Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είμαι εκτός τον τελευταίων εξελίξεων το reset glitch κανει την κονσολα jtag (ειναι κατι αντιστοιχο; ). Εφαρμοζεται σε ολες τις κονσολες; Εγω πηρα το 360 εναν χρονο περιπου αφου κυκλοφορησε και εχει πανω το drive της hitachi. Οταν δοκιμαζω να κανω το update μου πεταει error αλλα δεν μπαινει σε loop και παιζει κανονικα τα αντιγραφα ασφαλειας μου εκτος απο αυτα που χρειαζονται το νεο update.

Το γκλιτσαρισμα μπαινει σε μαδερμπορντ απο ξενον και πανω,το δικο σου εξμποξ ειναι φατ η σλιμ?και αν ειναι φατ δες αν εχει εισοδο hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η δικια μου απο οτι βλεπω κατασκευαστηκε στις 18-1-2006 οποτε γινεται jtag; Απο οσο θυμαμαι πιο παλια επρεπε να εχει μια συγκεκριμενη εκδοση dashboard για να γινει...εχει αλλαξει αυτο απο τοτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα rgh πολυ καλη φαση,παιζει απο εξωτερικο κ εσωτερικο δισκο τα παντα ολα συν οτι μπορεις να βαλεις και dlc απο τα παιχνιδια...Το συστήνω ανεπιφύλακτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς να λάβεις μηνύματα....

 

 

thanx δε το ειχα παρει χαμπαρι.

 

Γνωριζουμε αν το τελευταιο slim τσιπαρεται; Γιατι μου ειπαν οτι μονο οσα κυκλοφορησαν μεχρι το καλοκαιρι χακαρονται.

 

 

τα σλιμ που βγηκαν απο το καλοκαιρι και μετα δεν γινονται. εχουν αλλη Mobo Που ουτε τσιπαρεται ουτε γινεται rgh

 

και προς το παρων δεν υπαρχει και καποιος τροπος να το δεις απο το κουτι απεξω.

 

για μενα πηγαινε σε καταστηματα συνοικιακα μικρα που εχουν ακριβα τις κονσολες εκτος ανταγωνισμου, εννοω οτι δεν πουλανε λογω τις ακριβης τιμης τους. εγω πηρα απο public στο συνταγμα 250αρα γυαλιστερη που κανει και για φλας και rgh 230-240ευρω. μην παρετε online θα σας στειλουν καινουρια που δεν κανει. την κυριακη ειχε κανα 2 ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα rgh πολυ καλη φαση,παιζει απο εξωτερικο κ εσωτερικο δισκο τα παντα ολα συν οτι μπορεις να βαλεις και dlc απο τα παιχνιδια...Το συστήνω ανεπιφύλακτα .

 

ποσα εδωσες? ή το εκανες μονος σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα rgh πολυ καλη φαση,παιζει απο εξωτερικο κ εσωτερικο δισκο τα παντα ολα συν οτι μπορεις να βαλεις και dlc απο τα παιχνιδια...Το συστήνω ανεπιφύλακτα .

 

πως τα βάζεις τα παιχνίδια στον εσωτερικό σκληρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσα εδωσες? ή το εκανες μονος σου?

εδωσα 60 ευρω αλλα αξιζει γιατι δεν θα ξανα ασχοληθω με οτιδηποτε αλλο,φλασαρισμα κτλ.τα παιχνιδια περνανε η απο dvd η απο usb stick η απο εξωτερικο σκληρο.Ποιος ο λογος ομως,αφου βαζεις ενα εξωτερικο κ τελειωσες.Επισης παιζει κ τα arcade!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.να ρωτήσω κάτι..έχω ενα xbox elite 120gig με Ben q drive.είναι φλασαρισμενο αλλά δε θυμάμαι καν σε ποια έκδοση κ έχω χάσει τα κλειδιά τα γνήσια.μπορώ να αναβαθμισω χωρίς τα κλειδιά σε lt 2.0?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...