Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

φιλε μου πηγενε κατ αρχην και κοιτα στο πισω μερος τις κονσολας αν εχεις οποιαδηποτε ημερομηνια πανω απο 18 06 2009 δεν κανει η κονσολα σου για jtag .

αν η ημερομηνια κατασκευης δεν ξεπερναει την παραπανω ημερομηνια ,

ανοιξε την κονσολα στο μενου πηγενε τερμα δεξια εκει που λεει console setings μετα επελεξε system setings . και μετα πηγενε εκει που λεει system info χωρις να πατησεις καποιο κουμπι ... κοιτα επανω δεξια .

πρεπει να λεει dasboard 2.0.xxxx αν το νουμερο στα xxxx ειναι 7371 και κατω και εχεις και ημερομηνια πριν τις 18 06 2009 τοτε και μονο τοτε η κονσολα σου κανει για jtag ...

και μην ρωτησεις αν γινετε να κανεις υποβαθμηση του dashboard δεν γινετε τιποτα ...

κοφτα αν η κονσολα δεν πληρει αυτες τις δυο προυποθεσεις δεν κανει.... θειο στην microsoft να εχεις , και παλι δεν γινετε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
φιλε μου πηγενε κατ αρχην και κοιτα στο πισω μερος τις κονσολας αν εχεις οποιαδηποτε ημερομηνια πανω απο 18 06 2009 δεν κανει η κονσολα σου για jtag .

αν η ημερομηνια κατασκευης δεν ξεπερναει την παραπανω ημερομηνια ,

ανοιξε την κονσολα στο μενου πηγενε τερμα δεξια εκει που λεει console setings μετα επελεξε system setings . και μετα πηγενε εκει που λεει system info χωρις να πατησεις καποιο κουμπι ... κοιτα επανω δεξια .

πρεπει να λεει dasboard 2.0.xxxx αν το νουμερο στα xxxx ειναι 7371 και κατω και εχεις και ημερομηνια πριν τις 18 06 2009 τοτε και μονο τοτε η κονσολα σου κανει για jtag ...

και μην ρωτησεις αν γινετε να κανεις υποβαθμηση του dashboard δεν γινετε τιποτα ...

κοφτα αν η κονσολα δεν πληρει αυτες τις δυο προυποθεσεις δεν κανει.... θειο στην microsoft να εχεις , και παλι δεν γινετε τιποτα

 

Γεια σου φίλε μου,

 

Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές σου..

Η ημερομηνία κατασκευής είναι 2005-10-07.

Το dashboard είναι το 2.0.9199.0-k:2.0.9199.0

 

Δεν γίνεται,ε? άλλος τρόπος για να την παλέψω και να παίζω παιχνίδια μέσω σκληρού δίσκου, δεν υπάρχει?

 

 

Μόλις βρήκα αυτή τη σελίδα.. http://www.gamesforum.ca/showthread.php?t=72300

Μήπως αν κάνω αυό που λέει ο eck0404 θα μου δουλέψει??

 

---------- Προσθήκη στις 22:52 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:56 ----------

 

Θα ήθελα να προσθέσω ακόμη ότι θα πάρω νέο σκληρό για την κονσόλα. Δεν ξέρω αν αυτό θα βοηθήσει, πάντως έχει ήδη γίνει η παραγγελία. Ελπίζω να είναι αυτό το πρόβλημα, αν και δεν το νομίζω γιατί λογικά το update γίνεται σε κάποιο chip μέσα στο μηχάνημα. Βοηθήστε παίδες μπας και δούμε λιγάκι φως και μεις!!!

Επεξ/σία από argate7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα κάτι για time attack στην cpu της κονσόλας.

 

Αν δεις και το παρακάτω link, το λένε ξεκάθαρα.. http://www.modchip.ca/store/product.php?productid=16509&cat=284&page=1

 

Δεν γνωρίζεις τίποτα?

 

---------- Προσθήκη στις 01:22 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:18 ----------

 

Και αν δεις και σε αυτό το βίντεο [ame]http://www.youtube.com/watch?v=30_-t6BLSSw&feature=related[/ame] το dashboard είναι 2.0.8955.0 που είναι κοντά στο δικό μου. Οπότε κάτι θα υπάρχει. Έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζω παρα πολυ καλα και γι αυτο τον λογο σου λεω να το ξεχασεις ..

αμα μπορουσες να κανεις τιμινγ ατακ θα μπορουσες να την κανεις και jtag

 

στο βιντεο η κονσολα ειναι ηδη jtag ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δεν γνωρίζεις τίποτα.. Ρώτησα αν γνωρίζεις τίποτα.. Θα δοκιμάσω να το πάω στο ebw να δω τι θα μου πουν και εκεί. Ελπίζω να ξέρουν κάτι παραπάνω και να με σώσουν..

 

---------- Προσθήκη στις 01:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:31 ----------

 

Και τί στο καλό.?? Άλλος τρόπος να παίξει παιχνίδια από το σκληρό δεν υπάρχει? Μόνο ένας τρόπος υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από ebw θα κοιτάξουν να σε δουλέψουν και να σου φάνε λεφτά παρά να κάνουν αυτό που τους ζητήσεις.

 

Και παιχνίδια από το δίσκο μπορείς να παίξεις και χωρίς jtag κονσόλα άπλα το δισκάκι του παιχνιδιού που θελεις να παίξεις πρέπει να είναι υποχρεωτικά μέσα στο drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ειρωνεία είσαι modguru και την έχεις δει πολύ.. Είσαι αχώνευτος και χαλάρωνε το στυλάκι σου.. Πρόσεχε πως μιλάς στους άλλους γιατί δεν είσαι μόνο εσύ και κανένας άλλος. Καλύτερα να μην μιλάς, παρά να ειρωνεύεσαι και να προκαλείς τους άλλους. Άντε παλικάρι μου να το παίξεις πουθενά αλλού έξυπνος.

 

@Just - Gamer. Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και κυρίως που ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΙΡΩΝΙΚΟΣ!!

 

---------- Προσθήκη στις 12:03 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:54 ----------

 

Μήπως ξέρει κανείς άλλος, αν και πότε θα βγει για τη συγκεκριμένη έκδοση κάτι αντίστοιχο του jtag ή ακόμα και ένα αναβαθμισμένο jtag για να την παλέψω και γω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς άλλος, αν και πότε θα βγει για τη συγκεκριμένη έκδοση κάτι αντίστοιχο του jtag ή ακόμα και ένα αναβαθμισμένο jtag για να την παλέψω και γω?

 

αν καταλαβαινω καλα θελεις να σου πουμε αν υπαρχει release date για αναβαθμιση του jtag?

 

 

αν ηταν ετσι

τοτε θα μιλαγαμε σαν τις κουτσομπολες για jtaging

 

tags

[pirating, hacking, underground community, scene release, microsoft e-hunt, wishful thinking, underage op,]

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Πολύ ειρωνεία είσαι modguru και την έχεις δει πολύ.. Είσαι αχώνευτος και χαλάρωνε το στυλάκι σου.. Πρόσεχε πως μιλάς στους άλλους γιατί δεν είσαι μόνο εσύ και κανένας άλλος. Καλύτερα να μην μιλάς, παρά να ειρωνεύεσαι και να προκαλείς τους άλλους. Άντε παλικάρι μου να το παίξεις πουθενά αλλού έξυπνος.

 

@Just - Gamer. Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και κυρίως που ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΙΡΩΝΙΚΟΣ!!

 

---------- Προσθήκη στις 12:03 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:54 ----------

 

Μήπως ξέρει κανείς άλλος, αν και πότε θα βγει για τη συγκεκριμένη έκδοση κάτι αντίστοιχο του jtag ή ακόμα και ένα αναβαθμισμένο jtag για να την παλέψω και γω?

Όχι μεχρι τώρα δεν έχει ακουστεί κάτι νεότερο για jtag σε νεες κονσόλες.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί αφού είδη μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια από το δίσκο σου αρκεί να εχεις μέσα στο drive το δισκάκι του παιχνιδιού ίσα - ίσα για να δει το 360 ότι εχεις στη κατοχή σου το παιχνίδι μετά δεν το ξαναδιαβάζει ποτέ από το δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...