Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο σπίτι μου έχω πόρτα ασφαλείας στην οποία έχω αλλάξει κλειδαριά κλπ. Δεν έχει όμως μέσα μονωτικό γιατί ήταν η πιο φθηνή που είχε βάλει ο κατασκευαστής. Με τι υλικό να την γεμίσω (ηχομονωτικό κυρίως)?!

 

Πετροβάμβακας μπαίνει συνήθως αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο για ηχομόνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Πετροβάμβακας μπαίνει συνήθως αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο για ηχομόνωση.

 

Μπαίνει κι από τις 2 πλευρές αυτό ή μόνο από την μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μπει όπου έχει νευρώσεις (αυλάκια) η λαμαρίνα αρκεί φυσικά να μην επηρεάζει κινητά μέρη και μηχανισμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα ανοίξει κάποια στιγμή. Μια μ@@κια και μισή είναι η πόρτα. Έχει αυλακώσεις μέσα έξω και με το περιμετρικό πλαίσιο πιάνει την ξύλινη κάλυψη της πόρτας. Μόλις βάλω σε λίγες μέρες θα ποστάρω φωτό ενημερωτικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το αυτόματο κλείδωμα για θωρακισμένη εξώπορτα εισόδου πολυκατοικίας...εκτός από την X1R

υπάρχει και παρόμοια της Assa Abloy....μπορείτε μα μου δώσετε κάποιες πληροφορίες ή κάποιο link...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το αυτόματο κλείδωμα για θωρακισμένη εξώπορτα εισόδου πολυκατοικίας...εκτός από την X1R

υπάρχει και παρόμοια της Assa Abloy....μπορείτε μα μου δώσετε κάποιες πληροφορίες ή κάποιο link...?

 

1. https://www.abloy.com/Abloy/Abloy.com%20OW2/Products/Electric%20locks/Europrofile%20Range/Brochures/8808000_ABLOY_CERTA.pdf

 

2. https://www.abloy.com/Abloy/Abloy.com%20OW2/Products/Electric%20locks/Europrofile%20Range/Brochures/8805002_electriclocks_europrofile.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το αυτόματο κλείδωμα για θωρακισμένη εξώπορτα εισόδου πολυκατοικίας...εκτός από την X1R

υπάρχει και παρόμοια της Assa Abloy....μπορείτε μα μου δώσετε κάποιες πληροφορίες ή κάποιο link...?

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Όμως η X1R είναι μία κλειδαριά που κλειδώνει αυτόματα με πύρους...

Η παραπάνω abloy όπως είδα δεν έχει πύρους...και ο σιάμος μου έχει δείξει ένα σχέδιο ότι με τη συγκεκριμένη κλειδώνει με πύρους...πώς γίνεται αυτό..??  :blink:

 

Υ.Γ.

Με σκοπό να κατεβάσω το κόστος...αντί για τις παραπάνω κλειδαριές....τι εναλλακτική είχαμε πει ότι υπάρχει στο ζητούμενο αυτόματο κλείδωμα...? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mclein θα ηθελα την γνωμη σου.

Ενας γνωστος μου σε θωρακισμενη εχει κλειδαρια χρηματοκιβωτιου Mult T Lock Matrix(με την μεταλλικη καρτα sim) η οποια εχει θεση και για κυλινδρο(ελεγχει ενα πυρο).Για κυλινδρο εχει τον Mauer NW4 και defender το Disec Krypton.

To ερωτημα ειναι οι κλειδαριες Matrix ειναι πιο ασφαλεις σε σχεση με τις κλασσικες παλιες χρηματοκιβωτιου?

Αξιζει να αναβαθμισει σε κλειδαρια με καταπελτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Όμως η X1R είναι μία κλειδαριά που κλειδώνει αυτόματα με πύρους...

Η παραπάνω abloy όπως είδα δεν έχει πύρους...και ο σιάμος μου έχει δείξει ένα σχέδιο ότι με τη συγκεκριμένη κλειδώνει με πύρους...πώς γίνεται αυτό..??  :blink:

 

Υ.Γ.

Με σκοπό να κατεβάσω το κόστος...αντί για τις παραπάνω κλειδαριές....τι εναλλακτική είχαμε πει ότι υπάρχει στο ζητούμενο αυτόματο κλείδωμα...? 

 

a) η X1R κλειδωνει 4 πυρους γιατι ειναι μια κλειδαρια θωρακισμενης πορτας αυτοματη.

 

β) ο Σιαμος δεν ξερω τι δειχνει.

 

γ) υπαρχει η επιλογη της Cisa πλεον & της Mottura που δεν προτεινω γιατι εχει τα θεματα της.

 

δ) το κοστος κατεβαινει με ηλεκτροπυρο θεωρητικης αντοχης 2 ή 4 τονων.

 

 

Mclein θα ηθελα την γνωμη σου.

Ενας γνωστος μου σε θωρακισμενη εχει κλειδαρια χρηματοκιβωτιου Mult T Lock Matrix(με την μεταλλικη καρτα sim) η οποια εχει θεση και για κυλινδρο(ελεγχει ενα πυρο).Για κυλινδρο εχει τον Mauer NW4 και defender το Disec Krypton.

To ερωτημα ειναι οι κλειδαριες Matrix ειναι πιο ασφαλεις σε σχεση με τις κλασσικες παλιες χρηματοκιβωτιου?

Αξιζει να αναβαθμισει σε κλειδαρια με καταπελτη?

 

ειναι το ιδιο πραγμα. αν εχεις διαρρηκτικα & ξερεις να τα χειριζεσαι, ανοιγεις τα παντα.

 

αν το μπλοκ που εχει το Nw4 & bks200, κλεινει κ την εισοδο για το κλειδι επανω, δε θα το αλλαζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα!!!Την βοήθειά σας παρακαλώ πολύ.

 

Ο κύλινδρος CES WSM πόσο κοστίζει??

Σε τι επίπεδο ασφάλειας αντιστοιχεί ο CES WSM σε σχέση με τον MG, τον Mottura champion pro, τον kesso 4000s?? Ποιος είναι ο καλύτερος μεταξύ όλων αυτών;;; Με ποια σειρά ασφάλειας θα τους βάζατε?

 

Ευχαριστώ

Αναμένω νεότερά σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50€ κοστίζει ο Ces wsm σε ελευθερο προφιλ & 60€ κοστιζει σε πατενταρισμενο.

 

ο mg, απ'όσο θυμαμαι δεν ξεπερνα τα 40€~45€.

 

ο mottura champion pro ειναι η πιο φθηνη επιλογη της mottura και ειναι στα 80€ με 90€.

 

ο σοβαρος κυλινδρος της mottura ειναι ο C48 και ειναι στα 150€ με 180€.

 

keso 4000s βρισκεις απο 120€ εως 140€ αλλα πλεον περιμενουμε τον keso 8000s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...