Προς το περιεχόμενο

Πεζοπορία - Ορειβασία


Chrisxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20lt είναι περίπου το μέγεθος ενός κλασσικού backpack , λίγο μεγαλύτερο απο μια σχολική τσάντα
Αν θες να βάλεις μέσα μια αλλαξιά , λίγα σνακ και νερό χωράνε μια χαρα , μπουφάν κ.λ. δεν χωράνε

Η Osprey Talon είναι μια κατηγορία μόνη της ,κατασκευασμένη για πολύωρες δραστηριότητες , πολύ ελαφριά , άνετη και αερισμό στην πλάτη , πολύ ακριβή αλλά και με πολύ καλή μεταπωλιτική αξία 

Η North Face Borealis είναι πολύ καλή τσάντα σε μέγεθος και εμφάνιση για ταξιδάκια , αεροπλάνα κ.λ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/9/2022 στις 7:08 ΠΜ, MISKIN είπε

Γνώμη μου είναι ότι πάρεις να έχει built in ζώνη μέσης και όχι απλό ιμάντα, και φυσικά σκληρή πλάτη (εννοώ να μη διπλώνει στα δύο το σακίδιο) γιατί η ζώνη μέσης χωρίς πλάτη δεν έχει νόημα. 

Πιο πολύ θα σε κουράσει ένα σακίδιο 20 λίτρων γεμάτο χωρίς ζώνη, παρά ένα 30αρι μισογεμάτο με κανονική ζώνη μέσης. 

Επίσης καλό θα ήταν να παίρνει και ασκό νερού ή ακόμη καλύτερα να πωλείται μαζί με το σακίδιο. 

Και φυσικά να έχει αδιάβροχο ή να προμηθευτείς ένα που να ταιριάζει στη τσάντα που θα πάρεις. 

Εγώ θα κοιτούσα Osprey, Gregory, Millet, Exped και Ferrino. 

Επειδή δε μου είναι οικεία η ορολογία, όταν λες built in ζώνη μέσης, έχεις κάποιο παράδειγμα σε σακίδιο για να καταλάβω?

Γενικά κινήθηκα σε γνωστές μάρκες Salomon, North Face, Osprey γιατί δεν ήξερα αυτές που αναφέρεις αλλά είναι ευκαιρία να τις τσεκάρω!

Στις 17/9/2022 στις 6:04 ΜΜ, manapa είπε

20lt είναι περίπου το μέγεθος ενός κλασσικού backpack , λίγο μεγαλύτερο απο μια σχολική τσάντα
Αν θες να βάλεις μέσα μια αλλαξιά , λίγα σνακ και νερό χωράνε μια χαρα , μπουφάν κ.λ. δεν χωράνε

Η Osprey Talon είναι μια κατηγορία μόνη της ,κατασκευασμένη για πολύωρες δραστηριότητες , πολύ ελαφριά , άνετη και αερισμό στην πλάτη , πολύ ακριβή αλλά και με πολύ καλή μεταπωλιτική αξία 

Η North Face Borealis είναι πολύ καλή τσάντα σε μέγεθος και εμφάνιση για ταξιδάκια , αεροπλάνα κ.λ.

Αυτό με τα 20lt ήταν καλή πληροφορία γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω το μέγεθος που αντιστοιχεί.

Μάλλον, λέω να κινηθώ σε κάτι κοντά στα 30-33lt για να μπορώ να την έχω και σαν τσάντα για  λίγες ταξιδιού ημέρες, οπότε γλυκό κοιτάω την Talon & Borealis! Βέβαια, θα τσεκάρω και αυτές που προτείνει ο MISKIN.

 

Thanks!

Επεξ/σία από SocialNetUsr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη ζώνη μέσης, εννοώ ότι η ζώνη πρέπει να είναι φαρδιά (με τσέπες για ευκολία πρόσβασης μικροαντικείμενων) και μόνιμη σταθερή κατασκευή πάνω στο σακίδιο. Όπως πχ το Osprey Talon.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος, τώρα το κατάλαβα, thanks!

 

17 λεπτά πριν, MISKIN είπε

Σχετικά με τη ζώνη μέσης, εννοώ ότι η ζώνη πρέπει να είναι φαρδιά (με τσέπες για ευκολία πρόσβασης μικροαντικείμενων) και μόνιμη σταθερή κατασκευή πάνω στο σακίδιο. Όπως πχ το Osprey Talon.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
On 16/09/2022 at 21:34, SocialNetUsr said:

Καλησπέρα παίδες!

Είμαι σε αναζήτηση ενός backpack το οποίο θα χρησιμοποιήσω σε ταξίδι στην Ισλανδία αλλά και σε πεζοπορίες εντός Ελλάδος.Ο προβληματισμός μου είναι σχετικά με τα λίτρα.

Πιστεύετε ότι για καθημερινή πεζοπορία θα με κάλυπτε 20L ή να κοιτάω κάτι μέχρι 30L ώστε να είμαι περισσότερο ευέλικτος με τον αποθηκευτικό χώρο?

Μέχρι στιγμής έχω κοιτάξει τα παρακάτω, αν έχετε κάποιο feedback ευχαρίστως να το ακούσω!

  1. Osprey Daylite Plus (μοντέλο 2021)
  2. Salomon Trailblazer 20 / Salomon Trailblazer 30
  3. Osprey Hikelite 26
  4. Osprey Daylite Expandible Travel
  5. The North Face Borealis
  6. Salomon Side 25
  7. Osprey Talon 33

Thanks!

αν θες να παρεις κατι για να σου μεινει και για μια πεζοπορια που θα χωρεσει μεσα kai ενα sleeping bag πηγαινε σε 38.

Προσωπικα εχω παρει αυτο

https://www.outdoorproject.com/gear/gear-review-mammut-trion-light-38

γιατι το πηρα.εινα 38 λιτρα αρα μπαινει και sleeping bag μεσα και φαγητο και καμποσα πραγματακια αμα χρειαστει διανυκτερευση σε καταφυγιο.μεχρι βαρος 10 κιλα ειναι μια χαρα.μετα παραπανω ζοριζει λιγο διοτι οι ιμαντες μεσης που εχει δεν εχουν μαξιλαρακι για πιο ανεση.θα μου πεις γιατι το πηρες τοτε.το πηρα γιατι ειναι Ultraligt.850γραμμαρια.ειναι minimalist δηλαδη. καπου χανω καπου κερδιζω.αλλα ναι αλλιωςθα πηγαινα σε osprey απλα οπως ειπαν τα παιδια σε καπου 30-35 λιτρα σιγουρα και να εχεις σωστους ιμαντες για να ειναι ξεκουραστο.αν το θες για χωρις sleeping bag τοτε ναι μπορεις να πας και σε πιο λιγα λιτρα.το δικο μου βγαινει και σε 28. το βασικο ειναι να εχει αποσταση το σακιδιο απο την πλατη σου (δηλαδη ανατομικη πλατη ας το πουμε) ωστε να μην ιδρωνει η πλατη σου. σε πολλα μικρα σακιδια η να το πω σε μικρα backpacks οπως κατι 20 λιτρα δε υπαρχει τοσο καλη πλατη οποτε θα ιδρωσεις και θα γινει μουσκεμα αυτο που φορας.το mammut εχει αρκετα καλη πλατη. και ειναι και αρκετα αδιαβροχο εκ κατασκευης του

On 19/09/2022 at 10:31, SocialNetUsr said:

Επειδή δε μου είναι οικεία η ορολογία, όταν λες built in ζώνη μέσης, έχεις κάποιο παράδειγμα σε σακίδιο για να καταλάβω?

Γενικά κινήθηκα σε γνωστές μάρκες Salomon, North Face, Osprey γιατί δεν ήξερα αυτές που αναφέρεις αλλά είναι ευκαιρία να τις τσεκάρω!

Αυτό με τα 20lt ήταν καλή πληροφορία γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω το μέγεθος που αντιστοιχεί.

Μάλλον, λέω να κινηθώ σε κάτι κοντά στα 30-33lt για να μπορώ να την έχω και σαν τσάντα για  λίγες ταξιδιού ημέρες, οπότε γλυκό κοιτάω την Talon & Borealis! Βέβαια, θα τσεκάρω και αυτές που προτείνει ο MISKIN.

 

Thanks!

το 20 ειναι σαν σχολικη τσαντα και ενα κλικ μεγαλυτερη και συνηθως εχει 2-3 compartments .px polo offpist . αν πας απο καταστημα μπορεις να τα δεις και να τα δοκιμασεις. θες 30 αρι για daytrip και κοντα 40 αμα θες και ενα sleeping bag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Ψάχνω γυναικείο παππούτσι πεζοπορίας και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν να έχει είναι :

Σχετικά ελαφρύ , να μην έχει υλικά απο ζώα όπως δέρμα και να μην είναι σκέτο μαύρο.

Τα χρήματα που διαθέτω είναι 50-80 και σε περίπτωση που όντως αξίζει μπορώ να δώσω έως 120 ευρώ.

Κατα προτίμηση θα ήθελα να υπάρχει σε φυσικό κατάστημα στη Θεσσαλονίκη αλλά αν η τιμή είναι δελεαστική θα αγόραζα και μέσω ίντερνετ.

 

Το παππούτσι θα το φοράω απο Μάιο εως Νοέμβρη. Τα μέρη που θα εξερευνώ λογικά θα είναι σχετικά ομαλά με ίσως κάποια διαστήματα ανώμαλου εδάφους.

Ενδεικτικά,- για την επιλογή του κατάλληλου παππουτσιού- να αναφέρω πως μέσα Νοέμβρη θα πεζοπορήσω κάπου στα ζαγοροχώρια και την περίοδο που λιώνουν τα χιόνια θα ανέβω στη Δρακολίμνη Τύμφης.

 

Έχω βέβαια και κάποιες απορίες ως πρωτάρα:p 

Θα πρέπει να πάρω αδιάβροχο?Τα αδιάβροχα δεν αφήνουν να περάσει και η υγρασία του περιβάλλοντος ή είναι καθαρά μόνο για νερά?

Λόγω του οτι θέλω να είναι ελαφρύ και θα το φοράω και καλοκαίρι θα πρέπει να πάρω χαμηλό? Να σημειώσω πως όταν πηγαίνω για τρέξιμο (στο παρκέ με τα αθλητικά) μετά απο λίγη ώρα πονάνε οι αστράγαλοί μου κ σκέφτομαι αν θα πρέπει να το έχω υπόψιν στην επιλογή χαμηλού ή μποτάκι.Επίσης,υπάρχουν χαμηλά με υποστήριξη αστραγάλου?

Να κοιτάω και στην κατηγορία παππούτσια ορεινού τρεξίματος ή δε κάνουν για αυτό που θέλω?

 

*Να ανεφέρω πως τις προάλλες δοκίμασα 2 cmp μποτάκια όπου το ένα είχε πάτο ortholight(Μου άρεσε πάρα πολύ το πάτημα και αν υπάρχει σε άλλα παππούτσια θα τον προτιμήσω)Δυστυχώς όμως ήταν φτιαγμένα απο σουέντ δέρμα και δε τα πήρα.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

 

 

Επεξ/σία από vmaria
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά με ένα χαμηλό αθλητικό ορεινού τρεξίματος (λόγω καλύτερης σόλας από τα νορμάλ) θα κάνεις τη δουλειά σου, αρκεί βέβαια να αποφύγεις τις βροχές.

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στο Performance Store στη Θεσσαλονίκη και θα δοκίμαζα κάποιο Altra.

Νομίζω ότι έχει μοντέλα χωρίς ζωϊκά υλικά. Εγώ έχω το  Altra Olympus και έχω πάει Παρνασσό, Γράμο, Σμόλικα, κλπ χωρίς θέμα. Ακόμη και να βραχούν, στεγνώνουν στη μισή ώρα χρήσης. Αλλά και άλλες μάρκες έχουν τα ίδια πάνω κάτω πλεονεκτήματα.

Το μειονέκτημα είναι ότι συνήθως τα ορεινά αθλητικά είναι ακριβούτσικα, γιατί έχουν ακριβές σόλες, πχ Vibram, και καλή ποιότητα κατασκευής για να αντέχουν τη καταπόνηση στο βουνό.

Επεξ/σία από MISKIN
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι τα cmp είναι τα πιο οικονομικά που μπορείς να βρεις....για ποιοτικότερα ορειβατικά/πεζοπορίας (scarpa , la sportiva , salewa θα πρέπει να ξοδέψεις αρκετά παραπάνω . Εάν θέλεις και αδιαβροχοποίηση οι τιμές ξεφεύγουν πολύ

(εχω την εντύπωση ότι  τα scarpa mojito είναι  κοντά στο 100 )

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, vmaria said:

Καλησπέρα,

Ψάχνω γυναικείο παππούτσι πεζοπορίας και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν να έχει είναι :

Σχετικά ελαφρύ , να μην έχει υλικά απο ζώα όπως δέρμα και να μην είναι σκέτο μαύρο.

Τα χρήματα που διαθέτω είναι 50-80 και σε περίπτωση που όντως αξίζει μπορώ να δώσω έως 120 ευρώ.

Κατα προτίμηση θα ήθελα να υπάρχει σε φυσικό κατάστημα στη Θεσσαλονίκη αλλά αν η τιμή είναι δελεαστική θα αγόραζα και μέσω ίντερνετ.

 

Το παππούτσι θα το φοράω απο Μάιο εως Νοέμβρη. Τα μέρη που θα εξερευνώ λογικά θα είναι σχετικά ομαλά με ίσως κάποια διαστήματα ανώμαλου εδάφους.

Ενδεικτικά,- για την επιλογή του κατάλληλου παππουτσιού- να αναφέρω πως μέσα Νοέμβρη θα πεζοπορήσω κάπου στα ζαγοροχώρια και την περίοδο που λιώνουν τα χιόνια θα ανέβω στη Δρακολίμνη Τύμφης.

 

Έχω βέβαια και κάποιες απορίες ως πρωτάρα:p 

Θα πρέπει να πάρω αδιάβροχο?Τα αδιάβροχα δεν αφήνουν να περάσει και η υγρασία του περιβάλλοντος ή είναι καθαρά μόνο για νερά?

Λόγω του οτι θέλω να είναι ελαφρύ και θα το φοράω και καλοκαίρι θα πρέπει να πάρω χαμηλό? Να σημειώσω πως όταν πηγαίνω για τρέξιμο (στο παρκέ με τα αθλητικά) μετά απο λίγη ώρα πονάνε οι αστράγαλοί μου κ σκέφτομαι αν θα πρέπει να το έχω υπόψιν στην επιλογή χαμηλού ή μποτάκι.Επίσης,υπάρχουν χαμηλά με υποστήριξη αστραγάλου?

Να κοιτάω και στην κατηγορία παππούτσια ορεινού τρεξίματος ή δε κάνουν για αυτό που θέλω?

 

*Να ανεφέρω πως τις προάλλες δοκίμασα 2 cmp μποτάκια όπου το ένα είχε πάτο ortholight(Μου άρεσε πάρα πολύ το πάτημα και αν υπάρχει σε άλλα παππούτσια θα τον προτιμήσω)Δυστυχώς όμως ήταν φτιαγμένα απο σουέντ δέρμα και δε τα πήρα.

Ευχαριστώ πολύ :)

σε value for money πας salomon. το αδιαβροχο αφηνει να περασει  η υγρασια αλλα αν το φορεσεις καλοκαιρι θα ιδρωσει το ποδι no matter what.το ημιμποτακι και μποτακι θα σου προσφερει να μην μπει νερο,χιονι απο πανω αφου ειναι πιο ψηλο και μια καλυτερη σταθεροτητα σε ανωμαλο εδαφος.απο την αλλη ειναι πιο βαρυ παπουτσι και πιο δυσχρηστο. σε αδιαβροχο  πας σε goretex. τις καλυτερες σολες βγαζει η  vibram. ερχονται αναποδα αυτα που λες.τι εννοοω.αν τα θες απο μαιο μεχρι νοεμβριο τοτε θα σκασεις αμα παρεις αδιαβροχο.αλλα αν λιωνουν χιονια και εχει χιονι τοτε θες αδιαβροχο . δεν νομιζω οτι με ημιμποτακι θα γλυτωσεις την κουραση στον αστραγαλο. μπορεις να παρεις trail running αντι για trekking.θα σου ειναι και ενα κλικ πιο ελαφρυ. μην παρεις απο ιντερνετ αν δεν ξερεις το ακριβες μεγεθος σου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, vmaria είπε

Καλησπέρα,

Ψάχνω γυναικείο παππούτσι πεζοπορίας και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν να έχει είναι :

Σχετικά ελαφρύ , να μην έχει υλικά απο ζώα όπως δέρμα και να μην είναι σκέτο μαύρο.

Τα χρήματα που διαθέτω είναι 50-80 και σε περίπτωση που όντως αξίζει μπορώ να δώσω έως 120 ευρώ.

Κατα προτίμηση θα ήθελα να υπάρχει σε φυσικό κατάστημα στη Θεσσαλονίκη αλλά αν η τιμή είναι δελεαστική θα αγόραζα και μέσω ίντερνετ.

 

Το παππούτσι θα το φοράω απο Μάιο εως Νοέμβρη. Τα μέρη που θα εξερευνώ λογικά θα είναι σχετικά ομαλά με ίσως κάποια διαστήματα ανώμαλου εδάφους.

Ενδεικτικά,- για την επιλογή του κατάλληλου παππουτσιού- να αναφέρω πως μέσα Νοέμβρη θα πεζοπορήσω κάπου στα ζαγοροχώρια και την περίοδο που λιώνουν τα χιόνια θα ανέβω στη Δρακολίμνη Τύμφης.

 

Έχω βέβαια και κάποιες απορίες ως πρωτάρα:p 

Θα πρέπει να πάρω αδιάβροχο?Τα αδιάβροχα δεν αφήνουν να περάσει και η υγρασία του περιβάλλοντος ή είναι καθαρά μόνο για νερά?

Λόγω του οτι θέλω να είναι ελαφρύ και θα το φοράω και καλοκαίρι θα πρέπει να πάρω χαμηλό? Να σημειώσω πως όταν πηγαίνω για τρέξιμο (στο παρκέ με τα αθλητικά) μετά απο λίγη ώρα πονάνε οι αστράγαλοί μου κ σκέφτομαι αν θα πρέπει να το έχω υπόψιν στην επιλογή χαμηλού ή μποτάκι.Επίσης,υπάρχουν χαμηλά με υποστήριξη αστραγάλου?

Να κοιτάω και στην κατηγορία παππούτσια ορεινού τρεξίματος ή δε κάνουν για αυτό που θέλω?

 

*Να ανεφέρω πως τις προάλλες δοκίμασα 2 cmp μποτάκια όπου το ένα είχε πάτο ortholight(Μου άρεσε πάρα πολύ το πάτημα και αν υπάρχει σε άλλα παππούτσια θα τον προτιμήσω)Δυστυχώς όμως ήταν φτιαγμένα απο σουέντ δέρμα και δε τα πήρα.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

φυσικά καταστήματα Θεσσαλονίκη είναι κυρίως τα perfomance store , hobbi  και πετριδης , κανε μια βόλτα από όλα

Και τα ζαγοροχώρια στην τυμφη είναι , γενικά είναι πολύ πετρώδες βουνό , είτε πας στην χαράδρα του Αώου η στην χαράδρα του Βίκου , η ζαγοροχώρια, η Αστράκα , η δρακολιμνη , θα πατήσεις πολύ πέτρα .
Το μποτάκι είναι λίγο καλύτερη λύση γιατί θα σου δώσει προστασία σε τυχόν στραμπουλήγματα .Επίσης υπολόγισε οτι μέσα Νοέμβρη στα ζαγοροχώρια θα είναι πιο κρύος ο καιρος
Τα salomon  είναι μια καλή και οικονομική λύση και μπορείς να τα φορέσεις και στην πόλη όπως επίσης και τα adidas terrex

Επεξ/σία από manapa
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Arwindan είπε

Θα πήγαινα στο πρώτο αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα σε αυτά τα τέσσερα. Λόγω τακουνιού, θα γλυστρά λιγότερο. 

Βέβαια το χειμώνα θα κρυώνει το πόδι σου με αυτά τα υφασμάτινα παπούτσια. Αν δεν έχεις θέμα, προτίμησε δερμάτινα. Κάλτσες μάλλινες Merino, ή συνθετικές. Διπλή κάλτσα θα έλεγα. Δε θα κρυώνεις και θα αποφύγεις ανεπιθύμητες τριβές.... 

Επεξ/σία από MISKIN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MISKIN είπε

Θα πήγαινα στο πρώτο αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα σε αυτά τα τέσσερα. Λόγω τακουνιού, θα γλυστρά λιγότερο. 

Βέβαια το χειμώνα θα κρυώνει το πόδι σου με αυτά τα υφασμάτινα παπούτσια. Αν δεν έχει θέμα, προτίμησε δερμάτινα. Κάλτσες μάλλινες Merino, ή συνθετικές. Διπλή κάλτσα θα έλεγα. Δε θα κρυώνεις και θα αποφύγεις ανεπιθύμητες τριβές.... 

Έχεις να προτείνεις κάποιο παπούτσι σε αυτά τα χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Arwindan είπε

Έχεις να προτείνεις κάποιο παπούτσι σε αυτά τα χρήματα;

100€ δερμάτινο Gore-tex, δύσκολο. Περίμενε λίγο το Black Friday, λογικά θα βρεις κάτι από Ευρώπη ή και Ελλάδα. 

Πέρσι είχα δώσει 230+€ για να πάρω ημιάκαμπτες και δεν έβγαινα για ακριβό μποτάκι Gore-tex, οπότε πήγα σε Surplus στρατού. Δλδ αχορήγητες ή ελαφρώς μτχ μπότες στρατού. Με 70€ πήρα Meindl MFS, το αντίστοιχο πολιτικό έχει 280€.

https://www.stegosaurus.gr/product/arvilo-meindl-mfs/#reviews

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζεύοντας στο ίντερνετ, έπεσα πάνω σε αυτά

https://icebug.com/rover-mid

Τα έχω βρει 110€ + 8€ μτφ από το Sportpursuit, που είναι αξιόπιστο και χω αγοράσει αρκετές φορές

https://www.sportpursuit.com/catalog/product/view/id/2594048

 

Απλώς θέλει εγγραφή για να το δεις

Γενικώς το sportpursuit έχει πολύ καλές τιμές συνήθως και θα βρεις παπούτσια Gore-tex κοντά ή λίγο παραπάνω από το κατοστάρικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...