Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το εχω δοκιμασει με κλειστο 3g.

Δεν νομιζω οτι θα κανει διαφορα παντως, γιατι πχ dropped κλησεις και σημα no service μου βγαζει ακομα και σε σημεια που ειχε gprs σημα.

Θα το δοκιμασω ομως.

 

Πλάκα κάνεις έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το έκανα τώρα στο 3GS, περιοχή με πολύ χάλια σήμα, 1 μπάρα σε 3G, άντε δυο στον 4ο όροφο. Το μόνο που έκανα ήταν να κρατήσω σχεδόν στα ακροδάχτυλα το κινητό...

Όταν το πάρω θα κάνω τις όποιες δοκιμές αλλά πάντα με την ίδια έκδοση λειτουργικού. (διόρθωση, με κακό σήμα 3g εννοώ στη φώτο)!

 

3gsspeedtest.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις έτσι;

Οχι ρε,απλα δεν το εχω δοκιμασει.

Αλλα εχω dropped κλησεις ενω πριν εδειχνε μια μπαρα gprs. Ισως βεβαια να εδειχνε μια μπαρα gprs επειδη το ειπασα και πριν να ειχε κανονικα 3g.

 

Θα δοκιμασω παντως με κλειστο 3g να δω τι γινεται.

 

Αυτό το έκανα τώρα στο 3GS, περιοχή με πολύ χάλια σήμα, 1 μπάρα σε 3G, άντε δυο στον 4ο όροφο. Το μόνο που έκανα ήταν να κρατήσω σχεδόν στα ακροδάχτυλα το κινητό...

Όταν το πάρω θα κάνω τις όποιες δοκιμές αλλά πάντα με την ίδια έκδοση λειτουργικού. (διόρθωση, με κακό σήμα 3g εννοώ στη φώτο)!

Για 2-3 μπαρες ελεγα αν ειχες προβλημα. Εγω ποτε δεν ειχε προβλημα με το 3gs σε τετοιες περιοχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 2-3 μπαρες ελεγα αν ειχες προβλημα. Εγω ποτε δεν ειχε προβλημα με το 3gs σε τετοιες περιοχες.

2-3 μπάρες GSM όχι βέβαια, ποτέ. 2-3 μπάρες 3G φυσικά. Χάνεται για πλάκα, πέφτει σε edge, λέει no service για λίγο, ανάλογα.

 

Loser, το speedtest.net για iPhone. Από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 μπάρες GSM όχι βέβαια, ποτέ. 2-3 μπάρες 3G φυσικά. Χάνεται για πλάκα, πέφτει σε edge, λέει no service για λίγο, ανάλογα.

 

Μα για 3g μιλαω παντα.

Αρα λοιπον εσυ με το 3gs αν εχεις 2-3 μπαρες σημα 3g λες οτι δεν μπορεις να κανεις γρηγορο surfing , γιατι μολις το πιασεις (απλα, οχι σφικτα) πεφτει σε edge ή no service κλπ.

Ενδιαφερον.

Εγω δεν ειχα τετοιο προβλημα με το 3gs ουτε δειχνουν κατι τετοιο μετρησεις ξενων εγκυρων sites.

 

Τραγικο να μην μπορεις να κανεις γρηγορο surfing στις περισσοτερες περιοχες. (αυτες δηλαδη που εχουν σημα μεχρι 2-3 μπαρες 3g)

Αν ειχα τετοιο προβλημα , δεν θα εβαζα καν data plan(ή θα εβαζα 50mb). Γενικοτερα ειναι τραγικο να εχεις το 3gs και να μην μπορεις να κανεις γρηγορο surfing.

 

Τουλαχιστον στο iPhone 4 μπορεις απλα να το κρατησεις με το δεξι χερι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για 3g μιλαω παντα.

Αρα λοιπον εσυ με το 3gs αν εχεις 2-3 μπαρες σημα 3g λες οτι δεν μπορεις να κανεις γρηγορο surfing , γιατι μολις το πιασεις (απλα οχι σφικτα) πεφτει σε edge ή no service κλπ.

Ενδιαφερον.

Εγω δεν ειχα τετοιο προβλημα με το 3gs ουτε δειχνουν κατι τετοιο μετρησεις ξενων εγκυρων sites.

 

Τραγικο να μην μπορεις να κανεις γρηγορο surfing στις περισσοτερες περιοχες. (αυτες δηλαδη που εχουν σημα μεχρι 2-3 μπαρες 3g)

Όταν σερφάρω δεν το σφίγγω στα χέρια μου, το κρατάω στα δάχτυλα. Στην προηγούμενη περίπτωση που ανέφερα το σήμα ήταν όντως χάλια, ακόμα και μια απλή μετακίνηση του χεριού έπαιζε ρόλο. Γενικά, πτώση στις μπάρες υπάρχει, ανάλογα το σήμα, την περιοχή, το πιάσιμο. Το παρακάτω βίντεο (για πολλοστή φορά το δείχνω) το είχα τραβήξει πριν λίγες μέρες με το iOS4. Μετά το πέρασμα της 4.0.1, οι 5 μπάρες έγιναν 2-3 μπάρες στο ίδιο σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σερφάρω δεν το σφίγγω στα χέρια μου, το κρατάω στα δάχτυλα.

 

Μα παντα μιλαμε για απλο κρατημα στα χερια, οχι για σφιξιμο.

Ποτε δεν σφιγγω το κινητο, δεν εχει κανενα νοημα.

Σφιξιμο/αγκαλιασμα του κινητου εχω δει να κανουν μονο για να δειξουν οτι και αλλα κινητα εχουν το προβλημα που πχ εχω εγω και ο Whiteyez με το iPhone 4(με απλο κρατημα) και δεν εχουμε με το 3gs.

 

---------- Προσθήκη στις 14:42 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:39 ----------

 

Το παρακάτω βίντεο (για πολλοστή φορά το δείχνω) το είχα τραβήξει πριν λίγες μέρες με το iOS4.

 

Τι σφικταγγαλιασμα ειναι αυτο! Χρησιμοποιεις ποτε ετσι το κινητο? Το χερι σου καλυπτει μεχρι και μερος της οθονης, χωρια οτι δεν μπορεις να μιλησεις ετσι.

 

capturejqf.jpg

 

Στο iPhone 4 του φιλου μου το προβλημα εμφανιζεται με απλο , ντελικατο(:P) κρατημα με το αριστερο χερι.

Στο iPhone 3gs με το ιδιο κρατημα δεν εχω κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έκανα τώρα στο 3GS' date=' περιοχή με πολύ χάλια σήμα, 1 μπάρα σε 3G, άντε δυο στον 4ο όροφο. Το μόνο που έκανα ήταν να κρατήσω σχεδόν στα ακροδάχτυλα το κινητό...

Όταν το πάρω θα κάνω τις όποιες δοκιμές αλλά πάντα με την ίδια έκδοση λειτουργικού. (διόρθωση, με κακό σήμα 3g εννοώ στη φώτο)!

 

[img']http://img541.imageshack.us/img541/6160/3gsspeedtest.jpg[/img]

Που το βρίσκεις αυτό το τεστ;

 

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Date ConnType Lat Lon Download Upload Latency ServerName InternalIp ExternalIp

2010-07-22 16:02 Wifi 37.997587 23.675454 1660 207 71 Athens 192.168.2.2 85.74.117.119

2010-07-22 16:02 Wifi 37.997587 23.675454 1690 206 69 Athens 192.168.2.2 85.74.117.119

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...