Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

to b ειναι το version?αν ειναι a ή c δεν γραφει σωστα?

οταν λες το ξεχνας πλεον κανει κρα?σαν να ειχες πατσαρει wave σε μικροτερη κλιμακα ή οτι και καλα αργα ή γρηγορα θα σε banaroun?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια έχω το Lite-On 1175 DG-16D5S.Μπορώ να αγοράσω το x360key.Απλά να παίζω offline θέλω.Υπάρχει άλλη λύση; Σόρρυ αλλά δεν τα παρακολουθώ πολύ τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι με το συγκεκρημενο drive ακομα δεν μπορεις να βαλεις τιποτα γιατι πολυ απλα ακομα δεν εχει βρεθει τροπος να τραβιεται το firmware οποτε οτι και να κανεις ειναι απλα ανουσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια έχω το Lite-On 1175 DG-16D5S.Μπορώ να αγοράσω το x360key.Απλά να παίζω offline θέλω.Υπάρχει άλλη λύση; Σόρρυ αλλά δεν τα παρακολουθώ πολύ τα πράγματα.

 

αν σε ενδιαφερει offline μονο

μπορω να στην κανω rgh την κονσολα

και να παιζει απο σκληρο δισκο

αν δεν ειναι απο την τελευταια φουρνια

με corona μητρικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοήθεια αν μπορεί καποιος. Εχω ενα xbox αρκετα παλιό, 2007 αν θυμάμαι καλά το πήρα. με το drive vad6038 benq. Ειναι banαρισμένο από παλια, και τώρα το φλάσαρα μολις με lt+ 3.0 , για να παιξω games οπως το rayman origins. Το δισκάκι το εχω γραψει με ενα recorder που εχω στο laptop, περασα στο imgburn to layerbrake για xdg3 disc. Η εγγραφή ολοκληρώθηκε κανονκά. το βάζω στο xbox αναγνωρίζει το game, παταω play, αρχίζει να κανει loading και μετά απο καμια 30sec με επιστρεφει στο dashboard με το error: Disc Is not Supported.

τι εχω κάνει λάθος? πρεπει να κανω κατι με το ISO πριν το γραψω στο δισκάκι?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον ολα τα νεα παχνιδια xgd3 πρεπει να γραφτουν υποχρεωτικα με καποιο liteon ihas pc dvd-recorder με περασμνο το ixtreme burner max fw και σε verbatim dvd+r dl δισκακια αλλιως θα σου βγαζει το μυνημα που λες.

 

Εννοειτε πριν γραφτει το οποιοδηποτε παιχνιδι το τσεκαρουμε απο το abgx360 1.0.6.

 

Και ολο αυτο συμβαινει για τον πολυ απλο λογο οτι πλεον η ms εκανε σε ολα της τα νεα παιχνιδια να εχουν χωρητικοτιτα 8.13gb που κανονικα δεν χωρανε να γραφτουν ολοκληρα σε ενα απλο dvd+r dl δισκακι γι' αυτο και περναμε απο τα παραπανω liteon pc dvd-recorder το ixtreme burner max fw που εφτιαξε ο c4eva για να μπορουν να γραφτουν τα νεα παιχνιδια 100% στα απλα δισκακια dvd+r dl και οχι μονο το 97% γραφονοσουν μεχρι τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εύκολο να γυρίσει η κονσόλα σε original firmware;

 

Έχει περασμένο το ixtreme 1.3 αν θυμάμαι καλά αλλά δε το χα περάσει εγώ οπότε δεν έχω κρατήσει κάτι που ίσως να χρειάζεται.

 

Btw επειδή από τότε που το χα φλασάρει μια φορά είχα μπει στο live (μιλάμε για εποχές που βγήκε το Halo 3) υπάρχει περίπτωση να έχω/ή να φάω ban αν μπω live ξανά και αν ναι τι επίπτωση θα χει για τη κονσόλα;

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τι στιγμη που εχει παιξει αντιγραφα ακομα και ποτε να μην ειχε μπει στο xbox live καταγραφονται ολα στη κονσολα οποτε και σε αρχικο firmware να τη γυρισεις παλι υπαρχει περιπτωση να φας μπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον ολα τα νεα παχνιδια xgd3 πρεπει να γραφτουν υποχρεωτικα με καποιο liteon ihas pc dvd-recorder με περασμνο το ixtreme burner max fw και σε verbatim dvd+r dl δισκακια αλλιως θα σου βγαζει το μυνημα που λες.

 

Εννοειτε πριν γραφτει το οποιοδηποτε παιχνιδι το τσεκαρουμε απο το abgx360 1.0.6.

 

Και ολο αυτο συμβαινει για τον πολυ απλο λογο οτι πλεον η ms εκανε σε ολα της τα νεα παιχνιδια να εχουν χωρητικοτιτα 8.13gb που κανονικα δεν χωρανε να γραφτουν ολοκληρα σε ενα απλο dvd+r dl δισκακι γι' αυτο και περναμε απο τα παραπανω liteon pc dvd-recorder το ixtreme burner max fw που εφτιαξε ο c4eva για να μπορουν να γραφτουν τα νεα παιχνιδια 100% στα απλα δισκακια dvd+r dl και οχι μονο το 97% γραφονοσουν μεχρι τωρα.

 

ευχαριστω για τις πληροφορίες φιλε μου, τελικα ανοιξα το iso με το abgx360 και πατησα launch χωρις να πειραξω καμια επιλογή. μου εβγαλε καποια στιγμη με κοκινα γραμματα ενα error, κατι για topography ελεγε, εκανε μια διεργασία και τελιωσε. Μετα ξαναεγραψα το iso με το imgburn με τον εγγραφεα του laptop και παιζει κανονικα πλεον το game :rolleyes:

 

επίσης ακομα μια ερώτηση. προκειται να κανω ανταλαγή το xbox με ενα αλλο phat , εκδοση με hdmi, το οποοιο ειναι αμπανάριστο με ofw. Σκοπευω να το φλασάρω κι αυτο με το τελευταιo lt+ 3.0 και να ξεκινήσω να παιζω και στο Live για οσο αντεξει μεχρι να μπαναριστεί. Ποιος ειναι ο πιο ασφαλής μεχρι τωρα τροπος για να μην φαω ban? μηπως θα ηταν καλο και να αγορασω το liteon recorder? θα μπορώ να χρησημοποιήσω τα υπαρχον 'backup' δισκάκια μου η θα πρεπει να τα ξαναγράψω ολα με το liteon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ποιο "ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ" ασφαλης τροπος για το xbox live ειναι αυτος ακριβως που ειπες δηλαδη να περασεις το ixtreme lt+ 3.0 και να γραφεις ολα τα παιχνιδια αφου πρωτα τα τσεκαρης με το abgx360 1.0.6 και στα βγαλει ολα πρασινα.

Μεττα η εγγραφη τους με ενα απο τα 6 μοντελα liteon ihas ixtreme burner max fw + verbatim dvd+r dk δισκακια ειδικα τα xgd3 games για τα αλλα xgd2 games μπορεις να τα γραφεις με οποιοδηποτε αλλο pc dvd-recorder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ποιο "ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ" ασφαλης τροπος για το xbox live ειναι αυτος ακριβως που ειπες δηλαδη να περασεις το ixtreme lt+ 3.0 και να γραφεις ολα τα παιχνιδια αφου πρωτα τα τσεκαρης με το abgx360 1.0.6 και στα βγαλει ολα πρασινα.

Μεττα η εγγραφη τους με ενα απο τα 6 μοντελα liteon ihas ixtreme burner max fw + verbatim dvd+r dk δισκακια ειδικα τα xgd3 games για τα αλλα xgd2 games μπορεις να τα γραφεις με οποιοδηποτε αλλο pc dvd-recorder.

 

στο abgx360 χρειαζεται να τσεκαρω καποια επιπλεον επιλογή η τα αφηνω απλα default ολα? Θα κανω αν ειναι μια παραγγελία το liteon για καλυτερα, και οσο αντεξει το live. θα κανω μηνιαίες συνδρομες, οχι ετήσια οπως εκανα παλιοτερα και την πατησα , τζαμπα τα φραγκα :P

εχουν αναφερθει γενικα πολλα ban με το τελευταιο firmware και τα xdg3 games?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα- ίσα μετά το 2009 δεν εχει ρήξη σχεδόν καθόλου μπαν η ms.

 

Οπότε υπέθεσε ότι θέλεις και ναι χρειάζεται να αλλάξεις κάποια πράγματα στο abgx360 1.0.6.

jfz2gj.png

111ugp2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασαμε σε μια παλια κονσολα (εχει το πρωτο drive hitachi) το lt 2.0 αλλα και παλι δεν παιζει τα καινουργια παιχνιδια xgd3 οπως το skyrim και το gears of war 3. υπαρχει καποιο θεμα με το συγκεκριμενο drive;

 

τα παιχνιδια εχουν γραφτει με το προηγουμενο τροπο (transquate με το image burn) και παιζουν στα αλλα xbox που τα βαλαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...