Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα πήρα βόντα, από αυτά που μου είπε η λίστα αναμονής για το 4 είναι τεράστια. Φυσικά μάντεψε αμέσως ποιο τηλέφωνο με ενδιαφέρει όταν της είπα ότι δεν παίρνω την επιδότηση ακόμα επειδή περιμένω κάποια συσκευή. Μου είπε θα έρθει στις 15 αλλά προς το τέλος Αυγούστου θα είναι διαθέσιμο, ότι θα έρθουν (ενδεικτικά) 2000 κομμάτια, θα φύγουν όλα και μετά ανά μήνα θα έρχονται οι επόμενες παρτίδες. Επίσης, είπε (δεν το πιστεύω αυτό) ότι οι τιμές θα είναι σχεδόν ίδιες με το προηγούμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι δεν αλλάζει αλλά το -20 δεν είναι στάνταρ. Άλλοι μετρησαν -18 και βέβαια μη ξεχνάς και τον "αέρα" των επιπλέον 8 μέχρι τα -121. Άσε που το 3GS δε χάνει τίποτα μόνο 2 που λέει το anandtech, με τίποτα όμως. Με απλό κράτημα έχω μετρήσει στο δικό μου 14ρια. Θα ήθελα να το δεις με την 4.0.1 γιατί νομίζω η 4 προκαλεί αρκετά άσκοπα dropped calls.

 

Τώρα έκανα πάλι ένα πρόχειρο τσεκ στο 3GS. Με απλό κράτημα, απλό, όχι σφίξιμο και τέτοια, από 3 μπάρες και Edge έπεσε σε 1 χωρίς E. Όταν το άφηνα γύριζε πάλι σε 3 μπάρες και Edge. Ε αυτό αγαπητέ Anand και ο άλλος πως λέγεται, δεν είναι 1.9 db. Μπορώ να το τραβήξω και βίντεο και μπορεί και να το διαπιστώσει οποιοσδήποτε χρήστης του 3GS, ακόμα καλύτερα βλέποντας db όχι μπάρες με το γνωστό κωδικό για να μπει σε test field.

 

Ασχετα με το τι λεει το anandtech για το 3gs, ειμαι εδω και 2 χρονια χρηστης του iPhone 3g και εδω και ενα χρονο του iPhone 3gs.

Σε περιοχες που ειχα σημα 2-3 μπαρες 3g, δεν ειχα ποτε προβλημα κρατωντας απλα το κινητο.Και κλησεις μπορουσα να κανω και γρηγορο surfing.(ιδια συμπεριφορα δηλαδη με αυτο που περιγραφει το anandtech)

Με το iPhone 4 αν το κραταω απλα με το αριστερο χερι δυστυχως δεν γινεται να κανω απροσκοπτη κληση ή γρηγορο surfing σε περιοχες με 2-3 μπαρες σημα.

 

Εσυ kirileman για να καταλαβω: λες οτι και με το 3gs, οπου εχεις σημα 2-3 μπαρες 3g, τοτε δεν μπορεις πχ να κανεις σωστο surfing γιατι συχνα πεφτει στη 1 μπαρα χωρις 3g?

Δηλαδη στις περισσοτερες περιοχες (σημα μεχρι 3 μπαρες 3g) δεν μπορεις να κανεις surfing. Πολυ περιεργο μου φαινεται, δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα με το 3gs.

 

---------- Προσθήκη στις 12:46 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:43 ----------

 

Δεν είναι κανονικά applestore, αλλά απο το τίποτα καλύτερα.

 

http://www.wewantapplegreece.com/index.php/site/comments/apple_premium_reseller_shops_in_greece/

 

Whiteyez:

σε μερη που ειχες 2-3 μπαρες σημα 3g χωρις να πιανεις το κινητο, μπορουσες να κανεις γρηγορο surfing κρατωντας το κινητο στο αριστερο χερι?(χωρις να του βαλεις εννοειται θηκη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whiteyez:

σε μερη που ειχες 2-3 μπαρες σημα 3g χωρις να πιανεις το κινητο, μπορουσες να κανεις γρηγορο surfing κρατωντας το κινητο στο αριστερο χερι?(χωρις να του βαλεις εννοειται θηκη)

 

Στο σπίτι μου που έχω 2 μπάρες αν το πιάσω πέφτει και με γυρίζει σε GPRS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι μου που έχω 2 μπάρες αν το πιάσω πέφτει και με γυρίζει σε GPRS.

 

Παρομοιο προβλημα και εδω, ακομα και σε μερη που πιανω 3 μπαρες σημα.

Με το 3gs δεν ειχα τετοιο προβλημα(πχ σπιτι μου εξακολουθουσα να επιανα 2-3 μπαρες ακομα και αν το κραταγα), ειχες εσυ τετοιο εντονο προβλημα με το 3gs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοιο προβλημα και εδω, ακομα και σε μερη που πιανω 3 μπαρες σημα.

Με το 3gs δεν ειχα τετοιο προβλημα(πχ σπιτι μου εξακολουθουσα να επιανα 2-3 μπαρες ακομα και αν το κραταγα), ειχες εσυ τετοιο εντονο προβλημα με το 3gs?

 

Τα είχα βάλει και σε άλλο post δεν ξέρω αν τα είδες:

 

http://www.whiteyez.me/blog/?p=241

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πήρα βόντα, από αυτά που μου είπε η λίστα αναμονής για το 4 είναι τεράστια. Φυσικά μάντεψε αμέσως ποιο τηλέφωνο με ενδιαφέρει όταν της είπα ότι δεν παίρνω την επιδότηση ακόμα επειδή περιμένω κάποια συσκευή. Μου είπε θα έρθει στις 15 αλλά προς το τέλος Αυγούστου θα είναι διαθέσιμο, ότι θα έρθουν (ενδεικτικά) 2000 κομμάτια, θα φύγουν όλα και μετά ανά μήνα θα έρχονται οι επόμενες παρτίδες. Επίσης, είπε (δεν το πιστεύω αυτό) ότι οι τιμές θα είναι σχεδόν ίδιες με το προηγούμενο.

 

Θεωρω υπεραισιοδοξο οποιον πιστευει οτι θα εχει Ελληνικο iphone 4 πριν τα τελη Σεπτεμβριου.

 

Αλλα καλυτερα για να ειμαστε και σιγουροι οτι θα εχουμε τα hardware revisioned.

 

Για την τιμη και εγω πιστευω θα ειναι ιδια με του 3GS τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχα βάλει και σε άλλο post δεν ξέρω αν τα είδες:

 

http://www.whiteyez.me/blog/?p=241

 

Ωραιος, το ειχα ξεχασει.

Χωρις να εχω τρεξει speedtest, παρομοια αποτελεσματα εχω και εγω:

στο iPhone 3GS αν απλα το κραταω (οχι σφικτα, δεν υπαρχει λογος ουτε ειναι πρακτικο) ,τοτε δεν φαινεται να επηρεαζεται σχεδον καθολου το σημα ουτε η ταχυτητα στο surfing.

 

Στο iPhone 4 αν απλα το κραταω με το αριστερο χερι (οχι σφικτα, δεν υπαρχει λογος ουτε ειναι πρακτικο) , τοτε το σημα επηρεαζεται (αν ειμαι σε περιοχη 2-3 μπαρων, μπορει να εχω dropped call) ενω η ταχυτητα στο surfing πεφτει κατακορυφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοιο προβλημα και εδω, ακομα και σε μερη που πιανω 3 μπαρες σημα.

Με το 3gs δεν ειχα τετοιο προβλημα(πχ σπιτι μου εξακολουθουσα να επιανα 2-3 μπαρες ακομα και αν το κραταγα), ειχες εσυ τετοιο εντονο προβλημα με το 3gs?

Εσύ έχεις την 4άρα. Ο Whiteyez έχει την 4.0.1. Οι μπάρες είναι διαφορετικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εσύ έχεις την 4άρα. Ο Whiteyez έχει την 4.0.1. Οι μπάρες είναι διαφορετικές.

(οπως λες και εσυ οι μπαρες ειναι διαφορετικες και το κακο ειναι οτι μονο αυτο ειναι διαφορετικο, η απεικονιση)

 

Αναφερω την 4.0 γιατι χρησιμοποιει την φορμουλα-τροπο υπολογισμου που ξεραμε τοσο καιρο.(ωστε να εχω κοινο σημειο αναφορας με το iphone 3gs)

 

Ετσι , σε μερη που εδω και ενα χρονο επιανα 2-3 μπαρες 3g με το 3gs και δεν ειχα προβλημα πιανοντας το, τωρα με το iPhone 4 ειχα προβλημα.

Mε το 3gs εξακολουθω να μην εχω ακομα και με την 4.0 εκδοση, μονο με το iphone 4 υπαρχει προβλημα.

 

Το ιδιο παρατηρησε και ο Whiteyez.(μαλιστα τα τεστ τα ειχε κανει με την 4.0, οχι με την 4.0.1)

 

 

Τελος, σημερα περασα και την 4.0.1 στο 3gs και αργοτερα μαλλον θα δοκιμασω και το iphone 4 του φιλου.

Το 3gs εξακολουθει να μην εχει προβλημα στις κλησεις ή στο surfing αν απλα το κραταω με το αριστερο χερι.

Για να δουμε και το iPhone 4 με τη νεα εκδοση.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(οπως λες και εσυ οι μπαρες ειναι διαφορετικες και το κακο ειναι οτι μονο αυτο ειναι διαφορετικο, η απεικονηση)

 

Αναφερω την 4.0 γιατι χρησιμοποιει την φορμουλα-τροπο υπολογισμου που ξεραμε τοσο καιρο.(ωστε να εχω κοινο σημειο αναφορας με το iphone 3gs)

 

Ετσι , σε μερη που εδω και ενα χρονο επιανα 2-3 μπαρες 3g με το 3gs και δεν ειχα προβλημα πιανοντας το, τωρα με το iPhone 4 ειχα προβλημα.

Mε το 3gs εξακολουθω να μην εχω ακομα και με την 4.0 εκδοση, μονο με το iphone 4 υπαρχει προβλημα.

 

Το ιδιο παρατηρησε και ο Whiteyez.(μαλιστα τα τεστ τα ειχε κανει με την 4.0, οχι με την 4.0.1)

 

 

Τελος, σημερα περασα και την 4.0.1 στο 3gs και αργοτερα θα δοκιμασω και το iphone 4 του φιλου.

Το 3gs εξακολουθει να μην εχει προβλημα στις κλησεις ή στο surfing αν απλα το κραταω με το αριστερο χερι.

Για να δουμε και το iPhone 4 με τη νεα εκδοση.

Περιμένω τα συμπεράσματά σου. Επίσης στην 4.0.1, δεν είναι μόνο η κατανομή των μπαρών που άλλαξε αλλά μεγάλωσε το εύρος προς τα κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω τα συμπεράσματά σου. Επίσης στην 4.0.1, δεν είναι μόνο η κατανομή των μπαρών που άλλαξε αλλά μεγάλωσε το εύρος προς τα κάτω.

 

Το απογευμα ή αυριο θα ξερω για το iphone 4 με την 4.0.1.

 

Εσυ αυτο που ελεγες πριν για το 3gs, ισχυει πραγματι? Οτι δηλαδη σε σημειο που εχει 3 μπαρες 3g και απλα το πιασεις (οχι σφικτα) πεφτουν οι μπαρες και δεν μπορεις πχ να κανεις γρηγορο surfing?

Πολυ περιεργο μου φαινεται, γιατι τοτε στις περισσοτερες περιοχες (σημα δηλαδη μεχρι 3 μπαρες 3g) δεν μπορεις να κανεις surfing.Εγω δεν ειχα τετοιο προβλημα με το 3gs.

Αυτο πχ συμβαινει στο iPhone 4 , αλλα εχεις παντα την επιλογη να το κρατησεις με το δεξι χερι! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα προβλήματα που αναφέρετε για το iphone 4 είναι με το 3G αναμμένο? Όταν έχετε μόνο GPRS έχετε πρόβλημα ή όχι?

 

Όλες οι συζητήσεις για το σήμα είναι με το 3G ανοιχτό, με κλειστό το 3G δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα προβλήματα που αναφέρετε για το iphone 4 είναι με το 3G αναμμένο? Όταν έχετε μόνο GPRS έχετε πρόβλημα ή όχι?

 

Δεν το εχω δοκιμασει με κλειστο 3g.

Δεν νομιζω οτι θα κανει διαφορα παντως, γιατι πχ dropped κλησεις και σημα no service μου βγαζει ακομα και σε σημεια που ειχε gprs σημα.

Θα το δοκιμασω ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...