender (πλάγια όψη) σπείρωμα. Ευχαριστώ για όλα και sorry αν σας έπρηξα.

 

εχεις μπερδευτει...

 

bkd250 = diamond / bks270 = top, supertop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά πάντως για να είναι το diamond θα έπρεπε το defender να βιδώνει στο μπρούτζινο γύρω γύρω περίβλημα και όχι απλά να κάθεται μέσα. Με λίγα λόγια να έχει περιμετρικά το defender (πλάγια όψη) σπείρωμα. Ευχαριστώ για όλα και sorry αν σας έπρηξα.

 

Δεν βιδώνει στη ροζέτα. Βιδώνει στην κλειδαριά και με τα άλλεν που μπαίνουν από μπροστά σφίγγει τη ροζέτα στην επένδυση της πόρτας. Αυτό δεν είναι μόνο στο Diamond αλλά και στο Monolito BD200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μπερδευτε τα πραγματα.

 

το bkd250, ειναι σαν το μαγνητικο. ειναι βιδωτης περιστροφης για το ρυθμισμα του υψους.

 

στο παιδι εχουν φερει ενα bd200, που ρυθμιζεις εκεινες τις αλενοβιδες που φαινονται για το υψος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν ηταν σε συσκευασια σφραγισμενο θα σου εδειχνα πως ειναι το bkd250.

εχεις ομως ζελατινες γυρω γυρω & δεν φαινεται καθαρα το πως βιδωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω! Το μονο σιγουρο είναι πάντως ότι αυτό που μου βάλανε δεν ειναι το monolito diamond. Θα πάω αυριο από το μαγαζί τους. Αναρωτιέμαι τι θα μου πουν για να με πείσουν ότι αυτο που βάλανε είναι το diamond...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...