Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα ειναι οτι χωρις κανενα damage node μπορεις ανετα να φτασεις και να ξεπερασεις τα 2500 dps οποτε δεν εχεις κανενα προβλημα στο θεμα "κοβω". Απο την αλλη οσο damage Και να βγαζεις αν φευγεις μονοχιτιά δεν σε βοηθαει και ιδιαιτερα ετσι δεν ειναι?

 

για Melee ισχύει η πρώτη πρόταση. για Ranged δυστυχώς όχι.

αυτό είναι λίγο περίεργο. μπορείς με kiting να το γλυτώσεις, αλλά γενικά αν παίξεις με πολύ Damage θέλει διπλάσια προσοχή απ' ότι με το να είσαι με πολύ Life (Μιλάω για Ranged, τα Melee class δεν έχουν θέμα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι χωρις κανενα damage node μπορεις ανετα να φτασεις και να ξεπερασεις τα 2500 dps οποτε δεν εχεις κανενα προβλημα στο θεμα "κοβω". Απο την αλλη οσο damage Και να βγαζεις αν φευγεις μονοχιτιά δεν σε βοηθαει και ιδιαιτερα ετσι δεν ειναι?

 

Δεν ξερω τι γινεται σε αλλους char ή τι lvl εισαι αλλα σε Ranger, δεν υπαρχει περιπτωση να γινεται αυτο που λες. Με αρκετα passive dps και καλο gear το LA κοβει περιπου 2500 dps το οποιο ομως δεν ειναι αρκετο για lvl 70+ maps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισα κι εγώ εδώ και λίγες μέρες path of exile στο hardcore με κάτι φίλους. Μου φαίνεται κάπως πιο ενδιαφέρον από το diablo 3 προς το παρόν και μάλλον ήρθα για να μείνω. :P To αρνητικό βέβαια λόγω του ότι είναι beta ακόμη είναι το lagg και τα bugs, αλλά ελπίζω με τον καιρό να βελτιωθεί.

Ασχέτως παιχνιδιού βρίσκω την απόλαυση από το hardcore πολύ μεγαλύτερη, επομένω προς το παρόν θα μείνω σ' αυτό για όσο αντέξω (40lvl templar μέχρι στιγμής), αν και έχει αρχίσει να πέφτει ψόφος στην παρέα και κάποιοι παίζει να συνεχίσουν στο default.

 

Χθες λοιπόν ήμουν στο act 3 Lunaris Temple level 2. Εκεί εμφανίζεται κάποιες φορές ένα unique monster ονόματι Kole. Δεν ξέρω αν το έχει συναντήσει κάποιος από εσάς, αλλά εξαιτίας αυτού κόντεψα να πάω αδιάβαστος. Η φάση ήταν ότι εκεί που περπατούσα πετάγεται κάτι σαν αλυσίδα από ένα διπλανό δωμάτιο, με τραβάει κοντά του και με αυτό και άλλο ένα hit βρέθηκα στο 25-30% της ζωής μου (και έχω και μπόλικο shield). Ι mean omg, αυτό το πράγμα κάνει περισσότερο damage από τα act bosses.

 

Κανείς άλλος που παίζει hardcore btw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πες μου γιατι οταν βγηκες μου πεταξε 6 maps & 2 uniques;;;

Έπρεπε να κάτσω μέσα όσο έπεφταν σε εμένα :P 

Η κωλοφαρδία είναι σαν την ενέργεια, δεν εξαφανίζεται τελείως, είτε μετατρέπεται είτε πάει αλλού :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38lvl Maraunder nick Xlemponiaris (έτσι όπως είναι τι όνομα να έβαζα χάχα)

οποιος γουστάρει friend invite για κάψιμο :)
by the way: πολύ ninja loot με τα random party ρε παιδί μου.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι open beta αλλα το lag τις τελευταιες μερες δεν παλευεται με τιποτα. Παρολο που δειχνει οτι τρεχει με καμια 110-120 ping σιγουρα τρωει πολυ χειροτερα σκαλωματα. Εχω χασει αρκετες φορες απο αυτο στο act 3 που βρισκομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια, εγώ το έχω αφήσει 2-3 μέρες τώρα διότι κάθε φορά πλησίαζα να πάρω το level και λόγω desync έτρωγα dmg από το πουθενά το οποίο αργούσε να κάνει και register και έπεφτα σε 1-2 δευτερόλεπτα χάνοντας κάμποσο xp. 

Εκνευριστικό όσο δεν πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως το ιδιο και εγω. Τρωω κατι καρφια σε damage απο το πουθενα που τα φυσαω και δεν κρυωνουν. Ενα αυτο και δευτερο οτι πολλες φορες οι επιθεσεις μου δεν κανουν register το χτυπημα ή οι παγιδες μου δεν σκανε και αλλα τετοια κουλα. Γενικα τις τελευταιες μερες ποιο πολυ παλευα με το lag παρα με το παιχνιδι. Το αφηνω και εγω εδω περα προς το παρον ελεγχοντας το απο update σε update γιατι δεν θεωρω οτι με διασκεδαζει ετσι οπως ειναι τωρα.

 

Επιστροφη στο Torchlight 2 και Dungeon Siege 3 για τις action-RPG αναγκες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...