Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς αν θελεις να τα νοικιάζεις και να τα γράφεις αν όχι μπορείς πολύ απλά να τα κατεβάζεις από νετ και να τα γράφεις με ένα από τα δυο προγράμματα που αναφέρεις στο 3-4 πάντα σε dvd+r dl δισκάκια.

 

Thanks για το information just-gamer. Βασικά έχω πάνω απο 20 παιχνίδια original, τα οποία θέλω να κάνω backup. Από εκεί και πέρα, υπάρχουν και τα video-club ;)

 

Θα σας γράψω εδώ σε 2-3 μέρες για τα νεότερα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν θέλει μόνο ειδικό πρόγραμμα που λέγεται xbox backup creator αλλά και ειδικό dvd-rom drive(Κάποιο samsung) για pc και να του περάσεις κάποιο άλλο firmware αλλιώς δεν κάνεις δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Όπως τα περισσότερα ιαπωνικά παιχνίδια, που νομίζουν ότι ακόμα βρισκόμαστε στο 1992 και πρέπει να τελειώσουμε το παιχνίδι μονοκοπανιά. Αυτός ήταν και ο λόγος που παράτησα το παιχνίδι, αν και ήταν το πρώτο που πήρα σε 360 και μου είχαν πεταχτεί τα μάτια έξω από τα HD γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχουν πει πως σε γνωστό "θείο" έχουν ανεβάσει αρκετά παιχνίδια από το arcade, τα οποία τα βάζεις σε ένα φλασάκι και παίζουν στην κονσόλα σου χωρίς να την έχεις κάνει j-tag. Ξέρει κανείς σας αν είναι ασφαλή για το live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω 2 πραγματα...

 

Γινεται να κατεβασω καποια arcade παιχνιδια μεσω xbox Live, χωρις να χω gold συνδρομη? Και αν ναι πως?

Επισης αν τελικα γινεται, μπορω ακομα και αν φλασαρω την κονσολα μου?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια κονσολα εχεις?

 

Ενα xbox elite μαυρο με 120gb σκληρο...

 

 

ps

Δεν ρωταω για να κατεβασω απο τον "θειο" τα arcade αλλα για να τα αγορασω κανονικα, ομως δεν θελω το Live οποτε σκεφτομαι να την φλασαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...