Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

έχει δοκιμάσει κανείς αυτά τα δισκάκια; είναι ανάλογα των Verbatim;...

http://anonym.to?http://www.ck3.co.uk/infiniti-360-8x-white-full-face_printable-double-layer-dvd.html

 

τελικά είναι RICOHJPN-DO1-67 τα δισκάκια και δυστυχώς δεν είναι και ότι καλύτερο, πολλά read errors και κολλήματα σε liteon drive σε αντίθεση με τα verbatim που τα διαβάζει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα καταρχην θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε καποιο μαγαζι στην αθηνα για flasharisma του xbox 360 και ποια ειναι η τιμη για αυτο :) α αν ξερετε καποιο κοντα στα βορεια προαστεια θα ηταν πολυ καλο. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά ήταν πολύ της μόδας τα Pioneer 111D και 112D (έχω το πρώτο αλλά τα έχει φάει τα ψωμιά του πλέον...)

 

Τώρα πια μου φαίνεται μπορείς να αντιγράψεις με σχεδόν οποιοδήποτε καινούριο αντιγραφικό. Πχ. τελευταία χρησιμοποιώ αποκλειστικά το ενσωματωμένο writer του Dell1555 μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω τώρα δεν πρέπει να βγαζει ακόμα dvd-rw η pioneer οπότε όποιο και να βρεις θα είναι παλιό.

 

Άρα φαντάζομαι δεν έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο, ε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικά εχω το 216d και είμαι πολύ ευχαριστημένος για sata dvd-rw αλλά δύσκολο να βρεις pioneer dvd-rw τώρα ποια.

 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; Μερικά παιχνίδια το Xbox συνήθως τα βλέπει σαν dvd. Με την έννοια του ότι βάζοντας το παιχνίδι βγαίνει το σήμα του xbox και μένει εκεί. Σου έχει γίνει ποτέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να του περάσεις καινούργιο φλασαρισμα γιατί αυτά τα παιχνίδια που σου βγαζει το σήμα του xbox που λες είναι καινούργια έτσι δεν είναι?

 

Ή πρέπει να μετατρέπεις όλα τα παιχνίδια σε παλιότερο wave για να παίξουν στο δικό σου 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...