Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια,το drive του xbox μου(benq) τον τελευταια καιρο τα περισσοτερα δισκακια δεν τα διαβαζει(εχει υπαρξει και φορα που δε διαβαζε ουτε αυθεντικα)...βαζεις το δισκακι μεσα και ουτε καν κανει προσπαθεια να το διαβασει πολλες φορες...βεβαια αν το διαβασει(μετα απο καμια 20ρια βαλε-βγαλε το dvd παιζει κανονικα)...

ειναι λετε στα τελευταια του??υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχουν πει πως σε γνωστό "θείο" έχουν ανεβάσει αρκετά παιχνίδια από το arcade, τα οποία τα βάζεις σε ένα φλασάκι και παίζουν στην κονσόλα σου χωρίς να την έχεις κάνει j-tag. Ξέρει κανείς σας αν είναι ασφαλή για το live?
Οσον αφορα αυτα τα no-jtag παιχνδια ξερει καποιος κατι παραπανω? Απο οτι καταλαβα τα φορτωνεις πρωτα απο ενα προφιλ στο οποιο εχουν ξεκλειδωθει και πριν πατησεις start φορτωνεις το δικο σου και μπαινεις.

 

Σιγουρα δεν ειναι νομιμα, αλλα αν εχεις μια αφλασαριστη κονσολα ποσο κινδυνευεις να φας ban? Υπο την λογικη οτι τα συγκεκριμενα arcade δε φαινονται αγορασμενα απο το gamertag σου, αλλα θα μπορουσες να τα παιζεις στην κονσολα ενος φιλου σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξετε δωρεάν Arcade παιχνίδια σε στικάκι, χωρίς να έχετε JTAG κονσόλα, απλά ακολουθήστε αυτόν τον οδηγό:

 

http://www.360-gr.com/forum-f3/topic-t8239.htm

 

Τώρα για το Ban που λές σίγουρα φαίνεται ότι δεν τα έχεις αγοράσει, τώρα το τι θα κάνει η Microsoft είναι δικό της θέμα. Μπορεί μπάν της κονσόλας, μπορεί του Gamertag, μπορεί και τα 2 ή ακόμη και να μην ασχοληθεί κάν...

 

Edit: Για να κάνετε την παραπάνω διαδικασία θα χρειαστείτε να συνδεθείτε στο Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αιωνία του η μνήμη είναι. πήγαινε να στο αλλάξουνε.

TO castlevaniα είναι ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!

Αν κρινω απο το μεγεθος (2 DVD) πεπει να ειναι και μεγαλο σε διαρκεια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,το drive του xbox μου(benq) τον τελευταια καιρο τα περισσοτερα δισκακια δεν τα διαβαζει(εχει υπαρξει και φορα που δε διαβαζε ουτε αυθεντικα)...βαζεις το δισκακι μεσα και ουτε καν κανει προσπαθεια να το διαβασει πολλες φορες...βεβαια αν το διαβασει(μετα απο καμια 20ρια βαλε-βγαλε το dvd παιζει κανονικα)...

ειναι λετε στα τελευταια του??υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι αλλο?

 

 

αυτα δειχνουν για ελαττωματικο ματακι, καποια στιγμη αλλαξε το drive σου με ενα αλλο. δεν σου λεω να αλλαξεις το ματακι γιατι η διαφορα τιμης ειναι τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ για το διπλο ποστ που κανω αλλα ηθελα να το δουν πιο πολλοι μπας και βγαλω ακρη...

 

Ελπιζω να μην εμπαινε στο Xbox live ενα φιλαρακι μου λογω προβληματος γιατι εκανε μια πατατα ολκης.

Εβγαλε τον σκληρο απο την καινουρια αμπαναριστη κονσολα και τον εβαλε στην μπαναρισμενη για να παιξει FIFA απο αυτο που του εδωσε ο... θειος του μεχρι να ερθει αυτο που αγορασε και να το συνεχισει στην καινουρια κονσολα. Φυσικα εσωσε στην μπαναρισμενη και εγινε corrupt to gamertag. Του ειπα να παει στην καινουρια και να κανει recover το gamertag, απ'οτι θυμαμαι αυτη ειναι η διαδικασια. Αλλα μου λεει οτι οταν βαζει τα στοιχεια του του λεει οτι δεν υπαρχει αυτο το gamertag. Τι μπορει να παιζει, του κανανε λετε ban το tag του ή μπορει να ειναι και κατι αλλο? Στο xbox.com δεν τον εβαζε επισης αν θυμαμαι καλα. Για δωστε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει γιατι το λαμογιο βαριεται να ψαχνει και θα βγαλω παλι εγω μαλλον το φιδι απ' την τρυπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο live μπαινει με καινουριο που εκανε προσορινα, αλλα οταν πηγαινε να κανει recover toy ελεγε οτι δεν βρισκει το gamertag ή δεν μπορει να συνδεθει, δεν θυμαται να μου πει. Αν ειναι το δευτερο μπορει να παιζει το οτι εχει connex γιατι ειδα και αλλοι ειχαν προβλημα προσφατα να συνδεθουν στο live me connex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Έχω ένα xbox 360 arcade xenon motherboard και έχω φλασάρει το dvd drive, αλλά θα ήθελα τώρα πια να παίζω παιχνίδια από το σκληρό και όχι να γράφω παιχνίδια σε δισκάκια. Πώς θα μπορέσω να το κάνω αυτό? Με το XexLoader ή το XexMenu? Και πώς θα μπορέσω να το κάνω αυτό? Θα πρέπει να κάνω jtag την κονσόλα μου? Μπορώ να το κάνω μόνος μου ή θα πρέπει να το πάω σε κάποιο μαγαζί να μου το κάνει κάποιος ειδικός?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας και συγγνώμη αν έχει αναφερθεί άλλη φορά, αλλά έψαξα και δεν βρήκα τίποτα.

 

Δεν έχει μπει ποτέ σε live η κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...