Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, ringboy είπε

Ουπς.........αναποδα το εγραψες.

Παντως ηδη  στο σημειο της κλειδαριας υπαρχει

μια τρυπα στη λαμαρινα απο ποτηροτρυπανο. (μαλλον φ30)

δεν εγραψα αναποδα. αν δεις τις φωτο, αυτο που εγραψα - φαινεται ! ;) 

λογικα εχεις κατα 60% securemme κλειδαρια για να ειναι σχεδον ετοιμη η πορτα..

8 ώρες πριν, deismus είπε

Ευχαριστώ Mclein.

Πάντως σε φυλλάδιο πρόσφεραν disec200, νομίζω θυμάμαι καλά χωρίς να είμαι απόλυτος.

Έχεις άποψη για την power που λέει να βάλει εάν έχει κάθετες και οριζόντιες δρόμους στην κλειδαριά? Τεσπά αυτό με ρώτησε, εάν είναι άκυρο σαν ερώτηση σόρρυ.

χωρις να ξερω κι εγω τι πουλαει η καθε εταιρεια & ποσο γρηγορα αλλαζει τα προϊοντα, αυτο το disec 200 δεν το ξερω κιολας..

ουτε για την πορτα εχω αποψη. για την πορταμπλοκ μπορω να πω οτι εχει πανεμορφες πορτες γενικά ! :D 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mclein είπε

δεν εγραψα αναποδα. αν δεις τις φωτο, αυτο που εγραψα - φαινεται ! ;)

Τωρα Mclein γιατι με μπερδευεις? :unsure:

Οταν λες  " την παλια χρηματοκιβωτιου κατω + τη νεα κυλινδρου επανω "  τα κυκλακια δεν εννοεις?

Το κυκλακι για το defender του κυλινδρου φαινεται στις φωτο οτι ειναι το κατω.

Ετσι δεν ειναι ή χανω επεισοδιο?:unsure:

 

 

Επεξ/σία από ringboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ringboy είπε

Τωρα Mclein γιατι με μπερδευεις? :unsure:

Οταν λες  " την παλια χρηματοκιβωτιου κατω + τη νεα κυλινδρου επανω "  τα κυκλακια δεν εννοεις?

Το κυκλακι για το defender του κυλινδρου φαινεται στις φωτο οτι ειναι το κατω.

Ετσι δεν ειναι ή χανω επεισοδιο?:unsure:

ναι, οσον αφορα τα κυκλακια οπως το καταλαβες ειναι. :D

οσον αφορα ομως το πως ηταν οι κλειδαριες ηταν το αναποδο :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2018 στις 9:41 ΠΜ, Alejandro είπε

Είναι σίγουρο ότι το κέντρο της χρηματοκιβωτίου είναι ίδιο με το κέντρο του κεντραδόρου;

Αν εννοεις τον γνωστο κυλινδρο κεντραρισματος, το κεντρο του

ειναι 8mm πιο κατω απο το κεντρο της χρηματοκιβωτιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παιδια.

Διαβαζοντας ολες τις σελιδες απο το post εχω λαβει πολλές πληροφοριες αλλα ειμαι ακομα μπερδεμένος.

Ηρθε η ώρα να αλλάξω και εγω την πόρτα απο απλή ξύλινη σε ασφαλείας.
Πηγα σε καποια καταστήματα και μου εδειξαν καποιες στα 450Ε, τις πολυ απλες (σιγουρα καλυτερες απο αυτη που εχω).
Στο μονο καταστημα που ειδα μεγαλυτερη ποικιλια και περισοτερες λεπτομεριες ηταν στην doral.
Σιγουρα ανεβαινει η τιμη αλλα ειναι μεσα στο budget που διαθετω.

Εκει μου εδειξαν διαφορες επιλογες και θελω την γνωμη σας.

πορτα με 12 ή 18 πειρους και κασετινα secureme ή ISEO + το απλο defender που γυρναει απ'εξω την οπη του κλειδιου .
Σε ολα αυτα μετα μπορω να βαλω δικο μου κυλινδρο της επιλογης μου.
Αλλιως μετα omega plus με το διακοσμητικό της απ'εξω.

  • Την secureme δεν την εχω σε εκτίμηση.
  • Την ISEO την θεωρω μια normal κλειδαρια που σκεφτομαι να την συνδιασω με iseo R50 ή cisa rs3 s ή ap4s
  • H omega plus ειναι διαχρονική αξία οπως φαινεται αλλα δεν ξερω εαν ειναι απαραίτητο καποιο εξτρα defender.


Δεν εχω στο σπιτι σοβαρα πραγματα αξιας ή μετρητα αλλα αν ειναι να κανω καποια αλλαγη θελω να την κανω σωστα. 


Καποιες γνωμες γι'αυτα που αναφέρω ή αν εχετε υποψιν καποιο αλλο καταστημα για να κοιταξω θα με βοηθουσε.
Περιοχη Θεσσαλονικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, petsas είπε

Kαλησπέρα παιδια.

Διαβαζοντας ολες τις σελιδες απο το post εχω λαβει πολλές πληροφοριες αλλα ειμαι ακομα μπερδεμένος.

Ηρθε η ώρα να αλλάξω και εγω την πόρτα απο απλή ξύλινη σε ασφαλείας.
Πηγα σε καποια καταστήματα και μου εδειξαν καποιες στα 450Ε, τις πολυ απλες (σιγουρα καλυτερες απο αυτη που εχω).
Στο μονο καταστημα που ειδα μεγαλυτερη ποικιλια και περισοτερες λεπτομεριες ηταν στην doral.
Σιγουρα ανεβαινει η τιμη αλλα ειναι μεσα στο budget που διαθετω.

Εκει μου εδειξαν διαφορες επιλογες και θελω την γνωμη σας.

πορτα με 12 ή 18 πειρους και κασετινα secureme ή ISEO + το απλο defender που γυρναει απ'εξω την οπη του κλειδιου .
Σε ολα αυτα μετα μπορω να βαλω δικο μου κυλινδρο της επιλογης μου.
Αλλιως μετα omega plus με το διακοσμητικό της απ'εξω.

  • Την secureme δεν την εχω σε εκτίμηση.
  • Την ISEO την θεωρω μια normal κλειδαρια που σκεφτομαι να την συνδιασω με iseo R50 ή cisa rs3 s ή ap4s
  • H omega plus ειναι διαχρονική αξία οπως φαινεται αλλα δεν ξερω εαν ειναι απαραίτητο καποιο εξτρα defender.


Δεν εχω στο σπιτι σοβαρα πραγματα αξιας ή μετρητα αλλα αν ειναι να κανω καποια αλλαγη θελω να την κανω σωστα. 


Καποιες γνωμες γι'αυτα που αναφέρω ή αν εχετε υποψιν καποιο αλλο καταστημα για να κοιταξω θα με βοηθουσε.
Περιοχη Θεσσαλονικης.

Ενημερωτικά η Doral δεν υφίσταται πλέον καθώς έχει κλείσει το ΑΦΜ της λόγω πτώχευσης. Το ότι υπάρχουν καταστήματα που εξακολουθούν να χρησιμοποιούν τα λογότυπα, το θεωρώ κοροϊδία προς τον υποψήφιο πελάτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Ενημερωτικά η Doral δεν υφίσταται πλέον καθώς έχει κλείσει το ΑΦΜ της λόγω πτώχευσης. Το ότι υπάρχουν καταστήματα που εξακολουθούν να χρησιμοποιούν τα λογότυπα, το θεωρώ κοροϊδία προς τον υποψήφιο πελάτη.

Ευχαριστώ alejandro για την απαντηση σου.
Η αληθεια ειναι οτι το ακουσα και εγω αυτο. Περασα ομως απο το εργοστασιο στο καλοχωρι και ηταν ανοιχτο οποτε θεωρω οτι ειναι ραδιο αρβυλα.
Εκτος εαν ειναι μια βιτρινα και τα φερνουν απο Βουλγαρια, τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, petsas είπε

Ευχαριστώ alejandro για την απαντηση σου.
Η αληθεια ειναι οτι το ακουσα και εγω αυτο. Περασα ομως απο το εργοστασιο στο καλοχωρι και ηταν ανοιχτο οποτε θεωρω οτι ειναι ραδιο αρβυλα.
Εκτος εαν ειναι μια βιτρινα και τα φερνουν απο Βουλγαρια, τι να πω...

Δεν είναι ράδιο αρβύλα, δεν θα ήθελα όμως να πω περισσότερα δημόσια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε στην Ελλάδα ο New Wave 6, άραγε να έχει σοβαρές αλλαγές από τον 5;

Αν είναι να αγοράσουμε νέο κύλινδρο να προτιμήσουμε τον 6 από τον 5;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ermis333 είπε

Κυκλοφόρησε στην Ελλάδα ο New Wave 6, άραγε να έχει σοβαρές αλλαγές από τον 5;

Αν είναι να αγοράσουμε νέο κύλινδρο να προτιμήσουμε τον 6 από τον 5;

που εμαθες οτι κυκλοφορησε ; 

εδω ο αντιπροσωπος φερνει 100-150 κομματια του nw5 και μετα απο 3 μηνες ξανά & συνεχως ειναι σε ελλειψη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mclein είπε

που εμαθες οτι κυκλοφορησε ; 

εδω ο αντιπροσωπος φερνει 100-150 κομματια του nw5 και μετα απο 3 μηνες ξανά & συνεχως ειναι σε ελλειψη..

Εδω θα το είδε https://www.ebay.co.uk/itm/NEW-MAUER-NW6-ASGARD-Assa-Abloy-The-Highest-Security-Euro-Cylinder-Lock-/112529869630

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, adsl2+ είπε

κατω λεει "οχι μαζικη παραγωγη" + το κουτι στις φωτο μοιαζει μαϊμουδενιο.

δε λεει πουθενα nw6 / πωληση βλεπω μεσω βουλγαριας / κλασικο προφιλ nw4 οπως παντα !!!

για τις διαθεσιμες διαστασεις δεν αναφερω τιποτα :D να τον αγορασει οποιος θελει, να δω που θα τον βαλει μετα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mclein είπε

κατω λεει "οχι μαζικη παραγωγη" + το κουτι στις φωτο μοιαζει μαϊμουδενιο.

δε λεει πουθενα nw6 / πωληση βλεπω μεσω βουλγαριας / κλασικο προφιλ nw4 οπως παντα !!!

για τις διαθεσιμες διαστασεις δεν αναφερω τιποτα :D να τον αγορασει οποιος θελει, να δω που θα τον βαλει μετα :P 

Εδω η εταιρεια έχει μέχρι nw5 http://www.mauerlocks.com/en/catalog/cylinders/euro-profile-cylinders/certificaat/extra-zwaar-inbraakwerend/politie-keurmerk-veilig-wonen/standaard-inbraakwerend/g+c+ql+ql+ql+ql

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, adsl2+ είπε

μα δεν προκειται μεχρι Αυγουστο / Σεπτεμβρη να εχουμε nw6. με βαση τον αντιπροσωπο παντα κ οχι δικες μου εικασιες !

(συν οτι ο nw4, παραμενει στους τοπ κυλινδρους)

Επεξ/σία από mclein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμουν χθες σε σπιτι συγγενικου προσωπου που ανοιξαν, δεν ειχαν τιποτα απο σοβαρες κλειδαριες και δεν χρειαστηκε καν...
Ανοιξαν την μπαλκονοπορτα με ενα κατσαβιδι το οποιο κλεψαν απο τα εργαλεια του συγγενη.
Πρεπει ολοι να σκεφτουμε και αυτο και οχι μονο την εξωπορτα.
Το πιο ασφαλες σημειο που ειδα μεσα στο σπιτι για να κρυψεις πραγματα,  το μοναδικο σημειο που δεν πειραξαν καθολου ηταν... η βιβλιοθηκη.
Βεβαια ειχαν βαλει οι συγγενεις κατι τρομακτικα πραγματα, εγκυκλοπαιδιες, και βαρια λογοτεχνια.
Τους καταλαβαινω κατα καποιο τροπο.
Μεγαλη εντυπωση μου εκανε η κινητοποιηση της αστυνομιας, λες και εβλεπα ταινια, με το που καλεσα να ερθουν για να δουμε εαν ειναι ακομη καποιος μεσα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα εφτασαν δυο περιπολικα χωρις σειρηνες και σε αλλα 3 λεπτα αλλες δυο μοτοσυκλετες της ΔΙΑΣ.
Τρεχαν με τα πιστολια παρατεταμενα
Δεν ξερω που να τους γραψω  μπραβο

Επεξ/σία από orck
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...