Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα πολλοί με την νέα κονσόλα έχουμε πρόβλημα. Όσοι έχουμε δυο κονσόλες, μια καθαρή για live και μια flashed offline, πλέον δεν θα μπορούμε να πηγαίνουμε τον δίσκο από την μια κονσόλα στην άλλη όπως κάναμε μέχρι τώρα! Πρέπει ή να μην πάρουμε την νέα κονσόλα καθόλου ή να πουλήσουμε τις 2 που έχουμε και να πάρουμε 2 νέες κονσόλες slim και να φλασάρουμε την μία!!!

 

Ή απλά να μπείτε LIVE με τη flashed. Σιγά τα ban πια...

Kαι για το flashing στη νέα με το νέο drive έχουμε ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τώρα πολλοί με την νέα κονσόλα έχουμε πρόβλημα. Όσοι έχουμε δυο κονσόλες, μια καθαρή για live και μια flashed offline, πλέον δεν θα μπορούμε να πηγαίνουμε τον δίσκο από την μια κονσόλα στην άλλη όπως κάναμε μέχρι τώρα! Πρέπει ή να μην πάρουμε την νέα κονσόλα καθόλου ή να πουλήσουμε τις 2 που έχουμε και να πάρουμε 2 νέες κονσόλες slim και να φλασάρουμε την μία!!!

 

εγώ δεν έχω σκοπό να παρω τη νέα απο την αρχή. έχω πάθει rrod-ο-φόβια,

αλλά και αν την πάρεις απλά πουλάς την αφλασάριστη χωρίς το δίσκο.

 

ακόμη και τώρα, ποιος ο λόγος να έχεις ένα δίσκο για 2 κονσόλες? πέρνεις έναν 60άρι για το live και έχεις ένα φλασάκι να μεταφέρεις το προφίλ σου απο τη μία κονσόλα στην άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xbox 360 ελιτ αγορασμένο τα χριστούγεννα το ειχε βγαλει η μανα μ εκτος μπριζας χωρις να το ξερω. παω να το ανοιξω και βλεπω οτι δεν ειναι στην μπριζα. το βαζω το ανοιγω απ το κουμπί και μου βγαζει τα 3 κοκκινα φωτάκια. ξαναδοκιμάζω πάλι το ίδιο. το βγαζω απ την μπρίζα και το ξαναβάζω μετά από ένα λεπτο και το ανοιγω απ το gamepad και όλα οκ. να ανησυχώ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας ποιο από τα τρία νούμερα λέει από πίσω το κουτί:

16.5Α

14.2Α

12.1Α

?

Αν λέει το πρωτο τότε ναι θα έλεγα να ανησυχείς αν έχει τα άλλα δυο παιζει.

 

Πάντως και rrod να σου βγάλει διορθώνεται(Για πόσο καιρό θα αντέξει μετά το xclamps fix δεν το ξέρω βέβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε δεν εχεις απολύτως κανένα πρόβλημα επειδή κάτι θα παίχτηκε λόγο ρεύματος ή κάτι άλλο.

 

Η συγκεκριμένη κονσόλα δύσκολα θα βγάλει rrod αφού είναι με jasper μητρική.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να γραφτω για πρωτη φορα στο Live, τους ποντους που εχω κερδισει στο profile μπορω να τους μεταφερω στο gamertag που θα δημιουργησω, γιατι οταν χρησιμοποιω το ιδιο ονομα profile και gamertag μου λεει οτι ηδη υπαρχει αυτο το ονομα στην κονσολα και αν θελω να το αντικαταστησω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μηπως υπαρχει κανεις κατα κομοτηνη μερια οπου μπορει να flasharei το xbox 360 arcade benq γιατι φοβαμαι να το κανω μονος μου με hardmod μην το χαλασω.μηπως υπαρχει αλλος τροπος να παιζω καμενα παιχνιδια χωρις να το κανω με hardmod?(με κανα προγραμμα δηλαδη τιποτα τετιο)

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να μου απαντήσετε στο εξής (sorry αν έχει απαντηθεί, αλλά δεν έχω xbox360 και δεν παρακολουθώ το thread):

Aν κάποιος έχει hacked μηχανάκι, τότε μπορεί και παίζει ΚΑΙ τα pirated games, αλλά και τα original.

Μπορεί όμως με τα original games να παίζει στο xbox live χωρίς να υπάρχει ο φόβος να φάει ban από την MS;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη χειρότερη των περιπτώσεων κάθε χρόνο πουλάς το παλιό σου 360 και αγοράζεις ένα καινούργιο και το φλασάρεις και είσαι μια χαρά στο xbox live αφού η microsoft μπάναρι μια φορά(Νοέμβριο - Δεκέμβριο) το χρόνο.

 

κυκλοφόρησε στα γνωστά μέρει.

Crackdown.2.XBOX360-MARVEL

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πολλοί με την νέα κονσόλα έχουμε πρόβλημα. Όσοι έχουμε δυο κονσόλες, μια καθαρή για live και μια flashed offline, πλέον δεν θα μπορούμε να πηγαίνουμε τον δίσκο από την μια κονσόλα στην άλλη όπως κάναμε μέχρι τώρα! Πρέπει ή να μην πάρουμε την νέα κονσόλα καθόλου ή να πουλήσουμε τις 2 που έχουμε και να πάρουμε 2 νέες κονσόλες slim και να φλασάρουμε την μία!!!

 

Βάζεις το profile σου σε ένα φλασάκι και το πηγαινοφέρνεις.

Χαλλλλαρά. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...