Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ghost ευχαριστώ για τον χρόνο σου και τις βοήθειες.

Κατεβάζω τώρα το 2 (STEAM) και βρήκα άκρη με τα DLC, αλλά αυτό που θέλω να μου πεις είναι η “σωστή” σειρά για να τα παίξω. Έψαξα λίγο στα forum της Bioware και η γενική εικόνα που αποκόμισα είναι Zaeed - kasumi – Firewalker – Overlord – (Suicide Mission απέφυγα τα spoilers εδώ) – και τέλος Lair of the Shadow Broker και Arival χωρίς συγκεκριμένη σειρά αυτά τα δυο. Πως το βλέπεις το πλάνο,σαν να πωρώθηκα πολύ με την συγκεκριμένη σειρά :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Βασικά Mass Effect Series retrospective.

Ολοκληρωσα και εγω το τριτο μερος και πραγματικα ηταν απο τις πολυ καλες στιγμες της ΕΑ.Να δουμε πως θα τα παει η σειρα στην next gen γενια...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από 70 ώρες (steam) gameplay τελείωσα το 2 με όλα τα DLC του. Συμπεράσματα : κατακτά μια θέση εκεί ψηλά στην κορυφή (commandos 2 κτλ) με τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει. Τέλειο παιχνίδι δεν είναι, μάλιστα είναι αρκετά τα ελαττώματα του σε διάφορους τομείς (γραφικά, περισσότερο action με ελάχιστα rpg στοιχεία κτλ) όμως η ιστορία (έπος), το εκπληκτικό δέσιμο με τους χαρακτήρες (ότι θα σκεφτόμουν με ποια θα τα φτιάξω σε παιχνίδι δεν το περίμενα ποτέ μου) σε κάνουν να τα ξεχάσεις όλα τα αρνητικά. Μετά την Κυριακή (μαραθώνιος Θεσ/νικη :-)) ξεκινάω το 3 και έχω κάποιες ερωτησούλες GhostRider  :-D  Από πού να το αγοράσω (δεν το γλιτώνω το origin  :mad: με τίποτα ; )ποια dlc αξίζουν για μια ολοκληρωμένη εμπειρία, με ποια σειρά να τα παίξω και τι πρέπει να προσέξω (πχ στο 2 αρκετά πράγματα έπρεπε να γίνουν με συγκεκριμένη σειρά για να έχουμε ωραίο τέλος (loyalty missions, upgrades).

 

Ps: Ένα σημαντικό αρνητικό που έχει και δεν μπορώ να μην το επισημάνω είναι τα πανάκριβα dlc του. Δεν είναι δυνατόν για (40 – 1:30) λεπτά να σκας 10 ευρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα όλα τα dlc του 3 που έχουν story αξίζουν και πρέπει να τα δεις. Υπάρχουν και κάποια για multiplayer. Χθές τελείωσα το citadel dlc και είναι ποιο πολύ συναισθηματικό παρά story γιατί περνάς πολύ ώρα με όλους τους χαρακτηρες της ομάδας σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Από πού να το αγοράσω (δεν το γλιτώνω το origin  :mad: με τίποτα ; )ποια dlc αξίζουν για μια ολοκληρωμένη εμπειρία, με ποια σειρά να τα παίξω και τι πρέπει να προσέξω (πχ στο 2 αρκετά πράγματα έπρεπε να γίνουν με συγκεκριμένη σειρά για να έχουμε ωραίο τέλος (loyalty missions, upgrades).

 

Δεν το γλυτώνεις το Origin δυστυχώς...

 

Όσο για τα DLCs,

 

- Extended Cut, free και έχε το για να μην φας την νίλα που φάγαμε μερικοί άλλοι με τους "πρώτους τερματισμούς". :P

 

- From Ashes (αν δεν το έχει μέσα πακέτο), είναι καλό, σου δίνει ένα παραπάνω squad member με αρκετά πράγματα να σου πει και έχει φάση. Το κακό είναι πως πράγματι ο συγκεκριμένος έπρεπε να ήταν μέσα εξ' αρχής, αφού τον είχαν και στο leaked script.

 

- Leviathan, όχι κάτι τρελό, αλλά ενδιαφέρον πάλι για backstory περί τους reapers.

 

- Omega, δεν μπορώ να πω ότι με τρέλανε, ίσως το πιο weak DLC για μένα.

 

- Citadel, αυτό το παίζεις αφού έχεις κάνει όλες τις αποστολές και πριν πας (λέω μόνο το όνομα) στον Cronos Station.

1ον γιατί τότε θα έχεις όλους τους χαρακτήρες (έχοντας κάνει όλα τα side missions) και 2ον γιατί το Cronos Station ξεκινάει το end game.

Και ναι, το Citadel είναι το πιο ωραίο για μένα, αλλά θα το αναλύσουμε περισσότερο όταν το παίξεις. ;)

 

Όσο για τις τιμές... ΕΑ. :(

 

Edit: Μπα, δεν αξίζουν τα όπλα, αυτά που έχει in-game θα σε καλύψουν μια χαρά, είναι και upgradeable. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα βάλτο από την αρχή και προσωπικά το omega dlc ήταν αυτό που μου άρεσε περισσότερο από τα τρια ιδίως η τελικές τους μάχες που είναι πολύ δύσκολες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μπει αμέσως μετά το install του main game ; Αν το βάλω μετά από 5-6 ώρες gameplay υπάρχει πρόβλημα ; τελικά ποιο είναι το “κοινά αποδεκτό” τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...