Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε γινεται να ελαβες κυλινδρο με κλειδια σε σακουλακι και να εχουν το ονομα του μαστορα επανω.

 

ακομη και οι φθηνοτερες εκδοσεις, που τα κλειδια ειναι χωρις σακουλακι παλι δεν λενε κατι αλλο περαν του ονοματος της εταιρειας.

 

χωρις φωτογραφια κ περισσοτερες λεπτομερειες δεν μπορω να πω τιποτα. απλως πηγαινεις σε ενα απ'τα 2 καταστηματα που αγορασες και ζητας το ιδιο προϊόν ή το προϊον που ζητησες, σφραγισμενο ή αν δεν υφισταται σε σφραγισμενη εκδοση με τα κλειδια τα αυθεντικα -χωρις αντιγραφα-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 3 κλειδιά είναι το ίδιο και ή κάρτα των κλειδιών έχει ένα αυτοκόλλητο με την επονυμια του μαγαζιού το κουτί το άνοιξε μπροστά μου και το σακουλάκι με τα κλειδιά το άνοιξα εγώ συγνώμη αν σε έχω κουράσει σήμερα αλλά .έχω ανχοθει

post-364337-0-32242800-1480344165_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 3 κλειδιά είναι το ίδιο και ή κάρτα των κλειδιών έχει ένα αυτοκόλλητο με την επονυμια του μαγαζιού το κουτί το άνοιξε μπροστά μου και το σακουλάκι με τα κλειδιά το άνοιξα εγώ συγνώμη αν σε έχω κουράσει σήμερα αλλά .έχω ανχοθει

 

Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.

ο κυριος "φθηνο κλειδι" εχει αγορασει δικο του προφιλ.

(για να βγαζει μονο εκεινος κλειδια στους κυλινδρους που πουλαει/τοποθετει).

 

το μονο αρνητικό, οταν & αν χρειαστεις κλειδια θα τα πληρωσεις οσο σου πει.

(θεωρητικα θα πει νορμαλ τιμη, μιας κ ειναι το "φθηνο κλειδι") 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι εισαγωγεας.

 

 

ωραια λειτουργια κυλινδρου, καλη ποιοτητα & σπανιος.

βεβαια ειναι προβλημα η αντιγραφη των κλειδιων γιατι πανε Ισπανια οι κωδικοι & θελουν 1 μηνα λογω εγκρισης απο Φινλανδια.

 

φυσικα με κοστος μαξ 100€, γιατι εχω δει κατι περιπτωσεις 150€~200€ στα περιξ της Αθηνας και γελανε και τα τσιμεντα.

Τον βρήκα στην Θεσσαλονίκη με κόστος στα 100€. Λέω να βάλω αυτόν . Για τα κλειδιά φαντάζομαι οτι είναι φασαρία και μάλλον και κόστος, Δεν ξέρω βέβαια αν χάσεις το κλειδί του σπιτιού σου (ή αν στο κλέψουν μαζί με τσάντες πορτοφόλια κλπ) πόσο φρόνιμο είναι να βγάλεις νέο κλειδί . Εγώ θα πήγαινα σε αλλαγή κυλίνδρου !

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον βρήκα στην Θεσσαλονίκη με κόστος στα 100€. Λέω να βάλω αυτόν . Για τα κλειδιά φαντάζομαι οτι είναι φασαρία και μάλλον και κόστος, Δεν ξέρω βέβαια αν χάσεις το κλειδί του σπιτιού σου (ή αν στο κλέψουν μαζί με τσάντες πορτοφόλια κλπ) πόσο φρόνιμο είναι να βγάλεις νέο κλειδί . Εγώ θα πήγαινα σε αλλαγή κυλίνδρου !

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

 

μια χαρα ειναι το κοστος.

φασαρια = πιο ησυχος αμα χασεις τα κλειδια 1km μακρια.

χασιμο κλειδιου μαζι με αποδεικτικο τοποθεσιας = αλλαγη κυλινδρου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ζήτησα για θωρακισμένη πόρτα Mul-t-lock LOS, Disec Monolito BD 200 και abloy protec 2. Από το μαγαζί είναι πρόθυμοι να μου βάλουν αυτά που ζήτησα αλλά μου είπαν ότι από τον εισαγωγέα της abloy τους είπαν ότι ο κύλινδρος δεν συνεργάζεται με τη LOS. Θα πρέπει να βάλω CISA evolution pro.

Εναλλακτικά μου πρότειναν να κρατήσω στο σετάκι τη LOS (που είναι λίγο πιο ακριβή) και να βάλω κύλινδρο CISA AP3S.

Ποιο από τα δύο σετ προτείνετε;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ζήτησα για θωρακισμένη πόρτα Mul-t-lock LOS, Disec Monolito BD 200 και abloy protec 2. Από το μαγαζί είναι πρόθυμοι να μου βάλουν αυτά που ζήτησα αλλά μου είπαν ότι από τον εισαγωγέα της abloy τους είπαν ότι ο κύλινδρος δεν συνεργάζεται με τη LOS.

Θα πρέπει να βάλω CISA evolution pro.

Εναλλακτικά μου πρότειναν να κρατήσω στο σετάκι τη LOS (που είναι λίγο πιο ακριβή) και να βάλω κύλινδρο CISA AP3S.

Ποιο από τα δύο σετ προτείνετε;

Ευχαριστώ

 

παραμυθια λενε. κατα τα αλλα, los + ap3s αρκει να τοποθετηθει σωστα η los.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ενώ είχα συμφωνήσει σε όλα για την πόρτα και ήρθαν να μετρήσουν μου είπαν ότι το άνοιγμα μου είναι 220cm ενώ οι τυποποιημένες διαστάσεις που έχουν είναι μέχρι 216. Επίσης ο λαμπάς (!) μου είναι 20cm και είναι επίσης μεγάλος. Οπότε θα έχω λέει μια επιβάρυνση για ειδική κατασκευή 180€!!! Είναι δυνατόν για 4cm;

 

Έχετε κάποιον καλό για θωρακισμένες πόρτες, οικονομικές και καλές, στη Θεσσαλονίκη; Δίνω μεγάλη σημασία και στην εγκατάσταση γιατί έχω καεί στο παρελθόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται να συμφωνησατε για την πορτα σε ολα, οταν δεν ειχε γινει το βασικοτερο -> δλδ η μετρηση ;

 

δυστυχως δεν εχω αποψη για βορεια ελλαδα. 

 

μπορεις να δοκιμασεις εδώ :

 

http://www.portareto.gr/en/our-stores/

 

αν και δεν εχω ακουσει τα καλυτερα, τους αφηνεις να πουν τις προτασεις + τις μεθοδους τους κ πραττεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη για ξυλινη πορτα? εχω διαβασει για τον hugo gr 5s οτι ειναι απο τους καλους κυλινδρους. Υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτη την ταξη τιμης γυρω στα 30-35 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη για ξυλινη πορτα? εχω διαβασει για τον hugo gr 5s οτι ειναι απο τους καλους κυλινδρους.

Υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτη την ταξη τιμης γυρω στα 30-35 ευρω?

 

χθες τοποθέτησα μετα απο παρα πολυ καιρο :

 

disec or0 + astral s : 40€ + 40€, νομιζω καλυτερο συνδιασμο απο αυτο δεν μπορει να βρει καποιος για μια ξυλινη πορτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα προσφατα νοικιασα ενα διαμερισμα και ο ιδιοκτητης μου εδωσε 2 κλειδια που γραφουν πανω Potent 7000. Στη αναζητηση που εκανα για αλλγηα αφαλου ρωτησα 3 κλειδαραδες και πηρα τρεις διαφορετικες αποψεις. 

Ο πρωτος μου ειπε οτι δεν αλλαζει αφαλος αλλα θελει ανοιγμα η πορτα ( ασφαλειας) και να ρυθμιστουν κατι λαμακια) κοστος γυρω στα 180 ευρο. 

Ο δευτερος μου ειπε οτι πορουμε να βαλουμε οτι αφαλο θελουμε και το κοστος παει απο 60 και ανεβαινει σε οσο θελουμε 

Ο τριτος μου εδειξε ενα κουτακι που περιεχει τρια κλειδια και ενα σαν κατσαβιδακι και μου λεει οτι τοποθετω ενα απο τοα κλειδια μεσα και μετα το ρυθμιζουμε πανω εκει . Μου ειπε οτι το κουτι κανει 50 ευρω και αν θελω να το κανει εκεινος θελει 20 ευρω. 

Εχω μπερδευτει και δεν ξερω τι να κανω . Δεδομενου  του μπατζετ που ειναι 100 ευρω max και οτι βρισκομαι σχεδον κεντρο Αθηνας ( Παγκρατι) τι με συμβουλευετε να κανω και τι ισχυει τελικα? Θελω μια λυση που δεν θα επηρεασει την πορτα ουτως οστε οταν ξενοικιασω να μπορω να επανφερω τον αφαλο και την πορτα εν γενει οπως τα βρηκα.

 

 Επισης καποιος μου ειπε οτι αυτα για αυτες τις κλειδαριες εχουν βγει πασπαρτου και δεν παρεχει ασφαλεια η πορτα με τετοια κλειδαρια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...