Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλους.να ρωτήσω κάτι..έχω ενα xbox elite 120gig με Ben q drive.είναι φλασαρισμενο αλλά δε θυμάμαι καν σε ποια έκδοση κ έχω χάσει τα κλειδιά τα γνήσια.μπορώ να αναβαθμισω χωρίς τα κλειδιά σε lt 2.0?ευχαριστω

 

Eφοσον εχεις χασει το κλειδι θα γυρισεις σε στοκ firmware το drive σου και μετα θα περασεις το update 2.0.13604 και μετα θα φλασαρεις με το lt2.0

 

Ακολουθα τον οδηγο του JF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

content\0000000000000000\

Σε ευχαριστω πολυ,μια ερωτηση ακομα!!!αμα κατεβασουμε ενα αρκαιντ παιχνιδι,και δεν εχει φακελο και τα αρχεια ειναι χυμα,φτιαχνουμε φακελο και τα ριχνουμε μεσα?.

Δηλαδη φτιαχνουμε τον φακελο με τα αρχεια απο το παιχνιδι αρκαιντ,και τα περναμε σε αυτην την διαδρομη?ευχαριστω και χρονια πολλα κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν μπορείς να βάλεις άλλο μοντέλο drive πλέον σε οποιοδήποτε 360(Slim & phat)

 

1. Δεν χωράει στο slim να βάλεις κάποιο drive παλιού xbox360 αν δεν κάνεις πατέντες.

2. Γιατί και να βάλεις και να το φλασαρεις με το κλειδί του συγκεκριμένου 360 θα παίζει μόνο τα παλιά παιχνίδια και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για slim υπαρχουν αλλοι τροποι αναλόγα με το τσιπ που φορανε, ειτε το Ρωσσικο hack ειτε το πιο δυσκολο, αλλα δεν συσνισταται διοτι πολλοι που το εκαναν ειπαν οτι παρουσιαζει προβληματα η κονσολα απο κεινη την ωρα. Για phat lt3 και lite on ihas πια ειναι μονοδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, εχω παρει ενα phat Liteon και θέλω να το φλασάρω .

Απο οτι είδα θέλει ενα key extractor τσιπακι .Μήπως ξέρετε αν μπορώ να την σκαπουλάρω χωρις το τσιπακι και χωρις κολλησεις στη mobo??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ,μια ερωτηση ακομα!!!αμα κατεβασουμε ενα αρκαιντ παιχνιδι,και δεν εχει φακελο και τα αρχεια ειναι χυμα,φτιαχνουμε φακελο και τα ριχνουμε μεσα?.

Δηλαδη φτιαχνουμε τον φακελο με τα αρχεια απο το παιχνιδι αρκαιντ,και τα περναμε σε αυτην την διαδρομη?ευχαριστω και χρονια πολλα κιολας.

Αν το βάζεις σε εξωτερικό δίσκο δεν έχεις θέμα,στον εσωτερικό αν δεν κανω λάθος θέλει κ ένα φακελάκι με νούμερα που έχουν όλα τα arcade.δοκίμασε όμως δεν χάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, εχω παρει ενα phat Liteon και θέλω να το φλασάρω .

Απο οτι είδα θέλει ενα key extractor τσιπακι .Μήπως ξέρετε αν μπορώ να την σκαπουλάρω χωρις το τσιπακι και χωρις κολλησεις στη mobo??

 

Ποια εκδοση dashboard εχεις? αν εχεις προσφατη 13599 τοτε θα πρεπει να φτιαξεις το probe 3(ευκολο) για να κανεις extract το κλειδι. αν εχεις παλια εκδοση dashboard τοτε θα χρειαστεις ενα key extractor, εγω ειχα παρει το maximus. αν θες στο κανω εγω αν θες το κανεις μονος σου με tutorial απο jungleflasher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...