Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι με τον ποντικό παίζω αλλά αντί να βαράει πάνω στον εχθρό κάποιες φορές βαράει ελάχιστα ποιο πάνω σε κάποιο αντικείμενο και γενικά ακόμα και το ο τεράστιος κίτρινος κύκλος του target με μπερδεύει. Το θέμα με το hud και τις δυνάμεις είναι ότι αφήνω τον χαρακτήρα μου σε δεύτερη μοίρα από την άποψη ότι
πατάω και επικεντρώνομαι στις δυνάμεις της ομάδας μου. Για να μην μακρηγορώ η όλη αίσθηση του compat είναι σαν mini game (γρήγορες επιλογές – εναλλαγές) και κάτι που μου την σπάει στα παιχνίδια το ότι φτάνω σε ένα σημείο με εχθρούς θα χάσω οπωσδήποτε την πρώτη φορά και μετά θα κάνω πλάνο στο μυαλό μου τις δυνάμεις και τα όπλα που θα χρησιμοποιήσω τις επόμενες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα βγαινει αλλα μεχρι στιγμης ειναι αφαντο στα γνωστα-αγνωστα μερη...weird? :blink:

Στα γνωστά άγνωστα μέρη λέει 1 day και 50 minutes  το αναμένουμε. :-D

Πριν απο καμιά ώρα βγήκε για το X-Box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το έκανα κι αυτό το DLC και συμφωνώ με αρκετούς στο BSN ότι σε μερικά σημεία στάζει το cheese. :P

Θυμίζει πολύ anime filler στο ότι η ιστορία δεν "κολλάει" σε αρκετά σημεία με το υπόλοιπο στυλ και παίζουν κάτι σκηνές/ατάκες που ήταν λίγο "omg lol".

 

Βέβαια, εγώ που είμαι του πιο lighthearted δεν χαλάστηκα, οκ, το στόρυ του DLC δεν είναι κάτι σπουδαίο, λίγο (οκ, πολύ :P ) asspull, αλλά τρώγεται.

 

Αυτό που ήθελα να είναι καλό και μου άρεσε είναι το fanservice. ^_^

Δηλαδή, μόλις τελειώσει το υποχρεωτικό bang bang/must get the bad guy, άρχισε το κομμάτι που άρεσε περισσότερο σε μένα.

Getting ready to party! :D

Και είχα ξεχάσει ότι δεν είχα πάει Horizon και δεν είχα κάνει τα της Miranda και δεν την είχα (και να πρήξω τον J2g :P).

Eπίσης υπάρχουν και διάφορα minigames και ένα combat simulator που μπορείς να παίξεις. :)

 

Εκεί λοιπόν που μιλάς με τους άλλους και πιο μετά στο διαμέρισμα (Vega hint: 183, have fun ;) ) έχει φάση, πολλές ατάκες, πολύ γέλιο (που ξέρω ότι αρκετοί πια έχουν πάρει το ΜΕ3 τόσο dark που γουστάρουν emo, οπότε ας μην το παίξουν :P) και έχει και διαφορές στο τι λένε τα γκρουπάκια με αυτά που λες στο Glyph. :)

 

Eίναι τόσο lighthearted το party πάντως που πράγματι με μερικές αλλαγές στο τι λένε, κλπ, πολλά κομμάτια του θα κόλλαγαν για post ending.

 

Εγώ πάντως το γούσταρα πολύ και το βρήκα σαν έναν πολύ ωραίο (αν και ναι, ξαναλέμε cheesy, εδώ μέχρι και η Tali σε μια στιγμή μιλάει για τυρί, τυχαίο; :P ) αποχαιρετισμό στο crew του Normandy. :)

 

PS. Για να ξέρετε ήδη αν έχετε LI την Tali, πάλι δεν δείχνουν (λέγαμε μήπως εδώ είχαν 3d model face reveal) το πρόσωπο της, αλλά

τραγουδάει! :D (κάπως φάλτσα νομίζω, αλλά Tali's always cute ^_^ )
And she gets -κλασσικά- drunk in the party. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ το έπαιξα από εδώ τελικά; :P

 

Α πολύ βιαστικός είσαι, εμείς ακόμα στο πρώτο είμαστε :-D

 

PS. Τι έχανα ο μαλ :Xκας τόσα χρόνια. Ακόμα και το gameplay αρχίζω να το συνηθίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα το στάδιο μου αρέσει, τώρα είμαι fan της σειράς. Άσε που για πρώτη φορά εδώ και χρόνια θα βάλω και wallpaper με θέμα game :-D

 

 

Από περιέργεια, πώς σου φαίνεται το πρώτο μέρος? Έκανα σερί playthrough 1 - 2 πριν την κυκλοφορία του 3 και μου φάνηκε πως είχε γεράσει πολύ άσχημα, και από γραφικά και από μηχανισμούς. Αφού είσαι φρέσκος, η αίσθησή σου ποιά είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα προσωπικά που είχα παίξει το 1 και το 2 πριν πάω στο 3 (για να έχω κι ένα σχετικά διαφορετικό playthrough), το 1 συνέχιζε να μου φαίνεται ωραίο, έστω με τους ουρανούς στους πλανήτες, μιας και έκανες exploration. Οκ, έχει γεράσει, αλλά κρατάει την ατμόσφαιρα.,

 

 

Ασχολειται κανεις με το multiplayer ρε παιδια η τζαμπα ρωταω?

 

Kάποια στιγμή ίσως ξαναπαίξω το multi για να δω τα νέα classes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια, πώς σου φαίνεται το πρώτο μέρος? Έκανα σερί playthrough 1 - 2 πριν την κυκλοφορία του 3 και μου φάνηκε πως είχε γεράσει πολύ άσχημα, και από γραφικά και από μηχανισμούς. Αφού είσαι φρέσκος, η αίσθησή σου ποιά είναι?

 

Τα γραφικά του μου φαίνονται μια χαρά (μου αρέσουν μάλιστα για το είδος του παιχνιδιού και την ηλικία του). Για να εξηγούμαι σε παιχνίδια που έχουν εκπληκτική ατμόσφαιρα (Mass Effect, S.T.A.L.K.E.R κτλ), δεν το πολύ ψηριζω με τα γραφικά και το λέω αυτό έχοντας δυνατό μηχάνημα τους τελευταίους μήνες και έχοντας παίξει (Crysis 1-2, Rage, Max Payne 3 κτλ). Για τους μηχανισμούς (gameplay έτσι;) όσο παίζω και το μαθαίνω no problemo. Έχω πωρωθεί τώρα τι να λέμε ακόμα και τα sidequests που είναι βαρετά και επαναλαμβανόμενα για τους περισσότερους εγώ τα κάνω με χαρά. Είμαι και καινούργιος στα rpg (έστω και action) (βετεράνος των fps). Βέβαια δεν έχω δει ούτε δευτερόλεπτο τα 2 και 3 (μπορεί όταν έρθει η ώρα τους τότε το 1 να χάσει λίγους πόντους στην εκτίμηση μου). Τι λες θα συμβεί αυτό ; μην πετάξεις κάνα spoiler γιατί θα σε δαγκώσω το μάτι :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...