Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημέρωση, μόλις επέστρεψα από το προαναφερόμενο κατάστημα.

Keso 4000s ή motura c4 που για αυτούς πήγαινα (πριν 1 μήνα μου είχε δώσει προσφορα) πλέον δεν τους έχει.

Η δικαιολογία ήταν ότι τελείωσε το απόθεμα και πλέον θέλει 2 μήνες (με αρνητική προοπτική) και αν...

Η λύση για κυλίνδρους είναι οι εξής δύο: sts  και mg.

Νομίζω έχω δεύτερες σκέψεις...

σε ποιο απο τα 2 καταστηματα πηγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενημέρωση, μόλις επέστρεψα από το προαναφερόμενο κατάστημα.

Keso 4000s ή motura c4 που για αυτούς πήγαινα (πριν 1 μήνα μου είχε δώσει προσφορα) πλέον δεν τους έχει.

Η δικαιολογία ήταν ότι τελείωσε το απόθεμα και πλέον θέλει 2 μήνες (με αρνητική προοπτική) και αν...

Η λύση για κυλίνδρους είναι οι εξής δύο: sts  και mg.

Νομίζω έχω δεύτερες σκέψεις...

 

πες τους να σου δωσουν προσφορα χωρις κυλινδρους, για να μαθεις και το μεγεθος της "κομπινας" :D

 

ξαφνικα εκει που η χρεωση καθε κυλινδρου ειναι 100€, θα γινει 20€-30€ χωρις αυτους. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχαρητήρια στο παληκάρι που παρέλαβε τα πράγματα στη Θεσσαλονίκη απο το κατάστημά μας

και κατάφερε να τα τοποθετησει μονος του. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.

 

υγ - εννοειται οτι ευχαριστουμε για την προτιμηση & την εμπιστοσυνη για την καταθεση των χρηματων πριν την αποστολη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα στην παρέα μία ερώτηση στον φίλο mclein

Θέλω να αλλάξω κύλινδρο και βρήκα στην γειτονιά μου cisa ap3s με 150 € χωρίς φπα με τοποθέτηση είναι καλή ή τιμουλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα μία ερώτηση στον φίλο mclein

Θέλω να αλλάξω κύλινδρο και βρήκα στην γειτονιά μου cisa ap3s με 150 € χωρίς φπα με τοποθέτηση είναι καλή ή τιμουλα?

 

120€ με 5 κλειδια, χρυσο

125€ με 5 κλειδια, νικελ

 

η τοποθετηση δεν επρεπε να χρεωνεται. 1 ή 2 βιδες αναλογα τη βαση (κλειδαρια) θα ξεβιδωσει ο μαστορας !

επισης, η τιμη ειναι με φπα - αρα καλυτερα αγορασε απο καπου αλλου. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο "διαρρηξη-κλοπη" στο διπλανο σπιτι (το σπιτι εγινε σαν σταβλος) επιτοπου μεσα σε 1 λεπτο η αποφαση για αλλαγη της κλειδαριας στην θωρακισμενη πορτα του σπιτιου μου (μοντελο του 2009 της Golden Door, δεν γνωριζω τα spec της).

Το υπαρχων κλειδι που ειχε η κλειδαρια το κλασικο του χρηματοκιβωτιου.

 

Η νεα επιλογη.

Κυλινδρος CISA RS3S - (Ο ABLOY Protec 2 ηταν επικρατεστερος αλλα ειναι σαν χαλασμενο γραναζι ο ατιμος και τελικα δενννν...)

Κλειδαρια CISA REVOLUTION PRO

Ντιφεντερ Disec BKS200 Monolito Kripton

 

Απο CityKey.gr η αγορα.

Ο ιδιοκτητης επαγγελματιας στο 101% με κατατοπισε απο το τηλεφωνο μεσα σε 5 λεπτα για το τι πρεπει να επιλεξω και σε 1 ωρα ειχα την κλειδαρια περασμενη ΑΝΕΥ ΚΟΣΤΟΥΣ εγκαταστασης στο σπιτι μου !!!

 

+1000 για το μαγαζι παιδια !

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο "διαρρηξη-κλοπη" στο διπλανο σπιτι (το σπιτι εγινε σαν σταβλος) επιτοπου μεσα σε 1 λεπτο η αποφαση για αλλαγη της κλειδαριας στην θωρακισμενη πορτα του σπιτιου μου (μοντελο του 2009 της Golden Door, δεν γνωριζω τα spec της).

Το υπαρχων κλειδι που ειχε η κλειδαρια το κλασικο του χρηματοκιβωτιου.

...

.....

+1000 για το μαγαζι παιδια !

 

ειλικρινα ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα λογια & για τον ενθουσιασμο που προκαλεσαμε  :-D

 

τα είπαμε κ από κοντά, ο abloy ειναι για "γρίφους" κ παρόλο που τρόμαξα το σάββατο το βράδυ

πως δεν εκανα κατι σωστα τελικα δευτερα τον αλλαξαμε σε rs3s και ο ανθρωπος γλυκαθηκε  :-D  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο Γιωργος ειναι επαγγελματιας με σεβασμο τοσο προς τον πελατη, αλλα και τα χρηματα αυτου.

 

Προσωπικα επελεξα αρχικως τον ABLOY Protec 2, δεν μου αρεσε το γραναζωτο-πολυ ιδιαιτερο δουλεμα του και μου τον πηρε πισω αλλαζοντας τον με σφραγισμενο ολοκαινουργιο CISA RS3S, δε νομιζω να το καναν πολυ αυτο, οι περισσοτεροι θα μου ελεγαν φιλε αυτον διαλεξες...

Απλα RESPECT !!!!

 

Τελος....

Οπως κραζουμε τους κακους επαγγελματιες, ετσι πρεπει να επιφωνουμε και τους σωστους, κατα κυριο λογο για προστασια του καταναλωτη.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους ,

mclein ευχαριστούμε πολύ για την βοήθεια σου.

Είμαι κι εγώ στην διαδικασία αλλαγής και αφού διάβασα αρκετά μάλλον καταλήγω προς

Cisa Rev Pro + Cisa Astral Tekno + Disec BD200 Monolito Rok

ή

Mul -T-Lock + Cisa Astral Tekno + Disec BD200 Monolito Rok

οι οποίες απ ' ότι κατάλαβα προσφέρουν μια αρκετά καλή σχέση ασφάλειας/τιμής.

Μέσα στο λίγο ψάξιμο που έκανα πηγαίνοντας σε κάποιον στην γειτονιά μου έπεσα και σε κάποιες KESO  ,ένα σετ μάλιστα έβγαινε και στα 400€ .

Ήθελα να ρωτήσω αν έχεις γνώμη τι παραπάνω έχουν και η διαφορά στην τιμή είναι τόσο μεγάλη ;

Ευχαριστώ πολύ.


Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμη.

Σε άλλο χώρο όπου θέλω κι εκεί να αντικαταστήσω την παλιά κλειδαριά η πόρτα είναι θωρακισμένη αλλά βλέπω οτι η υπάρχουσα κλειδαριά έχει τρεις πύρους. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; Κόβεται ο ένας με τροχό; 

Μπορεί να την κάνει οποιοσδήποτε κλειδαράς αυτό;

Και πάλι ευχαριστώ.

Επεξ/σία από portokali00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

astral tekno, δυσκολα θα προτεινα. εχω στοκ καμια 6-7 κομματια και δεν ξερω πως να τα πουλησω.

 

καλυτερα να παρεις astral s, ap3s, rs3s - οτι ταιριαζει στην τσεπη σου.

 

cisa revo pro Vs mul-t-lock los - οτι ταιριαζει καλυτερα στην πορτα.

 

disec bd200 Vs disec bks200 - εξαρταται τον κυλινδρο & την τσεπη, μικρη διαφορα στο τελικο αποτελεσμα.

 

keso Vs οτιδηποτε κατω απο 80€, εννοειται keso. τι σχεση εχει ο astral tekno με τον keso για να μπει σε συγκριση ;

 

υγ -

κλειδαρια με κομμενο πύρο, μονο σε εκτακτη αναγκη. εκει που εχει 3, αντικαθιστουμε με 3.

υπαρχουν 8/10 ειδη κλειδαριων κανονικά, οποτε δεν κανουμε πατεντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση.

Υπάρχει δηλαδή Rev Pro με 3 πύρους ;

Κύλινδρο KESO σε τι τιμή να τον περιμένω ;

 

περιοχη ; μέγεθος ; ποιο μοντελο ειδες ; 2000s, 4000s ;

 

υπαρχει los, ειναι λιγο ακριβη αλλα κατι καλυτερο δε θα βρεις για 3 πυρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...