Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχω ενα προβλημα τελευταια (μπορει να το ειχα και παλια απλα να μην το ειχα παρατηρησει) οταν παιζω το παιχνιδι ,ακομα και πολλες φορες που ειμαι στο menu η θερμοκρασια της 295 χτυπαει 95 βαθμους !!!! Οταν παιζω μετα και προχωραει πεφτει καπως αλλα μπορει σε καποια σημεια του παιχνιδιου αδικαιολογητα να ξανανεβει αποτομα.Αυτο παρατηρηθηκε και με τους 295.51 beta και με τους 295.73WHQL .Για να ειμαι ειλικρινης προβλημα δεν εχω με το παιχνιδι ,ισα ισα που με τους τελευταιους μαλιστα drivers αυξηθηκε πολυ η αποδοση της καρτας οπως αλλωστε εγραφε και στο site της nvidia .Aπλα σκεφτομαι μηπως αρχιζει η καρτα σιγα σιγα και τα παιζει ...Με αλλα παιχνιδια δεν μου το κανει αυτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση: Δεν εχω παιξει ποτε κανενα μερος απο την σειρα των elder scrolls,θα εχω προβλημα με το story,το gameplay κτλ του skyrim?

 

Ερωτηση 2: Μπορω μεσα στο παιχνιδι να παιζω μονιμα "βλεποντας' ολοκληρο τον χαρακτηρα η χρειαζεται οπωσδηποτε καποιες φορες να πηγαινω σε first person view οπως οταν κανει τα spells με τα χερια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπά, όχι. Κι εγώ το πρώτο TES που έπαιξα αυτό είναι και δεν είχα κάποιο θέμα με το story.

 

Ναί, μπορείς. Κι εγώ με την third person κάμερα το έπαιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση: Δεν εχω παιξει ποτε κανενα μερος απο την σειρα των elder scrolls,θα εχω προβλημα με το story,το gameplay κτλ του skyrim?

 

Ερωτηση 2: Μπορω μεσα στο παιχνιδι να παιζω μονιμα "βλεποντας' ολοκληρο τον χαρακτηρα η χρειαζεται οπωσδηποτε καποιες φορες να πηγαινω σε first person view οπως οταν κανει τα spells με τα χερια??

 

1. Όχι δε χρειάζεται, η πλοκή είναι 200 χρόνια μετά το Oblivion. Απλά σε κάποια σημεία έχει μικροαναφορές.

 

2.Ναι μπορείς και να είσαι μόνο 3rd person view αλλά θα δεις ότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και στο 1ου προσώπου και πολλές φορές θα το προτιμάς. Εγώ δεν έχω μαγικά, καθότι αναλφάβητος ορκ warrior, αλλά για σπαθί+ασπίδα σε μάχες βάζω 1ο πρόσωπο. Οπότε υποθέτω ότι και στα μαγικά παίζει καλά και στα δύο views.

 

edit: με πρόλαβε ο JohnVani18 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει σε εσάς,αλλά σε κάτι στριμώκολα Dungeon αναγκαστικά έβαζα 1.προσώπου επειδή αλλιώς δεν έβγαζα άκρη που είμαι και τι κάνω.

Και αν είσαι τοξότης ούτως ή άλλος είναι απαράδεκτο να παίζεις 3.προσώπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σπαθί και ασπίδα και γω βάζω 1ου προσώπου γιατί με ψήνει πιο πολύ αλλά γενικά και 3ου προσώπου είναι κομπλέ. Με τόξο βέβαια ισχύει ότι πατάω κατευθείαν f γιατί αλλιώς δεν βρίσκω στόχο εύκολα.

 

Πάντως ultrobyr γενικά η εναλλαγή γίνεται ingame απλά με ροδέλα ή πατώντας το f, δεν είναι δλδ ότι πρέπει να μπεις σε μενού κλπ οπότε αλλάζεις και παίζεις κ με τα δύο.

Άντε καλή αρχή και θα σε ψήσει αρκετά. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τόξο θέλει οπωσδήποτε πρώτου προσώπου ιδίως με τους δράκους που πάνε όπου ναναι. Πλέον τέλειωσα και τις αποστολές τις dark brotherhood και νομίζω έχω καθαρίσει ότι quest έχει βρεθεί στο δρόμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το controller αξιζει στο παιχνιδι? παντως εγω στα 1st person μετα τα δεκα πρωτα λεπτα κατι παθαινω και αρχιζω να ψιλοζαλιζομαι και αυτο μονο οταν παιζω οποιαδηποτε παιχνιδια μονο 1st person,ποτε αλλοτε...

 

παντως αφου υπαρχει η ενναλλαγη αυτη πιστευω θα το χαρω οπως πρεπει!

 

 

Υ.Γ ποιο ειναι το τελευταιο update που εχει βγει??

 

Υ.Γ 2 απο τα πολλα mods που ακουω οτι κυκλοφορουν αξιζει να χρησιμοποιησω καποιο συγκεκριμενο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...