Προς το περιεχόμενο

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε


cortaN@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δηλαδη για να κανω τον δικηγόρο του διαβόλου.

2 ατομα συνεργειο γιατι ενας δεν μπορει να κανει σωστα την δουλεια.

με αποδειξη ακα φπα φορους κλπ

ποσο να σε χρεώσει?

 

οταν βαζει κάποιος κλιματιστικο και τρως ταριφα 120 ευρωπουλακια χωρις αποδειξη δεν ειναι τραγικό? και σου λενε τοσα μετρα σωληνα και σου χρεώνουν το επιπλέον μετρο οσο κάνει η μιση κουλουρα.

 

Η δουλειά είναι τόσο απλή για κάποιον που ξέρει να χειρίζεται τρυπάνι κ αλφάδι που δεν βλέπω πως μπορεί να γίνει σωστά ή μέτρια!πως είναι μια μέτρια τοποθετημένη βάση?

Σιγά μην θέλει κ δυο άτομα για να μπεί μία βάση...κ αμφιβάλλω οτι θα έρχονται δυο άτομα!αμα στέλνουν 2 κακό του κεφαλιού τους!Επίσης σωστά όλα αυτά με φόρους ασφάλειες κτλ....ανεβάζουν την τιμή,αλλά 120 χρεωνεις για 2 άτομα όπως λες,αν σκοπεύεις να βάλεις 2-3 βάσεις την μέρα κ να δώσεις σε 2 άτομα ένα μεροκάματο κ την ασφάλειά τους!δεν νομίζω να βάζουν μόνο τόσες!Επίσης δεν νομίζω να είναι υπάλληλοι του πλαισίου καν οπότε να πρέπει να τους καλύπτει αυτό την ασφάλεια,συνεργαζόμενοι θα είναι που κάνουν την δουλεία τους κ τίποτα έξτρα μερεμέτια από το πλαίσιο!

τουλάχιστον όμως είναι ξεκάθαροι,κ λένε είμαστε τόσο γύφτοι που στην "υπηρεσία" δεν συμπεριλαμβάνεται το πλαστικό κανάλι που μπαίνει μέσα το καλώδιο για να μην φαίνεται!

 

κλιματιστικό το έβαλα μόνος μου έχω 2 χέρια κ εγώ όχι 4 κ πήρα τηλέφωνο έναν να κάνει τις εκχειλώσεις,του εξήγησα πως μόνο αυτό έχει να κάνει Κ που μένω ( μένει εδώ κοντά πολύ πολύ κοντά όμως χωρίς να ξέρει οτι το ξέρω),κ μου λέει 40,του λέω μας δουλεύεις 35 έχει το μηχανηματάκι που δεν έχω.Ε κ να έρθω μέχρι εκεί λέει...2 στενά πιο πέρα είσαι ρε μεγάλε!δεν βγάλαμε άκρη φυσικά,δεν λέω να μην πάρει τίποτα αλλά οχι κ να θέλει ενα μεροκάματο για ένα τέταρτο υπόθεση,ας πάρει 20...βαριόμαστε να δουλέψουμε μου φαίνεται κ ό,τι αρπάξει ο κώλος μας!

Dimitris δεν τα λέω σε εσένα αυτά,απλά τα λέω μιας κ ρώτησες να μου φύγει λίγος ατμός...δεν σου επιτίθομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εδώ τυχαίνει να πουλάνε τα και καλά σφραγισμένα για καινούρια, στα bulk κόλλησες; Ρ

 

Κι αν ειναι και σφραγισμενα!!! Αγορα νεας μνημης DDR2 (καινουργιας υποτιθεται), μου τη δινει ο πωλητης και κανω μια και κοιταζω (Όποιος καεί απ' το χυλό φυσάει και το γιαούρτι). Η μνημη ανοιγμενη. Το αναφερω. Δικαιολογια: Για να τη δοκιμασουμε....

 

 

Η πρωτη φορα (και τελευταια) που εκανα το λαθος να παρω μνημη διχως να την ελεγξω απο την καλη και την αναποδη, ηταν παλι απο το Πλαισιο, παλι χαλασμενη. Την γυριζω πισω 3 μερες μετα και θελανε να μου κοψουν πιστωτικο με -5 ευρα απο την τιμη αγορας της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απ΄ό.τι φαίνεται μέρα με τη μέρα χειροτερεύει η κατάσταση με το site-παζάρι του Πλαίσιο. Ο "ιστορικός" πλέον Celeron E3200 tray εξακολουθεί να υπάρχει στο site τoυς με τιμή 29.80Ε και την ίδια διαθεσιμότητα στα καταστήματα απ' την πρώτη μέρα που τον ανέρτησαν. Φυσικά όπου και να πάτε αποκλείεται να τον βρείτε, είναι ένα προιόν-φάντασμα σε φανταστική τιμή:

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU/Intel-Celeron-E3200-s775-2-44-GHz-Cache-1MB-Tray-AT80571RG0561ML.htm

 

Όπως φαίνεται η πολιτική αυτή θα έχει αποτελέσματα, όλο και κάποιους πελάτες θα έχουν βρει για να ψωνίσουν. Το θέμα είναι να έρθει ο πελάτης στο μαγαζί τους.

 

Τελοσπάντων, εμείς καλό είναι να συνεχίσουμε την ενημέρωση του κόσμου εδώ στο insomnia και όπου μπορούμε, τουλάχιστον θα βγούμε εμείς οι ίδιοι κερδισμένοι χώρια πόσους θα γλυτώσουμε από τσάμπα έξοδα και βόλτες στις "τεχνοχώρες" του Πλαίσιο.

 

Όσοι θέλετε και συμφωνείτε με το thread αυτό, μπορείτε να προσθέσετε το υπάρχον thread ως link στην υπογραφή σας, όπως έκανα και εγώ και ο million_voices ύστερα από πρόταση του τελευταίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,απλα αλλαξτε μαγαζι

 

Γ. Γεράρδος: «Κερδίσαμε τον ανταγωνισμό» [ame]http://www.youtube.com/watch?v=kXh-kzkic1w&feature=player_embedded[/ame]

 

 

 

αλλα προς Θεου μην ..... τους πωλητες

δεν φταινε τα παιδια

 

πηγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην προτεινετε η λινκαρετε τπτ απο το πλαισιο

 

ενημερωστε τον κοσμο ακομα και μεσω των υπογραφων σας

 

το insomnia το επισκεπτεται πολυς κοσμος ειτε ζητωντας βοηθεια ειτε απλα διαβαζοντας το

 

η μπακαλικες πρακτικες τους ειναι απαραδεκτες ακομα και για το ελλαδισταν

 

μπορουμε να ασκησουμε πολυ πιεση αρκει να το πιστεψουμε,στους δυσκολους καιρους που διανυουμε δεν τους παιρνει για απωλειες και θα συνετιστουν

 

καντε κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,απλα αλλαξτε μαγαζι

 

Γ. Γεράρδος: «Κερδίσαμε τον ανταγωνισμό» http://www.youtube.com/watch?v=kXh-kzkic1w&feature=player_embedded

 

Γ. Γεράρδος: «το ΠΛΑΙΣΙΟ δεν πουλάει σε τιμές έστω και 1% παραπάνω από κάποιον άλλον.. ΠΟΤΕ.. πάντα θα εναρμονιστούμε σε τις χαμηλότερες τιμές στην αγορά.. κάποιος λοιπόν που θα αγοράσει από το ΠΛΑΙΣΙΟ ένα προϊόν, είναι σίγουρος ότι σε καμία περίπτωση δεν θα το βρει αυτό το προϊόν πουθενά αλλού φθηνότερα»

 

τι λέει ρε ο άνθρωπος.. όχι 1%, αλλά τουλάχιστον 10% ακριβότερα πωλούνται τα προϊόντα του πλαισίου απ' ότι στην αγορά.. εκτός αν για τον κ. Γεράρδο η αγορά αποτελείται μόνο από το plaisio, το eshop και τα multirama..

αυτά που λέει δηλαδή δεν θέλουν καταγγελία για παραπλανητική διαφήμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο κακο με εδω μεσα ειναι πως σιγουρα υπαρχουν ατομα και απο αλλες αλλυσιδες οπως το eShop και το GetItNow.....Οποτε αναρωτιεμαι αν καποιο μερος του κακου στο Πλαισιο γινεται και απο αυτα τα ατομα και ετσι περνουν σβαρνα και τους υπολοιπους....Κατι που θα επρεπε να σκεφτουμε ολοι μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το αντιθετο σκεφτομαι ομως που οπως και να εχει το κακο ξεκινησε εδω και καιρο που το πλαισιο το ιδιο αποφασισε να αλλαξει πολιτικη.

οχι,οχι!!

δεν ειναι τωρινες οι αποφασεις

απλα τωρα εγινε και μπαχαλομαγαζο.

 

ενιγουεις..οσο κρατησε καλα ηταν,τωρα παμε για αλλα,εσωτερικου,εξωτερικου,θα την βρουμε την ακρη..κουτσα -στραβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο κακο με εδω μεσα ειναι πως σιγουρα υπαρχουν ατομα και απο αλλες αλλυσιδες οπως το eShop και το GetItNow.....Οποτε αναρωτιεμαι αν καποιο μερος του κακου στο Πλαισιο γινεται και απο αυτα τα ατομα και ετσι περνουν σβαρνα και τους υπολοιπους....Κατι που θα επρεπε να σκεφτουμε ολοι μας....

 

δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.. έστω ότι ποστάρει ένας υπάλληλος του eshop κάποιο post ή topic για το πλαίσιο.. όλοι υπόλοιποι δηλαδή, που είναι πάρα πολλά άτομα, και που συμφωνούν για την κακή πολιτική του plaisio αλλά έχουν αντιμετωπίσει τα ίδια προβλήματα είναι φερέφωνα ή και αυτοί κατάσκοποι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αλλα οταν μπορει να ειναι 5-10 υπαλληλοι των αλλων αλυσιδων ( περα απο διπλοεγγραφες που ισως να εχουν κανει ) τοτε δεν νομιζεις πως μαζευονται καπως τα ποστ ? Απλα η ανωνυμια δυστυχως καθιστα καπως δυσκολο να ξερουμε ποσες περιπτωσεις οντως ισχυουν και ποσες οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκεί απλά να δοκιμάσεις ν αγοράσεις κάποια απ τις «φανταστικές» προσφορές.

Αυτό θα μπορούσε να ισχύει σε παράπονα προς οποιονδήποτε, forthnet, eshop, γερμανό κά πολλά. Αλλά θεωρούμε πως ο καθένας μας έχει μια λογική και κριτική ικανότητα να φιλτράρει πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν μιλαμε μονο για φανταστικες προσφορες....Και αυτες ομως μπορει να υπηρχαν και να μην υπαρχουν....

Εγω αυτο που λεω ειναι πως ισως απο τα 200 παραπονα που ακουμε τα 50 να ειναι βαλτα, αυτο μονο, χωρις να σημαινει πως οντως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...