Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελα JUST-GAMER το δευτερο χβοχ που εχω γραφει πισω 12.1 και ημερομηνια 6-8-2009 απο οτι εψαξα εχει jasper μητρικη ενω αυτο με το προβλημα γραφει 16.5 Α και ημερομηνια 21-7 2007 ενω ειχα και ενα τριτο με ημερομηνια φεβρουαριος 2006 απο τα πρωτα το οποιο στο χρονο μου εβγαλε το rrod.μου ειπαν απο το καταστημα οτι η εγγυηση περασε αφου ειχε κλεισει 13 μηνες δεν γνωριζα οτι η εταιρια δινει 3 χρονια για το το rrod.(την πατησα γιατι δεν ειχα ασχοληθει καθολου].το παω σε καταστημα επισκευεις κονσολων τους λεω τη βλαβη και ποτε το αγορασα και αντι τα ζωα(τελικα το ζωο ημουνα εγω) που υποτιθετε γνωριζουν να μου πουν ρε ανθρωπε στειλτο στην Microsoft το ανοιγουν,δεν ξερω τη σκατα εκαναν το μηχανημα σταματαει τα 3 κοκινα και βγαζει κινεζικα μολις βαλεις καποιο παιχνιδι και μου λενε οτι εχουν χαθει τα κλειδια του drive και αφησε το μεχρι να βρεθει καποιος τροπος να ξεκλειδωσει και θα με παρουν τηλεφωνο.Ουτε τηλεφωνο ουτε τιποτα καποια στιγμη πηγα να το παρω και δεν το ειχαν ειχε χαθει και το ωραιο μου λεει ο ενας ο ασχετος οτι η κονσολα την πρωτη φορα που την εφερες ηταν ανοιγμενη τη να του απαντησω?το δουλεμα παει στεφανι.το παθημα γινετε μαθημα και προς γνωση και συμμόρφωση με αντιεπαγγελματιες και απατεωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια την εγγυηση της καθε κονσολας την μαθαινετε πολυ ευκολα βαζοντας το σειριακο αριθμο της στο www.xbox.com.

Η επισκευη του RROD δεν εχει καμια σχεση με τα "χαμενα κλειδια", επρεπε να ζητησεις να σου αντικαταστησουν επιτοπου το Xbox και να κανεις φασαρια, ειναι τραγικα αυτα που περιγραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα και στο τριτο χβοχ μου αναψαν 3 κοκινα λαμπακια με jasper μητρικη.εβγαλα ολα τα καλωδια τιποτα αναψα εκλεισα καμια 10 φορες και μετα κανενα προβλημα,δουλευε κανονικα,μιλαμε για πολυ χαλι αδιορθωτο η microsoft για πολυ χαλι λεμε.οχι ευρο ουτε α.....α παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν πραγματικα ειναι jasper και οχι καποια παλιοτερη μητρικη τοτε χλωμο να σου εβγαλε rrod λογο προβληματος.

 

Δοκιμασε να βγαλεις σκληρο δισκο και τα παντα και να τη βαλεις να δουλεψει χωρις σκληρο δισκο ή οτιδηποτε αλλο.

 

Επισης δες λιγο τη παρακατω εικονα και πες μου ποιο βισμα εχει η δικη σου κονσολα.

IMG]http://img812.imageshack.us/img812/8716/xbox360backpicture.jpg[/img]

 

552mpt.jpg

 

 

 

Μηπως εχεις τη κονσολα σε χωρο που δεν αεριζετε καθολου εν ολιγης δεν παιρνει καθολου αερα απο πουθενα?

Αν ναι τοτε ειναι απολυτως λογικο να σου βγαλει rrod αφου δεν παιρνει απο πουθενα κρυο αερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα JUST-GAMER οτι γραφει αυτο IMG]http://img812.images...backpicture.jpg[/img] γραφει και το δικο μου.Σημερα ενταξει δουλευει.Να σε ρωτησω εχω συνδεσει ασυρματο ποντικι με πληκτρολογιο στο μενου κινουμε κανονικα, στα παιχνιδια δεν τα αναγνωριζει υπαρχει λυση? ωστε να παιζω με πληκτρολογιο και ποντικι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα η εικονα δεν δουλευρει αφετερου δεν παιζει και τοσο ρολο τι γραφει το κουτι γιατι αν το εχεις παει για φλασαρισμα σε καποια μαγαζια υπαρχει περιπτωση να σου αλλαξανε απλα το εξω πλαστικο και το μεσα της κονσολας να ειναι αλλο.

 

Γι' αυτο και σου εδειξα τη φωτο ποιο πανω ωστε να σιγουρευτεις οτι πραγματικα εχεις jasper μητρικη στη κονσολα σου και οχι καποια παλιοτερη.

 

Φυσικα και μπορεις να συνδεσεις πληλκτρολογιο/ποντικι στο 360 με ενα ανεπισημο εξαρτημα που μπορεις να δεις εδω αλλα ειναι λιγο ακριβο ειδικα αν παρεις αυτο το μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος φιλε ναι το εχω φλασαρει αλλα μετα οταν το πειρα εγραφε και γραφει η κονσολα οτι και η φωτο και τοτε μου ειχε πει ο καταστηματαρχης οτι εχει μητρικη jasper και η υποδοχη πισω ειναι η τριτη στην εικονα{jasper 3d generation).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε το κοβω πολυ κουλο να σου επαθε rrod κονσολα με μητρικη jasper μαλλον κατι αλλο παιζει.

 

Δοκιμασε να παιξεις χωρις σκληρο δισκο η' usb flash disc πανω της και δοκιμασε να βγαλεις και να ξανα βαλεις το ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ελα JUST-GAMER γι αυτο τι λες?ειναι φτηνο σε σχεση με τα αλλα και πιστευω οτι την κανει την δουλια του καλα http://www.ebw.gr/en-US/Product/8008/XFRAG-FOR-XBOX-360 ειναι και αυτο ειδα αλλα πολυ ακριβοτερο http://www.ebw.gr/el-gr/Product/6430/MAX-SHOOTER-2-FOR-XBOX-360 καθως και αυτο που ειναι απο τα ακριβοτερα http://www.ebw.gr/el-GR/Product/2912/XFPS-360-V3-SNIPER-PLUS

Επεξ/σία από στεφανος13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα και συγκεκριμένα τα ninja gaiden kai street fighter vs tekken αν πατάω στη αρχή για save με πετάει στο μενού ενω αν πατάω οτι δεν θέλω save παίζω κανονικά?(αλλά μέσα στο παιχνίδι δεν γίνετε να κάνω save και όταν επιλέγω save με πετάει στο μενού)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να κανεις ενα clear cache το δισκο και εισαι σιγουρος οτι τσεκαρες τα παιχνιδια με το abgx360 1.0.6 πριν τα γραψεις?

 

Επισης αν ενα παιχνιδι ειναι xgd3(Π.χ. ninja gaiden 3) πρεπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να το εχεις γραψει με liteon ihas pc dvd-recorder με περασμενο το ixtreme burner max fw αλλιως θα σου βγαζει disc unsupported.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα γνωρίζει κανέις σε jtag συσκευη και ενω εχω περασει το παιχνιδι κανονικά στο usb που το βρίσκω στο περιβάλλον του xbox για να το διαλέξω και να το παίξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sspetsie τρεχει FSD κατ αρχην το μηχανημα ? Αν ναι πρεπει να φτιαξεις στα settings τα Path που θα βρισκει τα παιχνιδια. Αν οχι, πρεπει να βαλεις FSD (FreeStyle Dash) και ενα launch.ini στο σκληρο (αν δεν ειναι ηδη configured σωστα αυτο που εχει η nand μεσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JUST-GAMER φυσικά το έτρεξα 2 φορές στο abgx360 1.0.6 και το έγραψα με liteon ihas.

Τα παιχνίδια αν δεν επιλέξω προφίλ το δικό μου και το αφήσω κενό όπως και το που θα αποθηκέυονται παίζουν κανονικά αν επιλέξω το προφίλ μου όμως η πατήσω save με πετάει στο αρχικό μενού του 360.

Θα δοκιμάσω να κάνω ένα clear cache....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...