Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οποτε ρε παιδια τι πρεπει να εχει ενα slim (καινουριο ή μεταχειρισμενο) για να τσιπαρεται και πως μπορει να ελεγχθει;

 

φλασαρονται ολα τα σλιμ εκτος τον Lite-On 1175 / Hitachi 0500 οχι ακομα. επισης εαν δεν σε ενδιαφρει το live μπορεις να κανεις RGH. αν θελεις να το φλασαρεις τελικα πρεπει να δεις τι drive φοραει πρωτα απολα. επειτα θα πρεπει να μαθεις τι chip φοραει το drive σου. αν εχεις MXIC chip ακολουθας το Russian hack. αν εχεις winbond Chip ακολουθας την διαδικασια Kamikazi που ειναι και πιο δυσκολη. πρεπει να τα ψαξεις λίγο για να καταλαβεις μερικα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γεια σας θελω να αγορασω την Microsoft XBOX 360 4GB Kinect Holiday 2011 Value Bundle απο το πλαισιο αλλα δεν ξερω αν φλασαρεται για αντιγραφα.

αν δεν φλασαρεται ποια κονσολα πρεπει να αγορασω αλλα με kinect ready ωστε να παρω ξεχωριστα το kinect?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rhomio το διαβασα αλλα πως να ελεγξω την κονσολα αφου δεν μπορω να ανοιξω την συσκευασια.

μου ειπαν απο το easybay οτι οι slim kinect δεν φλασαρονται ακομα αλλα μπορω να παρω μια που μου υπεδειξαν http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7435/Microsoft-XBOX-360-4-GB-New-Edition-Slim-%CE%A0%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1

η οποια φλασαρεται και να παρω ξεχωριστα το sensor kinect.αλλα δεν ξερω αν αληθευει γιατι και αυτηειναι slim.

τους ξαναρωτησα αν ειναι σιγουρο και μου ειπαν οτι αυτη γινεται.

εκτος και αν η συγκεκριμενη δεν εχει Lite-On 1175 / Hitachi 0500 οπως γραφεις παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα XBOX360 (είτε slim είτε fat) υποστηρίζουν το Kinect.

Όποιο slim και να πάρεις, δεν θα έχει θέμα. Μπορείς να πάρεις ένα slim που να φλσάρεται και μετά το Kinect, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα, αν είναι πιο παλιά πακέτα και σου κάτσει με drive που φλασάρεται, δεν θα έχεις πρόβλημα. ^_^

Τώρα τι κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά, δεν το γνωρίζω. Πάντως σίγουρα απο μία ημερομηνία κατασκευής και μετά, θα σου έχει το drive που δεν φλασάρετε ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εκδοση dashboard εχεις? αν εχεις προσφατη 13599 τοτε θα πρεπει να φτιαξεις το probe 3(ευκολο) για να κανεις extract το κλειδι. αν εχεις παλια εκδοση dashboard τοτε θα χρειαστεις ενα key extractor, εγω ειχα παρει το maximus. αν θες στο κανω εγω αν θες το κανεις μονος σου με tutorial απο jungleflasher.

 

Ευχαριστώ φίλε

 

Με την 2.0.12416 τι γίνεται?

 

Μπορείς να μου περιγράψεις λίγο την διαδικασία η να μου στειλεις κανενα tutorial?

 

thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις ξαναφλασαρει? η κονσολα σου ειναι φλασαρισμενη απο με καποιο lt+? ρωταω επειδη αν το dash σου ειναι απο 2.0.12625 και κατω και εχεις φλασαρισμενο το drive σου με καποιο LT παλι πρεπει να χρησιμοποιησεις το probe 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φλασαρονται ολα τα σλιμ εκτος τον Lite-On 1175 / Hitachi 0500 οχι ακομα. επισης εαν δεν σε ενδιαφρει το live μπορεις να κανεις RGH. αν θελεις να το φλασαρεις τελικα πρεπει να δεις τι drive φοραει πρωτα απολα. επειτα θα πρεπει να μαθεις τι chip φοραει το drive σου. αν εχεις MXIC chip ακολουθας το Russian hack. αν εχεις winbond Chip ακολουθας την διαδικασια Kamikazi που ειναι και πιο δυσκολη. πρεπει να τα ψαξεις λίγο για να καταλαβεις μερικα πραγματα.

θύμισε μου αν θέλεις πως διαπιστώνουμε τι drive έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θύμισε μου αν θέλεις πως διαπιστώνουμε τι drive έχουμε.

 

πιστευω να μιλας για slim.

Αναγνωριση Drive σε Slim κονσολα

To πρωτο πραγμα που πρεπει να κοιταξουμε ειναι πιο drive εχει το Slim μας.

κοιταμε πισω στο κουτι για να δουμε το αυτοκολλητο τι LOT NUMBER γραφει.

 

Τα LOT NUMBER ειναι:

11xxx => 0225

104XX => Εδω μπορει να εχει και 9504 η 0225. Μπορει να γραφει 9504 αλλα να ειναι 0225. συνηθως ειναι 0225 drive.

103XX =>Εδω μπορει να εχει και 9504 η 0225. συνηθως ειναι 9504.

102XX => 9504

101XX => 9504

104X => 9504

 

Τωρα θα πρεπει να κοιταξουμε και τον σειριακο αριθμο κοιταζοντας το 4 ψηφιο απο το τελος.

2: 9504

3: 0225

4 ή 0: 0500 Hitachi

9iutu0.png

 

Εδω μπορουμε να δουμε απο το πορτακι αν εχουμε Liteon 0225/9504

6iu0sy.jpg

 

Εδω επισης μπορουμε να δουμε απο το πορτακι την διαφορα ενος Liteon με Hitachi.

ebc6xl.jpg

 

ελπιζω να σε καλυψα.. αλλα μετα θα πρεπει να μαθεις και τι chip εχεις, αν εχεις MXIC chip τοτε κανεις φλασαρισμα με Russian Hack ενω αν εχεις winbond τοτε κανεις Kamikazi που ειναι και πιο δυσκολο.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! μετα απο φλασαρισματα σε slim εχουν αναφερθει και διαφορα προβληματα με το drive,κατι που θεωρω λογικο απτην στιγμη που τρυπας το chip της κονσολας. Αυτο που προτεινω εγω ειναι το x3key ή αλλιως x360key αλλα η τιμη ειναι λιγο...

 

Γενικα για slim δεν το θεωρω καλο ΑΚΟΜΑ να φλασαριστει(γνωμη μου) αργοτερα σιγουρα θα βγουν και πιο ευκολοι και πιο ασφαλεις μεθοδοι.

Αν ειναι για phat η ερωτηση σου πες μου να σου εξηγησω.

 

Οποιος ενδιαφερεται για φλασαρισμα phat κονσολας xbox360 ή εγκατασταση x360key σε Phat ή σε slim κονσολα ας μου στειλει pm,και θα κανουμε οσο πιο καλη τιμη γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...