Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες βοηθήστε γιατί τα έχω παίξει με τα νέα xbox.Έχω ένα phat με benq που είχα φλασάρει μόνος μου.Δυστυχώς παρόλο που το ανέστησα 2 φορές, έμεινε με rrod. Μου πρότειναν να το πάω για "ψήσιμο" που κάνει 60 ευρώ. Αλλά έχω ακούσει οτι το πολύ να κρατήσει κανα 6μηνο και πάλι θα έχω rrod.

 

Σκέφτομαι για καινούργια αλλά δέν βγάζω άκρη με τα slim. Δέν φαίνονται τόσο εύκολα στο φλασάρισμα καθώς θέλουν και εξτρά εργαλεία και δέν φλασάρονται όλα.

 

 

Τι προτείνετε να κάνω?Να πάρω μια καινούργια και να περιμένω να βγεί κανα εύκολο φλασάρισμα; Να φτιάξω την παλία;

Το μόνο που θέλω είναι να παίζω offline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες βοηθήστε γιατί τα έχω παίξει με τα νέα xbox.Έχω ένα phat με benq που είχα φλασάρει μόνος μου.Δυστυχώς παρόλο που το ανέστησα 2 φορές, έμεινε με rrod. Μου πρότειναν να το πάω για "ψήσιμο" που κάνει 60 ευρώ. Αλλά έχω ακούσει οτι το πολύ να κρατήσει κανα 6μηνο και πάλι θα έχω rrod.

 

Σκέφτομαι για καινούργια αλλά δέν βγάζω άκρη με τα slim. Δέν φαίνονται τόσο εύκολα στο φλασάρισμα καθώς θέλουν και εξτρά εργαλεία και δέν φλασάρονται όλα.

 

 

Τι προτείνετε να κάνω?Να πάρω μια καινούργια και να περιμένω να βγεί κανα εύκολο φλασάρισμα; Να φτιάξω την παλία;

Το μόνο που θέλω είναι να παίζω offline.

 

Το κακο με τις καινουργιες ειναι οτι ειναι μπελας στο φλασαρισμα, δεν ειναι οπως οι παλιες μεθοδοι. Αν εχεις γυρω στα 100 ευρω θα σου προτεινα παρεις το x360key(ψαξτο) αλλα και παλι θα πρεπει να ανοιχτει η κονσολα και να παρεις το key του drive σου για να εγκαταστησεις την πλακετα του x360key που ειναι ευκολο στα phat και λιγο μπελας στα slim αλλα το καλο ειναι οτι θα εχεις και το live και θα παιζεις τα παιχνιδια σου απο τον σκληρο σου δισκο χωρις εγγραφη σε πανακριβα dvd, αν σε ενδιαφερει η μεθοδος αυτη πες μου. Απτην αλλη αν δεν σε ενδιαφερει το Live τοτε η καλυτερη λυση ειναι το RGH που ειναι αρκετα δυσκολο να γινει και θελεις και καποιες γνωσεις (κολληματα,κοψιματα κτλ) αλλα καποιοι στο κανουν με 60 ευρω. Η αποφαση δικια σου. Παντως πιστευω το x360key ειναι και πιο ευκολο και πιο συμαζεμενο πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Γνωρίζετε κανέναν στη Θεσ/νίκη που να αναλαμβάνει πλήρως να κάνει RGH ένα xbox360 4gb με hitachi 0500 (εννοώντας να έχει ο ίδιος τα chip και όχι να τα προμηθεύσω εγώ) και πόσο περίπου κοστίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Γνωρίζετε κανέναν στη Θεσ/νίκη που να αναλαμβάνει πλήρως να κάνει RGH ένα xbox360 4gb με hitachi 0500 (εννοώντας να έχει ο ίδιος τα chip και όχι να τα προμηθεύσω εγώ) και πόσο περίπου κοστίζει?

 

θα χασεις το Live αν κανεις rgh. x360key περιπου ιδια τιμη και θα εχεις και το Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν με ενδιαφέρει το live , το x360key φαίνεται καλό , αλλά γίνεται dump το firmware του hitachi? Γιατί είδα σε ένα βίντεο ότι πρέπει να το κάνεις dump και να το περάσεις στην microsd του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρός το παρών λέω να νοικιάζω κανα παιχνίδι αν και έχω πραγματικά αντιγράψει αρκετά τα οποία πάνε χαμένα.Μέχρι να μου περισσέψει κανα φράγγο ή να αλλάξει τίποτα στο flashing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν με ενδιαφέρει το live , το x360key φαίνεται καλό , αλλά γίνεται dump το firmware του hitachi? Γιατί είδα σε ένα βίντεο ότι πρέπει να το κάνεις dump και να το περάσεις στην microsd του

 

ναι φιλε μου δυστυχως ακομα δεν γινεται τιποτα με το hitachi 0500, και μπορει να παρει αρκετο καιρο μεχρι να βγαλει καποια ακρη ο c4eva.. οποτε καλυτερη επιλογη ειναι να πουλησεις το slim και να παρεις η καποιο αλλο slim ελπιζοντας οτι θα ειναι αλλο dive fw ή παιρνοντας Phat κονσολα και δεν θα εχεις προβλημα στο να φλασαριστει ή παιζοντας αυθεντικα παιχνιδια μεχρι να βγει κατι αλλο περι φλασαρισματος στο συγκεκριμενο. ξερω καμια απο τις επιλογες δεν αξιζει αλλα ετσι ειναι δυστυχως προς το παρον. μετα φυσικα μενει και το rgh που το κανει φιλαρακι απο θεσσαλονικη με 70 ευρω, το τηλεφωνο του θα στο δωσω σε pm αλλα θα τον παρεις τηλεφωνο την νεα χρονια.

 

Πρός το παρών λέω να νοικιάζω κανα παιχνίδι αν και έχω πραγματικά αντιγράψει αρκετά τα οποία πάνε χαμένα.Μέχρι να μου περισσέψει κανα φράγγο ή να αλλάξει τίποτα στο flashing.

 

ετσι ειναι στα slim φιλε και παλι ειναι αναλογως τι drive θα σου τυχει στα slim, τι chip θα σου τυχει κτλ. γιαυτο προτεινω να παρεις phat κονσολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο ασφαλες για την κονσολα ειναι το rgh;;

δηλαδη απο την στιγμη που κανει καποιος hack στο hana chip,ποσο πιθανο ειναι το chip να καει μετα απο καποιο διαστημα..;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο ασφαλες για την κονσολα ειναι το rgh;;

δηλαδη απο την στιγμη που κανει καποιος hack στο hana chip,ποσο πιθανο ειναι το chip να καει μετα απο καποιο διαστημα..;;

 

θα σου ελεγα ειναι τοσο ασφαλες οσο ασφαλες ειναι και να κανεις φλασαρισμα με russian hack ή kamikaze σε σλιμ κονσολα.. δηλαδη να τρυπησεις με μαχαιρι η με κολλητηρι το τσιπακι. ποτε δεν ξερεις, εγω παντα λεω οτι απτην στιγμη που πειραζεις κατι και το κοβεις το κολλας κτλ κτλ παβει να λειτουργει απλα ΥΠΟλειτουργει! αλλα παντα ολοι μου λενε οτι το rgh δεν ειναι κινδυνος και λειτουργει κανονικα ειναι ασφαλες. η αποφαση δικια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν μέρει συμφωνώ μαζί σου ότι απ ότι στιγμή που πειράζεις τα τσιπακια/μητρική του οποιουδήποτε μηχανήματος είναι λίγο ρίσκο.

 

Το φλασαρισμα όμως των παλιών μεγάλων 360 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα γιατί το μόνο που κάνεις είναι να αλλάζεις το λογισμικού του dvd-rom και τίποτα άλλο από πείραγμα τσιπς κ.τ.λ. όπως κάνεις στα slim xbox 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και Καλή Χρονιά να εχουμε ,

 

 

Και εγω αγορασα την προσφορα του MediaMarkt με το Slim και το Kinect . Τελικά ο μόνος τρόπος για να διαβάσει αντιγραφές είναι το RGH ? Δεν μπορει να φλασαριστει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν μέρει συμφωνώ μαζί σου ότι απ ότι στιγμή που πειράζεις τα τσιπακια/μητρική του οποιουδήποτε μηχανήματος είναι λίγο ρίσκο.

 

Το φλασαρισμα όμως των παλιών μεγάλων 360 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα γιατί το μόνο που κάνεις είναι να αλλάζεις το λογισμικού του dvd-rom και τίποτα άλλο από πείραγμα τσιπς κ.τ.λ. όπως κάνεις στα slim xbox 360.

 

φιλε μου δεν ειπα για τις phat παλιες κονσολες, εκει δεν υπαρχει κανενα προβλημα διοτι οπως ειπες αλλαζεις το λογισμικο του drive μονο, το αναλαμβανω και εγω να το κανω εαν θελεις καποιος. αλλα το rgh ειναι εντελως αλλο θεμα.

 

Καλημέρα και Καλή Χρονιά να εχουμε ,

 

 

Και εγω αγορασα την προσφορα του MediaMarkt με το Slim και το Kinect . Τελικά ο μόνος τρόπος για να διαβάσει αντιγραφές είναι το RGH ? Δεν μπορει να φλασαριστει??

 

καλη χρονια! να φλασαριστει μπορει αναλογως με το τι drive εχει η κονσολα σου καποιες φλασαρονται και καποιες οχι, και απο αυτες που φλασαρονται πρεπει να ελεγξεις και τι τσιπακι φοραει για να ξερεις ποια απτις 2 μεθοδους θα ακολουθησεις russian hack ή kamikaze. παντως οι μεθοδοι ειναι λιγο περιπλοκοι διοτι τρυπας το τσιπακι της κονσολας σου. το rgh απτην αλλη ειναι ειναι ακομα πιο περιπλοκο να το κανεις και πρεπει ναχεις καποιες γνωσεις, καποιοι στο κανουν με 60 ευρω. απτην αλλη υπαρχει και το x360key που μπορεις να το βαλεις και να μπαινεις και Live. διαβασε λιγο τα προηγουμενα post και θα καταλαβεις πολλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες ότι το είπα για να δείξω ότι συμφωνώ μαζί σου.

 

Και ξέρω πως να φλασαρω phat xbox360 κονσόλες.

 

Το θέμα είναι αν θα βρεθεί ποιο εύκολος τρόπος να φλασαρουμε τις slim xbox360 κονσόλες και ποιο ακίνδυνος.

 

Κάτι σαν το παλιό τρόπο που έγινε με τα benq drives που αρχικά έπρεπε να πειράζεις τη μητρική του benq drive ενώ μετά δεν χρειαζόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες ότι το είπα για να δείξω ότι συμφωνώ μαζί σου.

 

Και ξέρω πως να φλασαρω phat xbox360 κονσόλες.

 

Το θέμα είναι αν θα βρεθεί ποιο εύκολος τρόπος να φλασαρουμε τις slim xbox360 κονσόλες και ποιο ακίνδυνος.

 

Κάτι σαν το παλιό τρόπο που έγινε με τα benq drives που αρχικά έπρεπε να πειράζεις τη μητρική του benq drive ενώ μετά δεν χρειαζόταν.

 

Κοιτα φιλε μου νομιζω υπαρχει τροπος http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=ccduD8sp3eQ

 

Σιγουρα θα βρεθει πιο ευκολος τροπος δωσε λιγο χρονο στους μαγους. Παντως για μενα η καλυτερη λυση ειναι το x360key, ουτε rgh ουτε φλασαρισματα ουτε jtag ουτε κολλησεις κοψιματα κτλ κτλ αλλα το x360key., ναι μεν ειναι ακριβο αλλα αξιζει γιατι μια φορα θα τα δωσεις. και σε λιγο καιρο το x360key θα εχει την δυνατοτητα να τραβαει το κλειδι μονο του και να το βαζει στην Microsd που διαθετει χωρις δηλαδη να χρειαστει καποιο εργαλειο οπως maximus extractor κτλ που χρησιμοποιουσαμε παλια σε Phat κονσολες για να κανουμε dump, και χωρις να χρειαστει σε slim κονσολες να τρυπαμε τα τσιπακια ή να αγοραζουμε 360usb pro κτλ κτλ για να παρουμε το κλειδι, ολα θα τα κανει μονο του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ με αυτό που λες για το x360key για τον πολύ απλό λόγο ότι με ένα dashboard update αν θέλει η ms απλά ακυρώνει εντελώς το x360key και τσάμπα ότι λεφτά και να έχεις δώσει.

 

Όσο τώρα αφορά το βίντεο που είπες δεν μιλάω για το τράβηγμα(Dump) που μπορείς να το κάνεις και χωρίς το x360usb pro αλλά για το φλασαρισμα των slim liteon drives που γι' αυτό ακριβώς το λόγο κάνεις τις δύσκολες διαδικασίες οπότε...

 

Εν ολιγης για το dump δεν είναι απαραίτητο ούτε το x360usb pro αλλά ούτε και το τρύπημα των slim xbox360 drives απλά πρέπει να βρεις ένα συμβατό sata chipset σε κάποιο υπολογιστή για να μπορέσεις να τραβήξεις το firmware απλά το x360usb pro έχει ένα δοκιμασμένο και συμβατό με όλα τα xbox360 drives(Phat or slim) και γι' αυτό το κάνει μια ποιο εγγυημένη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...