Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα ίδια, abgx360, γράφεις και παίζεις.

 

υγ : το Catherine είναι XGD2, και να μην το γράψεις με iHAS, κανονικά θα παίξει (δηλαδή με το που έρθει, άμα είσαι offline το γράφεις και παίζεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια, abgx360, γράφεις και παίζεις.

 

υγ : το Catherine είναι XGD2, και να μην το γράψεις με iHAS, κανονικά θα παίξει (δηλαδή με το που έρθει, άμα είσαι offline το γράφεις και παίζεις)

 

δλδ πατσαρω topology?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί. Το παιχνίδι έχει την παλιά δομή δίσκου (XGD2) και δεν χρειάζεται κάτι συγκεκριμένο για να παίξει.

Προεραιτικά μπορείς να περιμένεις να γίνει verified και απο το abgx360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω εχω το xbox360 με το lt3.μεχρι στιγμης μου παιζει τα παλια παιχνιδια οπωσ gear of war 3 απλως πρεπει να περασεις μεσα το tu του καθε παιχνιδιου.τα καινουργια παιζουν με 1απλο αντιγραφικο που τα γραφω.τα πιο παλια δεν το συζητω τα παιζει κανονικα.το μονο προβλημα που εχω μετα νεα παιχμιδια ειναι οτι δεν παιζουν απο το σκληρο.τα κανω εγκατασταση κανονικα αλλα παιζουν παλι απο το dvd.αν ξερει καποιος αν μπορω να κανω κατι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω εχω το xbox360 με το lt3.μεχρι στιγμης μου παιζει τα παλια παιχνιδια οπωσ gear of war 3 απλως πρεπει να περασεις μεσα το tu του καθε παιχνιδιου.τα καινουργια παιζουν με 1απλο αντιγραφικο που τα γραφω.τα πιο παλια δεν το συζητω τα παιζει κανονικα.το μονο προβλημα που εχω μετα νεα παιχμιδια ειναι οτι δεν παιζουν απο το σκληρο.τα κανω εγκατασταση κανονικα αλλα παιζουν παλι απο το dvd.αν ξερει καποιος αν μπορω να κανω κατι.....

 

 

στα καινούρια XGD3 αν τρέξεις το παίχνίδι για κανά 5λεπτο, μετά σταματάει να γυρνάει το drive και παίζει κανονικά απο το σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα ενα δισκακι για να γραψω το catherine στο ihas και μου εγραψε 192mb... [imgburner]

εκανα το ιδιο στο dvd decrupter και μου ξαναεγραψε 192mb

 

στην πρωτη περιπτωση ανοιξα το dvd αρχειο

στην δευτερη εβαλα τα νουμερα του layerbreak

 

ερώτηση κρισεως

 

χαλασε...?

 

update

εβαλα layerbreak και το εγραψα στο παλαιο nec που εχω

και γραφτηκε κανονικα...

 

να αγχωθω οτι χαλασε το ihas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα αυτο το παιχνιδι ειναι xgd2 και ΟΧΙ xgd3 οποτε το γραφεις με το παλιο καλο τροπο και οχι δεν χαλασε το ihas απλα καλο ειναι οτιδηποτε παιχνιδι ΠΡΙΝ το γραψεις να το τσεκαρεις απο το προγραμμα abgx360 1.0.6 και οτιδηποτε και να εχει το διορθωνει και μετα απλα ανοιγεις το αρχειο .dvd με το imgburn 2.5.6.0 και γραφεις το παιχνιδι ειτε xgd3 ειτε xgd2 ειναι.

 

Καλο ειναι στο imgburn να βαλεις optimal το layerbreak και απο εδω και περα να ανοιγεις ολα τα παιχνιδια με το .dvd αρχειο.

 

Απλα τα xgd3 πρεπει να τα γραφεις οπωσδηποτε με το liteon ihas με περασμενο ixtreme burner max firmware γιατι αλλιως θα ειναι σαν ενα κοινο pc dvd-recorder και δεν θα μπορει να γραφει τα παραπαμω mb των xgd3 games ενω με περασμενο το ixtreme burner max firmware δεν θα πρεπει να σου βγαζει κανενα μυνημα οταν πας να γραψεις καποιο xgd3 game με το imgburn 2.5.6.0 οπως σου βγαζει σε οποιοδηποτε αλλο pc dvd-recorder οτι και καλα δεν χωραει στο δισκακι ολο το iso κ.τ.λ.

 

Εννοειτε οτι ολα αυτα προυποθετουν να εχεις περασμενο στη κοσνολα σου το ixtreme lt+ 3.0 ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα αυτο το παιχνιδι ειναι xgd2 και ΟΧΙ xgd3 οποτε το γραφεις με το παλιο καλο τροπο και οχι δεν χαλασε το ihas απλα καλο ειναι οτιδηποτε παιχνιδι ΠΡΙΝ το γραψεις να το τσεκαρεις απο το προγραμμα abgx360 1.0.6 και οτιδηποτε και να εχει το διορθωνει και μετα απλα ανοιγεις το αρχειο .dvd με το imgburn 2.5.6.0 και γραφεις το παιχνιδι ειτε xgd3 ειτε xgd2 ειναι.

 

Καλο ειναι στο imgburn να βαλεις optimal το layerbreak και απο εδω και περα να ανοιγεις ολα τα παιχνιδια με το .dvd αρχειο.

 

Απλα τα xgd3 πρεπει να τα γραφεις οπωσδηποτε με το liteon ihas με περασμενο ixtreme burner max firmware γιατι αλλιως θα ειναι σαν ενα κοινο pc dvd-recorder και δεν θα μπορει να γραφει τα παραπαμω mb των xgd3 games ενω με περασμενο το ixtreme burner max firmware δεν θα πρεπει να σου βγαζει κανενα μυνημα οταν πας να γραψεις καποιο xgd3 game με το imgburn 2.5.6.0 οπως σου βγαζει σε οποιοδηποτε αλλο pc dvd-recorder οτι και καλα δεν χωραει στο δισκακι ολο το iso κ.τ.λ.

 

Εννοειτε οτι ολα αυτα προυποθετουν να εχεις περασμενο στη κοσνολα σου το ixtreme lt+ 3.0 ετσι.

 

διαβαζεις τι γραφω...?

 

εγραψε 192Mb και με τους 2 τροπους [.dvd + layerbreak]

 

εχεις να προτεινεις κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυικα και διαβαζω αλλα διαβαζω και αυτο που εγγραψες:

εβαλα ενα δισκακι για να γραψω το catherine στο ihas και μου εγραψε 192mb... [imgburner]

εκανα το ιδιο στο dvd decrupter και μου ξαναεγραψε 192mb

 

στην πρωτη περιπτωση ανοιξα το dvd αρχειο

στην δευτερη εβαλα τα νουμερα του layerbreak

 

ερώτηση κρισεως

 

χαλασε...?

 

update

εβαλα layerbreak και το εγραψα στο παλαιο nec που εχω

και γραφτηκε κανονικα...

 

να αγχωθω οτι χαλασε το ihas?

Το παιχνιδι το εχεις τσεκαρει με το abgx360 1.0.6?

 

Αν ναι αν μπορεις ανεβασε εδω μια φωτο του τι λεει το abgx360 1.0.6 για το iso του παιχνιδιου.

 

Επισης οπως σου ειπα καλο ειναι να βαλεις το layerbreak στο optimal στο imgburn 2.5.6.0 και να ανοιγεις καθε φορα το .dvd που εχει φτιαξει το προγραμμα abgx360 1.0.6.

 

Οσο τωρα αφορα το ihas υποθετω του εχεις περασει σωστα το ixtreme burner max fw ετσι δεν ειναι?

 

Αν ναι δοκιμασε να γραεψεις σε ενα verbatim dvd+r dl δισκακι και αφου εχεις κανει ενα restart το pc σου και ενα opc clear history μεσα απο το μενου του imgburn

tools -> drive -> change advanced settings -> liteon.

 

Μηπως ειναι λαθος το release του παιχνιδιου που εχεις κατεβασει ρε φιλε?

 

Ανεβασε μια φωτο του abgx360 1.0.6 για να δουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ... προβλημα...η κονσολα οταν ειχε βγει το Update που κλειδωνε με firmware το ΧΒΟΧ καπου στα τελη του 2011 Νοεβριος πρεπει να ηταν την ξεκλειδωσαμε παλι . Τωρα μπηκα στο ιντερνετ και μου ζητησε live update . Το εκανα γιατι δεν επαιζαν τα νεα παιχνιδια . Μου ελεγε this disc is not supported . Τωρα μου παιζουν τα παλια ολα αλλα στα καινουργια ( sonic generations - metal gear HD - CoD MW3 ) μου βγαζει This disk is not supported . Το ιδιο και στο Gears of war 3 Που παλια επαιζε αλλα με το τελευταιο Update oxi ....καμμια ιδεα ?:??!:?!!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουμε πει απειρες φορες ρε παιδια.

Με τα νεα xgd3 games(Ολα πλεον απο εδω και περα), ixtreme lt+ 3.0 & dashboard 2.0.16499 πρεπει υποχρεωτικα ολα τα νεα παιχνιδια να ελεγχθουν και μετα γραφτουν με to liteon ihas pc dvd-recorder με περασμενο το ixtreme burner max firmware ωστε να γραφτει ολοκληρο το iso και οχι ενα μερος του(97%) με τη μεθοδο overburn ή truncate γιατι πολυ απλα θα εχετε συνεχως αυτο το μυνημα "disc unsupported"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...