Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ είχα το iphone 2g και το πουλησα με σκοπο να παρω το iphone 4.Η επιδότηση που θα παρω είναι περίπου 300ευρω.Αρα απαιτουνται αλλα 280 ευρω για το iphone 3GS ή δεν ξέρω κι εγώ πόσα για το iphone 4(μιας και δεν ξερουμε επισημα ποια θα είναι η τιμη του στην ελλάδα).Το ερώτημα είναι να αγοράσω το iphone 3gs το 16αρι(όσο ακομα υπαρχει) το οποίο ειναι δοκιμασμένα απροβληματιστο ή να δώσω μερικά ακόμα παραπάνω για το 4αρι για το οποίο απ οτι καταλαβαίνω είναι ξεκαθαρο ότι έχει προβλημα?Το προβλημα μπορει να ακουγεται βαρυ σαν εκφραση αλλα οπως και να το κανουμε ειναι ενα ελαττωμα το οποιο δεν δικαιολογειται για κινητο τετοιας κλασης(και τετοιας τιμης).Ακουω την γνωμη σας και ιδιαιτερα οσων εχουν στα χερια τους το 4αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ είχα το iphone 2g και το πουλησα με σκοπο να παρω το iphone 4.Η επιδότηση που θα παρω είναι περίπου 300ευρω.Αρα απαιτουνται αλλα 280 ευρω για το iphone 3GS ή δεν ξέρω κι εγώ πόσα για το iphone 4(μιας και δεν ξερουμε επισημα ποια θα είναι η τιμη του στην ελλάδα).Το ερώτημα είναι να αγοράσω το iphone 3gs το 16αρι(όσο ακομα υπαρχει) το οποίο ειναι δοκιμασμένα απροβληματιστο ή να δώσω μερικά ακόμα παραπάνω για το 4αρι για το οποίο απ οτι καταλαβαίνω είναι ξεκαθαρο ότι έχει προβλημα?Το προβλημα μπορει να ακουγεται βαρυ σαν εκφραση αλλα οπως και να το κανουμε ειναι ενα ελαττωμα το οποιο δεν δικαιολογειται για κινητο τετοιας κλασης(και τετοιας τιμης).Ακουω την γνωμη σας και ιδιαιτερα οσων εχουν στα χερια τους το 4αρι.

 

 

Δεν πιστευω οτι αξιζει να δωσεις 580 (300 επιδοτηση + 280 ) για το 3gs αυτην την εποχη.

Για εμενα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις ενα 3gs απο αγγελια. Μπορεις να το βρει σφραγισμενο ή ελαχιστα χρησιμοποιημενο ενος μηνα γυρω στα 350€.

Λιγο δηλαδη πανω απο τα 280€ που θα εδινες με επιδοτηση, με την διαφορα ομως οτι σου μενει η επιδοτηση για να παρεις οποτε θελησεις το iPhone 4.

 

Οπως και να εχει 580€ για 3gs δεν θα εδινα με τιποτα.

 

Οσο αναφορα το iPhone 4, αν δεν σε ενοχλει να του εχεις θηκη, τοτε δεν θα εχεις προβλημα. Χωρις θηκη ειναι αρκετα πιθανο να εχεις προβλημα οταν το κρατας με το αριστερο χερι , ειδικα στο browsing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την περιοδο δηλαδη ουτε λογος για το 4αρι?Μπορω να περιμενω να ερθει το 4αρι,δεν τιθεται θεμα αναμονης,το θεμα ειναι αν θα εχει διορθωθει το προβλημα(δεν νομιζω).Αν δεν εχει διορθωθει τοτε δεν αξιζει να το αγορασει καποιος(κατα την γνωμη μου φυσικα).Να δωσει δλδ ενα καρω λεφτα και να εχει μια συσκευη με προβλημα(οσο σοβαρο κι αν ειναι αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν με το καλο ερθει το iphone 4, μπορει να εχει λυθει το προβλημα.

Αλλα οπως σου ειπα:

αν δεν σε ενοχλει να του εχεις θηκη, τοτε δεν θα εχεις προβλημα. Χωρις θηκη ειναι αρκετα πιθανο να εχεις προβλημα οταν το κρατας με το αριστερο χερι , ειδικα στο browsing.

 

Εγω προσωπικα δεν ηθελα να εχω ενα τοσο προβληματικο κινητο που να μην μπορω να το χρησιμοποιω με το αριστερο χερι.

 

 

Τελος, εχε υποψην σου οτι δυσκολα θα κοστιζει κατω απο 630€. Και στην Αγγλια πχ ηρθε κανα 50αρι ακριβοτερα απο το 3gs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ είχα το iphone 2g και το πουλησα με σκοπο να παρω το iphone 4.Η επιδότηση που θα παρω είναι περίπου 300ευρω.Αρα απαιτουνται αλλα 280 ευρω για το iphone 3GS ή δεν ξέρω κι εγώ πόσα για το iphone 4(μιας και δεν ξερουμε επισημα ποια θα είναι η τιμη του στην ελλάδα).Το ερώτημα είναι να αγοράσω το iphone 3gs το 16αρι(όσο ακομα υπαρχει) το οποίο ειναι δοκιμασμένα απροβληματιστο ή να δώσω μερικά ακόμα παραπάνω για το 4αρι για το οποίο απ οτι καταλαβαίνω είναι ξεκαθαρο ότι έχει προβλημα?Το προβλημα μπορει να ακουγεται βαρυ σαν εκφραση αλλα οπως και να το κανουμε ειναι ενα ελαττωμα το οποιο δεν δικαιολογειται για κινητο τετοιας κλασης(και τετοιας τιμης).Ακουω την γνωμη σας και ιδιαιτερα οσων εχουν στα χερια τους το 4αρι.

Από που την παίρνεις την επιδότηση Έχω iPhone 3GS πόσα € θα πάρω επιδότηση από που και από ποιον;

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη κι εγω οπως και η πλειονοτητα των χρηστων το κραταω με το αριστερο χερι το κινητο οταν κανω browsing αυτο ειναι ενα θεμα.Το οτι δεν θα λυθει το προβλημα ειναι φυσικα δικη μου υποθεση( απο τα λεγομενα του steve).Οποτε μαλλον θα παω για το 3gs και οταν με το καλο διορθωθει το προβλημα σκεφτομαι για το 4αρι,αλλιως τα λεμε του χρονου τον ιουνη οταν βγει το καινουριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβάλλετε νομίζω. 2 φίλοι μου έχουν το 4αρι και δεν έχουν κανένα πρόβλημα με το αριστερό χέρι είτε με 3G ανοιχτό είτε με κλειστό! Εμένα λογικά μου έρχεται αύριο με DHL το 4αρι και αμέσως θα κάνω τεστ και θα ανεβάσω βίντεο...

 

Άσε που και το 3gs μου από 1η μέρα του είχα θήκη, οπότε και πρόβλημα να έχω, έχω ήδη παραγγείλει για σιγουριά την reception case για να είμαι καλυμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τοσο θεμα υπερβολης οσο το γ%@!#ο της υποθεσης.Οτι δηλαδη θα σκασεις τοσα φραγκα και θα εχει καποιο ελατωμα.Κατι το οποιο δεν συνεβαινε με προηγουμενα iphone.Απ οτι φαινεται η apple στην προσπαθεια της να καινοτομει,καπου της ξεφυγε αυτη τη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβάλλετε νομίζω. 2 φίλοι μου έχουν το 4αρι και δεν έχουν κανένα πρόβλημα με το αριστερό χέρι είτε με 3G ανοιχτό είτε με κλειστό! Εμένα λογικά μου έρχεται αύριο με DHL το 4αρι και αμέσως θα κάνω τεστ και θα ανεβάσω βίντεο...

 

Καλως να το δεχτεις!

Οσο για τις υπερβολες, στο εδω φορουμ 3 εχουν το iPhone 4 και οι 2 εχουν προβλημα στο surfing κρατωντας το (απαλα και οχι σφικτα) με το αριστερο χερι, κατι που δεν ειχαν σε τετοιο βαθμο με το 3gs.

2/3 δηλαδη στο εδω φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιν απο φθινοπωρο ανοιγει applestore στο golden hall , οποτε θα γλιτωσουμε απο τους "πυρηνικους φυσικους" υπαλληλους των vodafone/cosmote.

 

Αν και ειμαι πολυ περιεργος να δω αν το ελληνικο applestore θα ακουλουθει το υψηλο επιπεδο και τα προτυπα των αντιστοιχων ξενων.

 

Μακάρι να βγει διορθωμένη έκδοση έστω και σε silent update αλλά δε το κόβω μετά την συνέντευξη τύπου.

 

Προς το παρόν κρατιέμαι όχι για κανέναν άλλο λόγο απλά γιατί δε μου περισεύουν. Κι ας είμαι με το 3G και heavy χρήστης Spotify/Skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...