Προς το περιεχόμενο

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε


cortaN@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν υπαρξει αντιδραση στις μουφα προσφορες,στα μεταχειρισμενα προιοντα και στο κακο after sales συντομα θα τα υιοθετησουν ολοι ως πρακτικες ωστε να μην εχει μονο το πλαισιο και το καθε πλαισιο συγκριτικο πλεονεκτημα γιατι για αυτους πλεονεκτημα ειναι

 

μην τα περιμενετε ολα απο τους μηχανισμους ελεγχου που ειναι ανυπαρκτοι και το ξερουμε ολοι

 

καθε αγορα η λινκαρισμα στο πλαισιο και το καθε πλαισιο ειναι ψηφος εμπιστοσυνης στο να μην σεβονται τους πελατες τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η μητρηκη της υπογραφης μου στο pc 1 ειναι απο προσφορα του πλαισιου.... ηταν 10€. Περνω τηλ υπηρχε ολα κανονικα κανω παραγγελια μαζι με μια webcam παλι διαθεσιμη απο προσφορα ολα οκ... Ηταν να πανε στο καταστημα της Στουρναρη και τα 2 μετα απο 2 εργασιμες λεει. Περνω τηλ webcam οκ, μητρηκη? δεν! λεει περιμεντε 1 μερα ακομα... Περιμενα αλλα τζιφος τελοςπαντων εκανα υπομονη με πολλα νευρα μεν αλλες 3 ημερες και η μητρηκη δεν ειχε παει. Στο τελος ακουω οτι τελικα δεν ηταν διαθεσιμη... τα πηρα ασχημα εκει. Μιλαω με εναν προϊστάμενο εκει μεσα και λεει συγνωμη κλπ του λεω δε με ενδιαφερει φιλε κανε κατι να μου βρεις μητρηκη. Λεει εχουμε μια εκθεσιακη δεν ξερουμε αν λειτουργε χωρις κουτι χωρις τιποτα... στειλτη λεω... μου λεει κ αν δε λειτουργει δεν τη περνουμε πισω μπλα μπλα μπλα... τελικα ερχεται σπιτι μια ολοκαινουργια σφραγισμενη στα 10€ χωρις καν να πληρωσω μεταφορικα... Μεν βγηκα κερδισμενος αλλα πιο πολυ για το σπασιμο και τα νευρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Ο κυριως ογκος πελατων του Πλαισιου ειναι οι Εταιρειες και οχι ο ιδιωτης.

 

Μας είχανε ζαλίσει μη πω τι κάθε μέρα με τα διαφημιστικά fax , παίρναμε συνέχεια τηλ. να σταματήσουν και μας λέγανε ότι δε μπορούμε να βγούμε από τη λίστα και ότι τα fax στέλνονται αυτόματα. Κάποια εποχή στέλνανε 3 η ώρα το βράδυ φαξ οι αθεόφοβοι και πάλι παίρναμε την ίδια απάντηση. Ευτυχώς που το φαξ κάποια στιγμή χάλασε και ενώ έχει φτιαχτεί μας έχουν ξεχάσει. Εν τω μεταξύ τα fax έρχονταν στο fax του σπιτιού και όχι του μαγαζιού και μας ξύπναγαν κιόλας.

 

Και να μη κατάφερναν να το στείλουν ξανακαλούσε αυτόματα και κάποια στιγμή αναγκαστικά το έβγαζα από την πρίζα ...:devil:

 

Μία χαρά τα καταφέρνουν και με τους εταιρικούς πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που λεω ειναι πως ισως απο τα 200 παραπονα που ακουμε τα 50 να ειναι βαλτα, αυτο μονο, χωρις να σημαινει πως οντως ειναι.

 

και το αντιθετο ισχυει ομως,αληθεια που το πας;

οσοι γραφουν οτι πηραν προσφορες μπορει και να ψευδονται;

κατι παω να πιασω αλλα δεν το πιανω σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας είχανε ζαλίσει μη πω τι κάθε μέρα με τα διαφημιστικά fax , παίρναμε συνέχεια τηλ. να σταματήσουν και μας λέγανε ότι δε μπορούμε να βγούμε από τη λίστα και ότι τα fax στέλνονται αυτόματα. [...]

Καλά αυτό είναι standard και με τα ενημερωτικά email τους :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το παω πουθενα, απλα σκεφτομαι και τα αλλα που ισως παιζουν εδω μεσα....Το οτι εχουμε ατομα εδω μεσα που δουλευουν και σε αλλες αλυσιδες το γνωριζουμε ολοι οποτε δεν ειναι περιεργο να προσπαθησουν να σπιλωσουν την εικονα του Πλαισιου....Μπορει και εγω να μην το παω σαν αλυσιδα αλλα προς το παρον εστω ειναι η κορυφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχμ...προς το προν...εδω και τωρα ειναι μπαχαλομαγαζο

οντως ηταν κορυφη,δεν ειναι πλεον εδω και καιρο.

 

+1...

παιδια αμα ειναι ετσι η κορυφη, αλιμονο μας... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νik sorry αλλα το ιδιο το πλαισιο σπιλώνει την εικόνα του.Οχι οι καταναλωτές και τα μελη του insomnia.Το νταβατζιλικι σου ακυρωνω την παραγγελία επειδή ετσι γουστάρω κακό στην εικόνα του καταστήματος κάνει.(και στα νευρα μας επίσης).

 

Εγω προσωπικά οτι προσφορά και να δω πλεον απο πλαίσιο απλά την προσπερνάω.Γιατι δεν είναι προσφορά.Είναι πλεον τακτική ελάτε παιδια απο το καταστημα μας και θα βρουμε κατι άλλο να σας πουλήσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ειδατε να λεω πως εχουν δικιο ? Απλα ισως να ειναι του στυλ μου να σκεφτομαι και λιγακι αλλες πτυχες του θεματος, εξαλλου για εταιρειες μιλαμε που κανουν τα παντα για το κερδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ισως να ειναι του στυλ μου να σκεφτομαι και λιγακι αλλες πτυχες του θεματος, εξαλλου για εταιρειες μιλαμε που κανουν τα παντα για το κερδος.

 

να τα σκεφτουν οι του Πλαισιου αυτα,οχι εμεις τα μελη του insomnia,δεν ειναι δουλεια μας.

 

ηρθαν για να μεινουν

http://www.plaisio.gr/Campaign/Plaisio-New-Features.htm?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=1010_Plaisio_New_Features

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ειδατε να λεω πως εχουν δικιο ? Απλα ισως να ειναι του στυλ μου να σκεφτομαι και λιγακι αλλες πτυχες του θεματος, εξαλλου για εταιρειες μιλαμε που κανουν τα παντα για το κερδος.

Εγω προσωπικά πήρα το ερέθισμα για να απαντήσω απο την συγκεκριμένη φράση

 

Το οτι εχουμε ατομα εδω μεσα που δουλευουν και σε αλλες αλυσιδες το γνωριζουμε ολοι οποτε δεν ειναι περιεργο να προσπαθησουν να σπιλωσουν την εικονα του Πλαισιου...

Και σου ξαναλέω.Το πλαισιο απο μόνο του σπιλώνει την εικόνα του απο τις δηθεν τρελές προσφορές.Ακόμα μου έχει μείνει το πανηγύρι απο τις δηθεν εκτπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πρόλαβα μια μητρική στο κατάστημα του Πειραιά σε πολύ καλή τιμή. Για τις υπόλοιπες προσφορές δε μπορώ να εκφέρω γνώμη

 

---------- Προσθήκη στις 01:22 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:20 ----------

 

Μας είχανε ζαλίσει μη πω τι κάθε μέρα με τα διαφημιστικά fax , παίρναμε συνέχεια τηλ. να σταματήσουν και μας λέγανε ότι δε μπορούμε να βγούμε από τη λίστα και ότι τα fax στέλνονται αυτόματα.

 

Πες τους και συ ότι αλλάξατε νούμερο στο fax και δώσε ένα δικό τους από κάποιο κατάστημα πλαισίου της περιοχής, να δεις για πότε θα στο αλλάξουν αλλά και θα πάρεις το αίμα σου πίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ειδατε να λεω πως εχουν δικιο ? Απλα ισως να ειναι του στυλ μου να σκεφτομαι και λιγακι αλλες πτυχες του θεματος, εξαλλου για εταιρειες μιλαμε που κανουν τα παντα για το κερδος.

 

Καλά κάνεις και σκέφτεσαι και άλλες πτυχές, εξάλλου η σφαιρική ενημέρωση και η σωστή κρίση έτσι διαμορφώνονται. Τα στοιχεία όμως μιλάνε από μόνα τους, όπως τα καταθέτω εγώ και αρκετοί άλλοι.

 

Μία βόλτα να πας από το site του Πλαίσιο μπορείς να δεις ιδίοις όμμασι πάρα πολλές ¨προσφορές" σε όλα τα είδη του. Δυστυχώς, αποδεδειγμένα, αυτές οι και καλά προσφορές δεν υπάρχουν πουθενά, δεν αποτελούν δηλαδή προιόντα προς πώληση. Αντίθετα δρουν ως παραπλανητική διαφήμιση για να φέρουν κόσμο στα μαγαζιά τους.

 

Την ίδια πολιτική έχουν ακολουθήσει στο παρελθόν και άλλες αλυσίδες όπως ο Γερμανός με το περίφημο 2 ευρώ σε πολλά σχεδόν καινούρια games και η multirama. Δεν έχω πρόβλημα να ανοίξουμε νέο thread όπου να αναφέρουμε αντίστοιχες περιπτώσεις με του Πλαίσιο. Όπως τόνισα σκοπός μου και των υπολοίπων δε θα πρεπε να είναι να "πληγώσουμε" το Πλαίσιο ή να ρίξουμε το image του καταστήματος. Προσωπικά, το ίδιο το Πλαίσιο με την πολιτική του έχει πέσει τόσο χαμηλά στα μάτια μου. Σκοπός είναι να ενημερώσουμε τα μέλη του insomnia για την παραπλανητική πολιτική του Πλαίσιο. Απλά και όμορφα. Εφόσον δε με σέβεται ως καταναλωτή-πελάτη, πρέπει να λάβω κάποια μέτρα γιατί δεν είμαι πρόβατο να δέχομαι ό.τι μου πλασάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...