Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

thanks mate! σημερα δοξαζω και το Θεο που ηρθαν τα γυναικολογικα της κοπελας μου :mrgreen: :mrgreen: και θα εχω ολο το βραδυ δικο μου!! :mrgreen: :mrgreen:

 

Για archer θα μπορω εξισου καλα να ασχοληθω με smithing και να εχω κατι daedric και λοιπες υπερ-γαματες πανοπλιες που βλεπω δεξια-αριστερα?

 

Προσανατολιζομαι σε archer με δοσεις battle mage και πολυ ενασχοληση με smithing αλλα φοβαμαι μηπως πεφτω πολυ ευκολα οταν με πλησιασουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα smithing & enchanting είναι σαν την κόκα κόλα - παν με όλα. Κάθε class κερδίζει από αυτά.

 

Για archer, σε υψηλότερα level έχεις κάτι perks που σου δίνουν δυνατότητα να σκοτώσεις πολύ πιο έυκολα και γρηγορα, πριν καν σε φτάσουν αντίπαλοι. Αλλά όπως και να 'χει, δικλείδα ασφαλείας θα είναι πάντα 1h+shield combo. Υπάρχει και video για archer από το προηγούμενο λινκ μου θα το βρεις έυκολα.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι θα σε συνέφερε πολύ να ανέβαζες και το sneak λίγο, μόνο και μόνο για το sneak attack bonus. Επίσης, αν και όλα γίνονται στο Skyrim, δε νομίζω να είναι και τόσο καλός ο συνδυασμός archer & battlemage. Εν τέλει βέβαια, είναι θέμα γούστου. Στο default difficulty (adept λέγεται, δε θυμάμαι), δε θα έχεις θέμα πιστεύω.

 

Υ.Γ: Τα perks που εννοούσα:

 

Steady Hand (2) = Zooming in with a bow slows time by 25% (50% for second rank)

Power Shot = Arrows stagger all but the largest opponents 50% of the time

Ranger = Able to move faster with a drawn bow

Quick Shot = Can draw a bow 30% faster

Bullseye = 15% chance of paralyzing the target for a few seconds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πρόσφατο σχετικό ποστ στο 9gag

2929299700b.jpg

 

 

επίσης είναι δυνατόν το dragonarmor να είναι τόσο γελοίο? lol το έφτιαξα περιμένοντας να πορωθώ και απλά το πέταξα στο αρμοροσεντούκι μου να σαπίζει. Άσε που έχω μαζέψει καμια 80αριά bones και scales και τα κράταγα τζάμπα. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα smithing & enchanting είναι σαν την κόκα κόλα - παν με όλα. Κάθε class κερδίζει από αυτά.

 

Για archer, σε υψηλότερα level έχεις κάτι perks που σου δίνουν δυνατότητα να σκοτώσεις πολύ πιο έυκολα και γρηγορα, πριν καν σε φτάσουν αντίπαλοι. Αλλά όπως και να 'χει, δικλείδα ασφαλείας θα είναι πάντα 1h+shield combo. Υπάρχει και video για archer από το προηγούμενο λινκ μου θα το βρεις έυκολα.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι θα σε συνέφερε πολύ να ανέβαζες και το sneak λίγο, μόνο και μόνο για το sneak attack bonus. Επίσης, αν και όλα γίνονται στο Skyrim, δε νομίζω να είναι και τόσο καλός ο συνδυασμός archer & battlemage. Εν τέλει βέβαια, είναι θέμα γούστου. Στο default difficulty (adept λέγεται, δε θυμάμαι), δε θα έχεις θέμα πιστεύω.

 

Υ.Γ: Τα perks που εννοούσα:

 

Steady Hand (2) = Zooming in with a bow slows time by 25% (50% for second rank)

Power Shot = Arrows stagger all but the largest opponents 50% of the time

Ranger = Able to move faster with a drawn bow

Quick Shot = Can draw a bow 30% faster

Bullseye = 15% chance of paralyzing the target for a few seconds

 

εχεις δικιο για archer και battle mage ειναι εντελως φολα αυτο που σκεφτηκα...

 

εδω και 2-3 ωρες βλεπω τα βιντεακια του τυπου που ποσταρες και συνεχως αλλαζω γνωμη!

 

μου φαινεται πως θα ξεκινησω και οπως παει στην πορεια ουτως η αλλως μεχρι τα πρωτα 4-5 level ειναι αναγνωριστικη η ολη φαση και μετεπειτα που ακουσα οτι παιρνεις καποια stone μπορεις και παλι να την αλλαξεις..

 

 

κατι τελευταιο πρεπει στην αρχη να διαλεξω οπωσδηποτε εαν παω με τους imperials η τους stormcloak?

 

και δευτερον αποψεις για warriors με dual wield weapon? τραβανε? για να αποδωσουν πρεπει οπωσδηποτε να πανε με stealth/sneak κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πρόσφατο σχετικό ποστ στο 9gag

2929299700b.jpg

 

 

επίσης είναι δυνατόν το dragonarmor να είναι τόσο γελοίο? lol το έφτιαξα περιμένοντας να πορωθώ και απλά το πέταξα στο αρμοροσεντούκι μου να σαπίζει. Άσε που έχω μαζέψει καμια 80αριά bones και scales και τα κράταγα τζάμπα. :-(

το δυσκολο ειναι να τα κουβαλησεις και να φτασεις το blacksmith 100

αλλιως το daedric ειναι καλυτερο

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παντρεύτηκα προχθές στο Skyrim και...δεν σας κάλεσα. 1000 συγγνώμη ε! Όταν ξαναφτιάξω χαρακτήρα θα τον/την παντρέψω με γλέντια μετα μέταλ μουσικής και άφθονης μπύρας.

 

 

Προσοχή! Ίιιισως έχει και σπόιλερς!

 

 

Και το σκηνικό είχε ως εξής:

 

Φοράω αμιουλετάκι της Μάρα και βγαίνω παγανιά στο Ρίφτεν δήθεν για να σκορπίσω την αγάπη ως καινούργια ντραγκονμπορνιασμένη χίπισσα. 5 - 10 - 20 άτομα δέχονται να μ'ακούσουν να μεταδίδω γλυκανάλατες ευχές έρωτα. Στο μπαρ του Ρίφτεν όμως καθόταν και ένα τρελό γκομενάκι Wood Elf και σκέφτομαι "Wow, να ένας της φυλής μου που παλεύεται και δεν θα του φοράω χαρτοσακούλα στο κεφάλι." Τον πλησιάζω με όσο νάζι επιτρέπει η ελεεινή dragon armor και του λέω "Το ξέρω ότι με γουστάρεις." Και κάνει αυτός "Δεν το αρνούμαι! Θες να κανονίσουμε γάμο;" "Hell yeah!" του λέω στο περίπου και το επόμενο πρωί τσουυυυυπ νά'σου και η τελετή! Μετά τον γάμο με ρώτησε βέβαια πού θα ήθελα να ζήσουμε την υπόλοιπη ζωή μας και από το Ρίφτεν τον έστειλα τον ξωτικούλη στην Σόλιτιουντ. Και μου είπε "Θα σε περιμένω στο σπίτι γλυκιά μου! ;)"

Αχ καλέ μας περιμένουν τρελίτσες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή ξεκίνησα σαν μάγος σε συνδυασμό με one handed για όταν τελείωνε η magicka. Μετα ανακάλυψα πως μου αρέσει πολυ το stealth και έπαιξα μεγάλο μέρος του παιχνιδιού sneaking και τόξο. Αφού έφτασα 100 sneak και archery ξαναγύρισα σε destruction magic. Όταν χορτάσαμε και απο αυτο συνέχισαν full one handed και όταν έσφαξε τα πάντα στο πέρασμα μου άρχισα να ανέβαζω το two handed. Αυτο για εμένα είναι ένα κομμάτι της ομορφιάς του παιχνιδιού. Δεν σε περιορίζει σε συγκεκριμένα καλού πια. Κυριολεκτικά the sky(rim) is the limit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δυσκολο ειναι να τα κουβαλησεις και να φτασεις το blacksmith 100

αλλιως το daedric ειναι καλυτερο

εγώ με το που έσφαζα ένα δράκο γύριζα breezehome και το έβαζα στο σεντούκι με τα υλικά :)

 

και εγώ δεν γνώριζα ότι ήταν τόσο μάπα η dragon armor και τζάμπα χάλαγα τα skill εκεί. Αν το γνώριζα θα πήγαινα κατευθειαν για daedric

ναι αν και νομίζω όσο πιο πολύ blacksmith τόσο καλύτερα upgrades κάνεις και στα όπλα/armor ε?

Αν πηγαίνεις στο αμόρε σου αν διαστήματα σου δίνει και λεφτά από τις εισπράξεις με τις δουλειές που κάνει στην πόλη.

γάμο το λένε τώρα ? χαχα δε το ξέρα, πάω για γάμο asap

 

Στην αρχή ξεκίνησα σαν μάγος σε συνδυασμό με one handed για όταν τελείωνε η magicka. Μετα ανακάλυψα πως μου αρέσει πολυ το stealth και έπαιξα μεγάλο μέρος του παιχνιδιού sneaking και τόξο. Αφού έφτασα 100 sneak και archery ξαναγύρισα σε destruction magic. Όταν χορτάσαμε και απο αυτο συνέχισαν full one handed και όταν έσφαξε τα πάντα στο πέρασμα μου άρχισα να ανέβαζω το two handed. Αυτο για εμένα είναι ένα κομμάτι της ομορφιάς του παιχνιδιού. Δεν σε περιορίζει σε συγκεκριμένα καλού πια. Κυριολεκτικά the sky(rim) is the limit!

Ισχύει, δε θα χεις βέβαια τόσα perks για να τα χρησιμοποιείς στο φουλ αλλά μπορείς πολύ εύκολα να χαρείς με όλα τα "classes" χωρίς να πρέπει να κλειστείς σε class

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθεια !

Σημερα ανοιγω το Skyrim μεσο του Steam βγαινει ο launcher παταω το play και κλεινει αμεσως

αν το αφησω ανοιχτω βγαζει αυτο failed to extract from ckm

 

οκ το μετεφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Μια φορά ως τώρα μου έτυχε να πατάω play και να κλείνει αμέσως. Έκανα logout απ'το Steam, ξανά login και μετά όλα ΟΚ. Δεν ξέρω βέβαια αν και σε σένα θα βοηθήσει αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας εχω την καρτα γραφικων MSI N250GTS 1GB μπορω να παιξω skyrim αν και το εχω κατεβασει αλλα το εχω στα 800X600 και δεν μου βγαζει ενω με ποιο πανω μου βγαζει και εχει μαυρακια στην οθονη και οσο ποιο πανω και μεγαλυτερο ειναι το παραθυρο τοσο ποιο μεγαλο ειναι και τα μαυρα κουτακια και τα εχω και ολα στο low. τι φταει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...