Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΗΝ το κάνεις ούτε για πλάκα!! πρεπει να γιρίσεις σε stock fw να περάσεις το update και μετά το lt +3.0

 

 

 

Το ξαναγράφω για να το διαβάσει όλος ο κόσμος.

 

Οποιος έχει φλασαρισμένο ΧΒΟΧ απο εδώ και πέρα θα πρέπει να μάθει να φλασάρει μόνος του γιατί τουλάχιστον 2 φορές το χρόνο θα βγάζει η Μ$ updates που ξεφλασάρουν το μηχάνημα.

 

Οποιος έχει τσιπαρισμένο ΧΒΟΧ μπορεί η Μ$ με ένα Update να του το κλειδώσει κανονικότατα. όπως έκανε τώρα με το τελευταίο που βγήκε και κλειδώνει όλα τα φατ ΧΒΟΧ.

 

κοινώς η όλη φάση θα είναι ένα μόνιμο κινηγιτο!!

 

τις εποχές του ps2 που τσιπάραμε την κονσόλα και την είχαμε για πάντα ξεχάστε τις.

Δηλαδη να καταλαβω οταν γινει υποχρεωτικο το συγκεκριμενο update εκεινοι που εκαναν την κονσολα τους rgh την εκαναν απο κουπες ε;καθως δεν εχουν καποιο software για να αντιμετωπισουν το νεο update της microsoft ουτε μπορουν πια να "βγαλουν" το τσιπακι απο το μηχανημα τους χωρις να τα παιξει η κονσολα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οι σλιμ που είναι ήδη rgh και το περάσουν λέγεται ότι δεν υπάρχει προβλημα.

 

οι φατ κλειδώνονται αλλά διάβασα ότι βγήκε τρόπος με την χρήση xeBuild GUI.

 

Τι να το κάνω όμως, αν εγώ εκανα την κονσόλα μου rgh για να μη φλασάρω κάθε τόσο και να μπορώ να περνάω ότι update Θέλω, χωρίς να περιμένω.

 

Επίσης η Μ$ μπορεί να βγάλει update για να κινηγίσει τις slim rgh.

δικά τις είναι τα μηχναήματα. ότι θέλει κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις εγινα κατοχος ενος xbox 360 4gb.Μια και δυο παω να το flasharw διχως να χασω χρονο κ τρωω τη φολα.οι εκδοσεις του xbox που ειναι απο 8/2011 κ μετα δεν μπορουν ουτε να flasharistoun οθτε να τσιπαριστουν(συγγνωμη αλλα δε γνωριζω τις ακριβεις ορολογιες). Ισχυει οντως αυτο?δεν μπορω να κανω τπτ εκτος απο το να περιμενω?κι αν ειναι ετσι ξερει κανεις ποτε αναμενεται καποιο update για το θεμα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει, τα σλιμ που έχουν βγει με την τελευταία μητρική "κορονα" δε μπορούν ούτε να φλασαριστούν ούτε να τσιπαριστούν. το πότε είναι αγνωστο. περιμένεις ή το πουλάς και ψαχνεις να βρεις ένα σε ίδια κατάσταση που να μπορεί να παίξει αντιγραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://team-xecuter.com/

 

14717 RGH – Dual CB Glitch Achieved on Slim – Phat Next

Posted by Xecuter on Feb 22, 2012 in Featured Articles | 0 comments

 

It's been a busy few days at Xecuter HQ !

 

We are very pleased to announce that we have fully decrypted CB_B and can now achieve a full RGH hack using a STOCK TX CoolRunner on slims with the 14717 dashboard even if they have no previous nand dump or CPU_KEY !

 

We are currently working on the Phat solution – we already have the dual CB_B 6752 glitching

 

Yet another first for Team Xecuter – the RGH Scene is rescued in just a matter of days !

 

Loving this new stuff – its like the old XB1 days

 

More news soon……

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω δεν λέει αυτό. Απλώς με το καινούργιο Update της microsoft δεν μπορούσε να γίνει glitch, τώρα μπορεί.

 

Οι corona ακόμη δεν glitchaρονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη Nεο Dashbord update 2.0.14719.0

 

 

XAXAXAXA, δεν παίζεται η Μ$, μέσα σε 4 μέρες νέο Update!!!

 

"Recently M$ put out an update and around 9:17 AEST I logged on and it asked for an update, so I updated one box and the version changed from 2.0.14717.0 to 2.0.14719.0. "

 

 

 

http://www.x360keyforum.com/viewtopic.php?f=5&t=4511

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχουμε εύκαιρο κάποιο λινκ για να ξαναπεράσω firmware στο xbox 360 ας μου το πεί κάποιος :)

επίσης η συσκευή που έχω είναι απο αύγουστο 2006 δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.... απλά έχει περάσει τόσος καιρός που δεν θυμάμαι και πολλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.υπαρχει liteon ihas λευκο?αν οχι ποιο απ ολα ειναι το καλυτερο?

2.με το glitch μπορεις να παιζεις ονλινε ή κανει κρα σαν τα jtaged?οποτε καλυτερα απλο fw update lt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...