Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν μερει ισχυει ναι αλλα για μενα ειναι περισσοτερο η ελλειψη ανταξιων dps passives που θα σε κανουν να τα προτιμησεις εναντι των HP. Βεβαια το HP απο μονο του δεν λεει απολυτως τιποτα, θελει ενα balance μεταξυ HP,HP regen,lifesteal και resists.

 

Προσφατα εριξα HP για να βαλω 30% ele dmg και δεν το εχω μετανιωσει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι που θέλω να ρωτήσω, επειδή τα resists μου υποφέρουν και μαζί με αυτά κι εγώ, είναι το αν σε Cruel βρίσκονται all resist (prismatic) αντικείμενα ή πρέπει να μαζεύω το καθένα ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που θέλω να ρωτήσω, επειδή τα resists μου υποφέρουν και μαζί με αυτά κι εγώ, είναι το αν σε Cruel βρίσκονται all resist (prismatic) αντικείμενα ή πρέπει να μαζεύω το καθένα ξεχωριστά.

Ναι νομιζω πεφτουν και στο cruel αλλα μην επενδυεις μονο σε αυτα. Εγω πχ δεν εχω κανενα prismatic, εχω σχεδον max resists (εκτος του chaos) με λιγο απο το κατθενα σε καθε item. Δεν ειναι δυσκολο γιατι τα μεγαλυτερα ilvl items ρολαρουν ψηλο ποσοστο resists. Το δυσκολο ειναι να τα συνδυασεις και με dmg mods, εχω χαλασει τα απειρα chaos για να πετυχω αυτα που θελω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν μερει ισχυει ναι αλλα για μενα ειναι περισσοτερο η ελλειψη ανταξιων dps passives που θα σε κανουν να τα προτιμησεις εναντι των HP. Βεβαια το HP απο μονο του δεν λεει απολυτως τιποτα, θελει ενα balance μεταξυ HP,HP regen,lifesteal και resists.

 

Προσφατα εριξα HP για να βαλω 30% ele dmg και δεν το εχω μετανιωσει καθολου.

Εγω που με τη μαγισα μου εριχνα μονο DPS και support nodes εφαγα την ητα μου στο 32 level. Κυριολεκτικα δεν παει παρακατω καθως φευγω για τσαγακι με 1-2 hits. Αντιθετα με τον shadow μου αμα δεις 99% τα εχω ριξει στο life και σε resists και μπορω να πω οτι σχεδον tankάρω elites (αναλογα) ενω ταυτοχρονα ριχνω και περισσοτερο ξυλο απο οτι με τη μαγισα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που με τη μαγισα μου εριχνα μονο DPS και support nodes εφαγα την ητα μου στο 32 level. Κυριολεκτικα δεν παει παρακατω καθως φευγω για τσαγακι με 1-2 hits. Αντιθετα με τον shadow μου αμα δεις 99% τα εχω ριξει στο life και σε resists και μπορω να πω οτι σχεδον tankάρω elites (αναλογα) ενω ταυτοχρονα ριχνω και περισσοτερο ξυλο απο οτι με τη μαγισα μου.

 

Κοιτα το καλυτερο πιστευω ειναι να παρεις οσα μπορεις απο Hp αλλα να εισαι καπου κοντα και σε dmg nodes τα οποια θα αρχισεις να τα βαζεις μετα το 60 lvl. Γιατι τι να το κανεις να πας 6-7k HP και να μην κοβεις τιποτα; Παλι δεν θα μπορεις να κανεις progress.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά χθες πολύ "γέλιο" ... επί 1 ώρα προσπαθούσα όχι να φαρμάρω, απλά να περάσω το instance μετα την πόλη στο Act3  (είχα  βγάλει το quest lost in love τις προάλλες με χίλια ζόρια)

 

μην λέω ψέμματα , παίζει να ψόφησα ίσα με 15 φορές. λέω έτσι είστε (να δείτε πόσο unbalanced είναι τα Acts)

 

47 lvl mobs act3 , 46-47 lvl mobs act 2 (πριν τον Vaal) . μέσα σε μία ώρα ανέβηκα lvl χωρίς ψόφο.

 

θα μείνω act2 αρκετά μου φαίνεται... αφήστε που τα Drops ήταν πολλαπλάσια (από πλευράς rarity) εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το καλυτερο πιστευω ειναι να παρεις οσα μπορεις απο Hp αλλα να εισαι καπου κοντα και σε dmg nodes τα οποια θα αρχισεις να τα βαζεις μετα το 60 lvl. Γιατι τι να το κανεις να πας 6-7k HP και να μην κοβεις τιποτα; Παλι δεν θα μπορεις να κανεις progress.

Το θεμα ειναι οτι χωρις κανενα damage node μπορεις ανετα να φτασεις και να ξεπερασεις τα 2500 dps οποτε δεν εχεις κανενα προβλημα στο θεμα "κοβω". Απο την αλλη οσο damage Και να βγαζεις αν φευγεις μονοχιτιά δεν σε βοηθαει και ιδιαιτερα ετσι δεν ειναι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...