Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πέρα από την πλάκα αφιέρωνα κάνα 5 λεπτό για ορισμένες επιλογές (ηθικά διλήμματα κτλ). Tην έσωσα κατά κύριο λόγο γιατί το θεώρησα σωστό για την αποστολή. Έτσι άλλωστε έπραξα και στην τελευταία επιλογή που έκανα, save council or full attack on sovereign :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο λόγος του ότι είναι RPG, είναι γιατί μπορείς να κάνεις τις δικές σου επιλογές. ;)

Ο καθένας κάνει άλλες και τις υποστηρίζει αλλιώς. :P

 

Άλλωστε μπορείς κάποτε να ξαναπαίξεις από την αρχή την τριλογία και να δοκιμάσεις κάτι διαφορετικό. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοτεινέ καβαλάρη :)

Από που να αγοράσω το 2 και τα DLC του ; έχω όλα τα παιχνίδια στο steam και το uplay αναγκαστικά για το far cry3 (αν και το αγόρασα από steam). Διάβασα στο παλιό thread του 2 ότι τα έχεις (DLC) και μάλιστα παίζουν “σημαντικό” ρόλο στο 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καβαλάρης Φάντασμα είναι αν το πάρεις αυτολεξεί. :P

Tα DLCs τα παίρναμε από την BioWare, δεν ξέρω τώρα αν γίνεται από το site κυρίως ή από εδώ (παλιό link που είχα βγάζει σε αυτό):

https://social.bioware.com/user_entitlements.php :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στα free που θα μπορείς να κατεβάσεις χωρίς πληρωμή, είναι του Zaeed (νέο μέλος και η αποστολή του) και το Firewalker pack (αποστολές με το Hammerhead όχημα). A, για να ξέρεις, το ME2 και 3 δεν έχουν exploration με Mako. :P

 

Με πληρωμή:

Kasumi: Stolen Memory: Nέο μέλος και η αποστολή της.

 

Οverlord: Ενδιαφέρουσα ιστορία, έχει κι εδώ να πηγαίνεις με το Hammerhead. Το Hammerhead είναι μόνο για το Firewalker και το Overlord, δεν το έχεις αλλού, αφού δεν είναι το στυλ exploration του ME1.

 

Lair of the Shadow Broker: Από τα πιο αγαπημένα DLCs.

 

Arrival: Το "ενδιάμεσο" μεταξύ ME2 kai 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Citadel δεν ανέφερες.

 

Έχω διαβάσει καλές κρητικές αλλά δε το έχω δοκιμάσει ακόμα. Χαρακτηριστικά ως το τελευταίο dlc που έπαιξαν οι περισσότεροι παιχνιδοαρθρογράφοι αναφέρεται σαν το κομμάτι που έλειπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ανέφερα το Citadel γιατί λέω τα DLCs του 2. :P

 

Το 3 έχει άλλα (και το Citadel). :)

 

Έχω γράψει πιο πριν για το Citadel την γνώμη μου. Πολλοί το θεωρούν αρκετά cheesy/όχι τόσο καλό.

Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ, είναι το fanservice DLC. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Was ist cheesy ? Μούφα, μάπα, σότο;;

 

Χμ... στην συγκεκριμένη φάση, "χαζούλικο".

Είναι γενικά με πιο ανάλαφρο ύφος του ΜΕ3 (πώς είναι κάτι fillers σε anime κάποιες φορές, δηλαδή εδώ ο κόσμος καίγεται και ξαφνικά όλοι πετάνε ατάκες :P) και έχει πολλά in-reference αστεία τα οποία θα τα πιάνουν fans της σειράς.

Σε άλλους αρέσει το ότι είναι λίγο στον "δικό του κόσμο", σε άλλους όχι.

Γενικά θα έπρεπε να ήταν μετά το τέλος του ΜΕ3 και για πολλούς (που το είχαν τερματίσει όταν βγήκε) ίναι το σωστό "αντίο" της σειράς.

Τώρα για άτομα που θα παίξουν κατευθείαν και το δουν και μετά πάνε για τον τερματισμό, δεν ξέρω ακριβώς πώς θα τους φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...