Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα εκνευριστηκα φιλε που ειπες οτι δεν εχω ιδεα για το σκηνικο. Κρινεις χωρις να ξερεις. Εχω elite κονσολα μαυρη με liteon πανω. Απλα παιρνεις το αρχειακι tu του καθε παιχνιδιου και το βαζεις στο usb στικακι και παιζεις οποιο παιχνιδι θελεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απλα εκνευριστηκα φιλε που ειπες οτι δεν εχω ιδεα για το σκηνικο. Κρινεις χωρις να ξερεις. Εχω elite κονσολα μαυρη με liteon πανω. Απλα παιρνεις το αρχειακι tu του καθε παιχνιδιου και το βαζεις στο usb στικακι και παιζεις οποιο παιχνιδι θελεις...

Ξέρω τι κάνει το πρόγραμμα horizon και πως μπορείς να το κάνεις και μόνος σου χωρίς το πρόγραμμα horizon.

 

Αλλά μην είσαι τόσο απόλυτος ότι με αυτό το τρόπο θα παίζουν επ' άπειρον τα νέα παιχνίδια(Το forza motorsport 4 μπορείς να το παίξεις χωρίς προβλήματα με αυτόν τον τρόπο?) και επίσης κάθε φορά που θέλεις να παίξεις ένα παιχνίδι πρέπει να κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία από το να αγοράσεις το liteon ihas dvd-rw και να του περάσεις το ixtreme burner max firmware ώστε να μην χρειάζεται να κάνεις κάθε τρεις και λίγο το όλο σκηνικό με το horizon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι θα παίζουν επ' άπειρον τα παιχνίδια. Σαφώς και όταν βγει το lt3.0 μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα. Αλλά αυτή την στιγμή από το να ξαναγράψω τα 20 xgd3 παιχνίδια σε dual layer καινούρια που σημαίνει 20 ευρώ + 25 ευρώ το liteon recorder, τότε μια χαρά είναι το horizon φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok τότε εσύ να προσέχεις να μην κάνεις πότε τα νέα dashboard updates γιατί αν τα κάνεις πολύ απλά υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να αχρηστεύσεις πλέον την jtag κονσόλα σου με το να παίζει μόνο αυθεντικά και απολύτως τίποτα άλλο.

Να σε καλα φιλε μου για την πληροφορηση!!!αλλα ευτυχως ειμαι γνωστης της καταστασης.Επιπλεον αποφασισα να την γκλιτσαρο!!!επειδη ουδεποτε με ενδιεφερε το ονλαιν γκαιμινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To JTAG ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμη παιζουν ολα χωρις να παιδευεσαι με δισκακια και liteon και δεν ξερω 'γω με τι αλλο. Απο τοτε που το εκανα εχω ησυχασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To JTAG ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμη παιζουν ολα χωρις να παιδευεσαι με δισκακια και liteon και δεν ξερω 'γω με τι αλλο. Απο τοτε που το εκανα εχω ησυχασει

Αυτα ειναι τα ευχαριστα,ανυπομονο να την γκλιτσαρω και εγω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και εγω κατι.

Ειχα φλασαρει λοιπον την κονσολα μου πριν κανα χρονο (εχω το drive Lite-on 74850C το γκαντεμικο :/) και ολα πηγαν καλα και επαιζα τα games μια χαρα. Τις προαλλες λοιπον κατεβασα ενα νεο παιχνιδακι νεου κυματος (δεν ξερω ποιο κυμα ακριβως) και μολις το εβαλα μου εκανε αυτο που εκανε και σε χιλλιαδες αλλους χρηστες της κονσολας...το διασημο ( update loop) με λιγα λογια επειδη ποτε δεν το ειχα συνδεδεμενο στο xbox live (για να αποφυγω το ban) δεν εκανε και ποτε update στο ολοκαινουργιο dashboard update και μολις εβαλα το καινουργιο παιχνιδι αρχισε να κανει Update απτο παιχνιδι χωρις επιτυχια φυσικα. Και τωρα οπως θα γνωριζουν ηδη καποιο καθε φορα που αναβω την κονσολα αρχιζει να κανει το update ξανα απτην αρχη αλλα παντα χωρις επιτυχια με λιγα λογια looparei και φυσικα δεν μπορω να πατησω τιποτα διοτι τπτ δεν λειτουργει ουτε καν το gamepad δεν μπορει να συνδεθει στην κονσολα.

 

Αυτο που πρεπει να γινει αποτι εχω ψαξει ειναι

 

1ον Να φλασαρω την κονσολα μου παλι και να βαλω ομως το original firmware δηλαδη να την επαναφερω στην ιδια κατασταση που την αγορασα.

 

2ον Να κανω το dashboard update μεσω usb stick.

 

3ον Να ξανακανω φλασαρισμα αυτην την φορα στο τελευταιο LT ixtreme που εχει βγει.

 

Το ερωτημα μου ειναι απτην στιγμη που δεν εχω κρατησει τα dummy bin κτλ κτλ... πως θα επαναφερω το original firmware στο drive μου? Και αν μπορειτε να με βοηθησετε γενικα με τιν διαδικασια με λιγα λογια... τα βασικα δηλαδη, και τι θα επρεπε να προσεχω. ( δεν με ενδιαφερει το xbox live! ) μονο να παιζει παιχνιδια παλια καινουργια.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα στην αγορα ps3 και xbox 360 αλλα κλινω περισσοτερο στο δευτερο επειδη νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να το σπασω.Υπαρχει καποιο tutorial γι αυτη τη δουλεια?Προκειται για software ή hardware hack?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα στην αγορα ps3 και xbox 360 αλλα κλινω περισσοτερο στο δευτερο επειδη νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να το σπασω.Υπαρχει καποιο tutorial γι αυτη τη δουλεια?Προκειται για software ή hardware hack?Ευχαριστω

 

HardWare Hack triggerman

http://www.youtube.com/watch?v=xxbnqwZbfJc&feature=related

 

ολοκληροθηκε με επιτυχια το LT+ 3.0 και για τα benq Drives :)

 

http://xboxpirate.com/benq-lt-3-0-complete-currently-in-testing/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι εκτός τον τελευταίων εξελίξεων το reset glitch κανει την κονσολα jtag (ειναι κατι αντιστοιχο; ). Εφαρμοζεται σε ολες τις κονσολες; Εγω πηρα το 360 εναν χρονο περιπου αφου κυκλοφορησε και εχει πανω το drive της hitachi. Οταν δοκιμαζω να κανω το update μου πεταει error αλλα δεν μπαινει σε loop και παιζει κανονικα τα αντιγραφα ασφαλειας μου εκτος απο αυτα που χρειαζονται το νεο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...