Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ωραία, που θα διαβάσω πως να αναγνωρίσω τι soft έχει περαστεί και ποια έκδοση έχει?

λογικά προς το παρόν δεν το συνδέω μέχρι να ξέρω τι έχει και τι χρειάζεται έτσι

-

σκοπός όπως γράφω σε άλλο post είναι μόνο και μόνο ένα κ@#$update για mp4 video αρχεία και ουσιαστικά απλά για το γαμώτο - το οποίο όμως διάβασα πως δεν περνάει χωρίς live αλλιώς δεν θα με ενδιέφερε αν υπάρχει άλλη οδός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία, που θα διαβάσω πως να αναγνωρίσω τι soft έχει περαστεί και ποια έκδοση έχει?

λογικά προς το παρόν δεν το συνδέω μέχρι να ξέρω τι έχει και τι χρειάζεται έτσι

-

σκοπός όπως γράφω σε άλλο post είναι μόνο και μόνο ένα κ@#$update για mp4 video αρχεία και ουσιαστικά απλά για το γαμώτο - το οποίο όμως διάβασα πως δεν περνάει χωρίς live αλλιώς δεν θα με ενδιέφερε αν υπάρχει άλλη οδός

 

αν ειναι jtag η κονσολα υπαρχει ..

αλλα ειναι κοματακι δυσκολο στον οποιοδηποτε να κατσει να σου γραψει 3 σελιδες οδηγο για να δεις πως γινετε ..

αν σ ενδιαφερει join the club http://www.xboxhackers.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω πως αν είναι jtagged μπορείς να περάσεις το update άμεσα ρε φίλε μου γιατί λες να ρώταγα πως θα καταλάβω αν είναι ήδη.. στο πρώτο post τι ρώτησα? αν είναι jtag για να περάσω το update ή αν δοκιμάσω αλλιώς πρώτα

αλλά είπαμε πως δεν είναι.. άρα προς το παρόν μένει το live

για ποιο λόγο να κάνω κατευθείαν jtag σε ξένο μηχάνημα αν υπάρχει περίπτωση να μπω στο live να κατεβάσω το update και να τελειώνω? ο οδηγός είναι το πρόβλημα, 10Ε video υπάρχουν για το πως το κάνεις και προφανώς δε ζητάω από κανέναν να γράψει οδηγίες για αυτό ή οτιδήποτε άλλο

ρωτάω κάτι που μου φαινόταν απλό, αν δεν είναι απλά ας μου πει κάποιος πως δεν γίνεται

πως θα αναγνωρίζω τι έχει τώρα πάνω και ποια έκδοση ρωτάω ο άτιμος

μπορώ να το κρίνω ελέγχοντας κάτι μέσα από το xbox, μήπως ελέγχοντας τα αρχεία του δίσκου, μήπως ακολουθώντας τη διαδικασία flashαρίσματος για να βρω πληροφορίες? μήπως μπορώ να το κάνω απλά δοκιμάζοντας τις δυνατότητες που έχει αυτή τη στιγμή?

γιατί το ρωτάω αυτό? γιατί, αν το ξέρω αυτό αντί να σε πρήζω κι εσένα και τους άλλους σε άλλα 5 forum και να ζητάω να γράφετε οδηγούς, θα έχω ένα τίτλο πχ ixtreme, πχ jtag, πχ οτιδήποτε και θα πάω να διαβάσω τα σχετικά για το που βρίσκονται τώρα μόνος μου, ερχόμενος με εύχομαι απλές απορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οραια επειδη κανεις τον ξερολα θα σου πω τον τροπο

κατεβασε το freestyle .iso η το xexmenu .iso γραφτο σ ενα cd .. oxi dvd cd ..

βαλε το cd μεσα κι αμα το τρεξει ειναι jtag .

 

 

2 βαλε μεσα μια copia αμα την τρεξει ειναι φλασαρισμενο .

με αυτο τον τροπο λυνεις τις απορειες σου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχεις υπομονή να διαβάσεις τι γράφω δεν είσαι υποχρεωμένος αλλά δεν έχω δώσει δικαίωμα να με ειρωνεύεσαι, γιατί αυτά που γράφω έχουν μια λογική, αν είναι να απαντήσεις σε κάτι για να μου την πεις, επειδή κάνω τον ξερόλα κτλ και.. όχι επειδή... ρωτάω τότε απλά δεν συμμετέχεις και τελειώνουμε

απλά δεν διάβασες αυτά που έγραψα και αναγκάζομαι να τα επαναλαμβάνω γράφοντας στήλες (άνοιξε το spoiler), εγώ απλώς ρωτάω ερωτήσεις, πού κάνω τον ξερόλα

αν θέλεις να με βοηθήσεις είναι πολύ εύκολο, δεν ζήτάω εργασία ολόκληρη ή οδηγό, ή απαίτησα κάτι

αν δεν ξέρεις ή είναι δύσκολο δεν απαντάς, δεν μου είπες ότι δεν ξέρεις μέχρι στιγμής

ότι έγραψες ως πληροφορία το δέχτηκα αλλά ψάχνω και κάποιες άλλες, δεν κάνω τον ξερόλα, νομίζω εκεί μπερδεύτηκες για αυτό τα παραθέτω αναλυτικά

τα παρακάτω quote δεν είναι 'απάντηση τύπου στην έφερα' αλλά μόνο για να καταλάβεις τι ρωτάω που θέλω να πάω

το έχω βάλει σκοπό να συννενοηθώ με κάποιον πριν τελειώσει αυτή η βδομάδα...

λοιπόν απλά σαν Α-Β, τα βάζω σε spoiler αναγκαστικά:

 

2 βαλε μεσα μια copia αμα την τρεξει ειναι φλασαρισμενο .

με αυτο τον τροπο λυνεις τις απορειες σου ..

το έχω ήδη κάνει αυτό όπως φαίνεται στο απόσπασμα:

αλλά ψάχνω αν είναι jtagged γιατί ξέρω πως έχει γίνει κάποια μόντα αφού διαβάζει από dvd-r (σωστά?)

 

αυτό αφήνει απέξω το Ν1 που έγραψες δλδ να ελέγξω αν είναι jtag

επειδή ήδη μου είπες ότι δεν είναι jtag όμως όπως φαίνεται στο απόσπασμα:

ναι ειναι πολυ απλο δεν ειναι jtag ειναι απλα φλασαρισμενη ...

το οποίο δεν αμφισβήτησα και δεν κάνω τον ξερόλα αφού ξέρω πως ξέρεις περισσότερα και σε εμπιστεύομαι χωρίς ειρωνία κι αν δεν ήταν έτσι δεν θα σε ρώταγα... ρώτησα το εξής

το οποίο βλέπω ως επόμενο και φυσικό βήμα όπως φαίνεται στο απόσπασμα:

πως θα αναγνωρίζω τι έχει τώρα πάνω και ποια έκδοση ρωτάω ο άτιμος

αυτό δεν αναφέρεται στο jtag αφού ήδη μου απάντησες και το δέχτηκα, αλλά στο φλασάρισμα, νομίζω πως είναι λογικά αυτά που γράφω

υποθέτω λες πως κάνω τον ξερόλα γιατί νομίζεις πως επιμένω στο αρχικό ερώτημα για το jtag ή flash ενώ εγώ ρωτάω συγκεκριμένα για το flash πως να το αναγνωρίσω

ΟΚ μέχρι εδώ?

-

παρ' όλο που δεν αμφισβητώ την πρώτη απάντηση για το jtag, εφόσον μου σύστησες τι να κάνω για να σιγουρέψω ότι δεν είναι jtag το έκανα και επιβεβαιώθηκε

δεν βλάπτει αλλά δεν ζήτησα επιπλέον επιβεβαίωση για αυτό γιατί σε πίστεψα αρχικά..

-

περίληψη..:shifty:

η κονσόλα είναι φλασαρισμένη και όχι jtag, διπλο, τριπλοελεγμένα

τι ρωτάω?

πως αναγνωρίζω τι 'μάρκα' και ποια έκδοση firmware έχει flashαριστεί

γιατί το ρωτάω αυτό ο αλήτης?

γιατί από δικό σου κείμενο που δεν ξέρω που στο καλό να το βρω τώρα να κάνω quote καταλαβαίνω πως ανάλογα με την έκδοση μπορεί να χρειάζεται αναβάθμιση firmware

λέω κάτι παράλογο?

πραγματικά δεν νομίζω

 

αν είναι να τσακωθούμε για ένα παιχνίδι που εγώ μόνο για να δω hd είπα να ασχοληθώ ο άνθρωπος όμως κι αυτό ούτε καν για εμένα τον ίδιο, άστο να πάει στο διάολο πια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις τι firmware εχει μεσα το drive ακολουθεις τον αντιστοιχο οδηγο φλασαρισματος και κανεις read.

Επειτα το φορτωνεις ειτε στο jungleflasher ειτε σε καποιο αλλο προγραμμα και σου λεει την εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με δυο τροπους γινετε αυτο που ζητας .

1 ) ρωτας αυτον που την φλασαρε αν ξερει τι σου εχει βαλει ..

 

2 ) ανοιγεις την κονσολα κοιτας τι γραφει το χαρτινο ταμπελακι στο drive για να καταλαβεις ποιο ειναι

 

α) HITACHI και ποιο μοντελο

β) SAMSUNG και ποιο μοντελο

γ) phillips BENQ και ποιο μοντελο .

δ) phillips LITEON και ποιο μοντελο .

 

οταν δεις λοιπον ποιο απ ολα εχεις . ακολουθεις καποιον οδηγο και καποια προγραμματα για να διαβασεις το προγραμμα που στην ουσια κανει το drive να δουλευει ..

οταν λοιπον το διαβασεις τοτε θα καταλαβεις και ποιο firmware εχεις .

αλιως μπορεις να καταλαβεις στο περιπου οχι με ακριβεια απο την ημερομηνια φλασαρισματος .. εφοσον και αν την θυμασαι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πολλοί με την νέα κονσόλα έχουμε πρόβλημα. Όσοι έχουμε δυο κονσόλες, μια καθαρή για live και μια flashed offline, πλέον δεν θα μπορούμε να πηγαίνουμε τον δίσκο από την μια κονσόλα στην άλλη όπως κάναμε μέχρι τώρα! Πρέπει ή να μην πάρουμε την νέα κονσόλα καθόλου ή να πουλήσουμε τις 2 που έχουμε και να πάρουμε 2 νέες κονσόλες slim και να φλασάρουμε την μία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με δυο τροπους γινετε αυτο που ζητας .

1 ) ρωτας αυτον που την φλασαρε αν ξερει τι σου εχει βαλει ..

2 ) ανοιγεις την κονσολα κοιτας τι γραφει το χαρτινο ταμπελακι στο drive για να καταλαβεις ποιο ειναι

...

οταν δεις λοιπον ποιο απ ολα εχεις . ακολουθεις καποιον οδηγο και καποια προγραμματα για να διαβασεις το προγραμμα που στην ουσια κανει το drive να δουλευει ..

οταν λοιπον το διαβασεις τοτε θα καταλαβεις και ποιο firmware εχεις .

αλιως μπορεις να καταλαβεις στο περιπου οχι με ακριβεια απο την ημερομηνια φλασαρισματος .. εφοσον και αν την θυμασαι ...

Για να δεις τι firmware εχει μεσα το drive ακολουθεις τον αντιστοιχο οδηγο φλασαρισματος και κανεις read.

Επειτα το φορτωνεις ειτε στο jungleflasher ειτε σε καποιο αλλο προγραμμα και σου λεει την εκδοση.

ευχαριστώ και τους δύο

άρα αναγκαστικά ακολουθώ ότι χρειάζεται από την αντίστοιχη διαδικασία φλασαρίσματος για να αποκτήσω πρόσβαση και να δω τι έχει - δεν είναι δικό μου οπότε δεν γνωρίζω ποιος το έχει φλασάρει και πότε

υποθέτω θα έχω μια βάση για το πού να πάω από εκεί και πέρα αλλά αν χρειαστώ κατευθύνσεις για το επόμενο βήμα θα έρθω να σας πρήξω :-)

thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πολλοί με την νέα κονσόλα έχουμε πρόβλημα. Όσοι έχουμε δυο κονσόλες, μια καθαρή για live και μια flashed offline, πλέον δεν θα μπορούμε να πηγαίνουμε τον δίσκο από την μια κονσόλα στην άλλη όπως κάναμε μέχρι τώρα! Πρέπει ή να μην πάρουμε την νέα κονσόλα καθόλου ή να πουλήσουμε τις 2 που έχουμε και να πάρουμε 2 νέες κονσόλες slim και να φλασάρουμε την μία!!!

 

παιδια εγω το αποφασισα θα την παρω την καινουργια μολις βγει και για να πω την αληθεια δεν την φλασαρο για να μπορω να απολαυσω το live χωρις ban και τα σχετικα.Εχω και ενα παλιο elite για της κοπιες και οποιο παιχνιδακι αξιζει για live θα το αγοραζω original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...