Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωκρατη καλο ειναι να το ψαχνεις πριν πεις κατι που δεν ισχυει.

 

Για τα Hitachi 32, 36, 40, 46, 47, 58 & 59 ΔΕΝ υπαρχει lt+ 3.0 μονο lt+ 2.0 και αυτο γιατι πολυ απλα δεν υποστηριζουν την αναγνωση του ap25 secror.

 

Μονο αν εχει τα hitachi 78 ή 79 πρεπει να περασει το lt+ 3.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σωκρατη καλο ειναι να το ψαχνεις πριν πεις κατι που δεν ισχυει.

 

Για τα Hitachi 32, 36, 40, 46, 47, 58 & 59 ΔΕΝ υπαρχει lt+ 3.0 μονο lt+ 2.0 και αυτο γιατι πολυ απλα δεν υποστηριζουν την αναγνωση του ap25 secror.

 

Μονο αν εχει τα hitachi 78 ή 79 πρεπει να περασει το lt+ 3.0

 

 

έχεις δίκιο αγαπητέ just gamer. ζητώ σκυμμένος στα 4 συγνώμη. αφήνω το υπόλοιπο τοπικ στις γνώσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ψάχνω ψάχνω αλλά δεν βρίσκω. έχω την XBOX360 slim 4GB black with kinect αγορά 29/12/2011 και θέλω να την ξεκλειδώσω για να κατεβάζω τα παιχνίδια από τον η/υ (όχι ντεμο) και να τα τρέχω από εξωτερικό δίσκο στην κονσόλα. Αν έχω καταλάβει καλά το μόνο που κάνει είναι να αγοράσω το XK3Y.

- Τι είδος αρχείου είναι τα παιχνίδια που θα κατεβάζω? π.χ .iso και πως θα τα αποθηκεύω στον δίσκο?

Το XK3Y τελικά ισχύει και τι επιπτώσεις έχει, πχ να μην παίζω online (χέστηκα για το bun έτσι που το κάνανε).

- Που μπορώ να το αγοράσω η να το πάω να το φτιάξουν?

Επείγομαι να την ξεκλειδώσω γιατί κάθεται, α και κανένα λινκ για κατέβασμα παιχνιδιών...

 

Ευχαριστώ.

 

σε πμ για άμεση ενημέρωση και αν υπάρχει πρόβλημα στις πληροφορίες περί καταστήματος για το ξεκλείδωμα κ.α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένει κανείς κοντά στο Ίλιον που να μπορεί να μου γυρίσει τη κονσόλα σε stock firmware;

 

Έχει BenQ drive,dashboard 2.0.12625 και περασμένο firmware ixtreme 1.3 αν θυμάμαι καλά.(μου το χε περάσει άλλος δεν έχω κρατήσει κάτι αν χρειάζεται)

 

Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο πλεον αφου εχεις παιξει αντιγραφα στη συγκεκρημενη κονσολα θελεις να τη γυρισεις σε stock firmware που να παιζει μονο αυθεντικα παιχνιδια και τιποτα αλλο?

 

Αν το κανεις για το xbox live και για να μην σε μπαναρουν να σου πω οτι απο τη στιγμη που εχει παιξει η οποια κονσολα 360 αντιγραμενα ακομα και ofline με το που συνδεθει στο xbox live στελνονται ολα αυτα τα στοιχεια στην ms ακομα και αν την γυρισεις σε stock firmware που λες και αν θελει η ms σε μπαναρει απο το xbox live ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ψάχνω ψάχνω αλλά δεν βρίσκω. έχω την XBOX360 slim 4GB black with kinect αγορά 29/12/2011 και θέλω να την ξεκλειδώσω για να κατεβάζω τα παιχνίδια από τον η/υ (όχι ντεμο) και να τα τρέχω από εξωτερικό δίσκο στην κονσόλα. Αν έχω καταλάβει καλά το μόνο που κάνει είναι να αγοράσω το XK3Y.

- Τι είδος αρχείου είναι τα παιχνίδια που θα κατεβάζω? π.χ .iso και πως θα τα αποθηκεύω στον δίσκο?

Το XK3Y τελικά ισχύει και τι επιπτώσεις έχει, πχ να μην παίζω online (χέστηκα για το bun έτσι που το κάνανε).

- Που μπορώ να το αγοράσω η να το πάω να το φτιάξουν?

Επείγομαι να την ξεκλειδώσω γιατί κάθεται, α και κανένα λινκ για κατέβασμα παιχνιδιών...

 

Ευχαριστώ.

 

σε πμ για άμεση ενημέρωση και αν υπάρχει πρόβλημα στις πληροφορίες περί καταστήματος για το ξεκλείδωμα κ.α

 

Τι μυστικοπάθεια, γιατί δεν βγάζω άκρη...?

Δεν ξέρετε η απαγορεύεται να μου πείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μπορεις να τραβηξεις το αρχικο firmware του drive της κοσνολας σου(Συνηθως αν εχεις το x360 usb pro μπορεις να το παρεις) τοτε μπορεις πολυ ευκολα να του βαλεις το x360key και οτι παιχνιδια κατεβαζεις απλα τα αποσυμπιεζεις και περνας τα .iso τους σε ενα φακελο "games" στον εξωτερικο δισκο/δισκους που θα συνδεσεις στο x360key και θα σου παιζουν μια χαρα ολα τα παιχνιδια αρκει να βαλεις στο x360key το firmware 1.20beta.

 

Οσο για το xbox live λενε οτι δεν θα εχεις προβλημα και θα παιζεις μια χαρα.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μυστικοπάθεια, γιατί δεν βγάζω άκρη...?

Δεν ξέρετε η απαγορεύεται να μου πείτε?

 

αν σε ενδιαφερει μπορω να στην κανω rgh να παιζεις

απο σκληρο δισκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κανείς να μου στείλει tutorial για να φλασάρω benq για να παίζει τα xgd3 παιχνίδια ,(αν γίνεται και απο windows να μην μπλέκω με dos).

 

Έχω το Intel Corporation 82801GB/GR (ICH7 Family) ,SATA controller ξέρετε εάν υποστηρίζεται??

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με το θέμα modding στο 360 και έχω χαθεί λίγο.

 

Για να κάψουμε ένα xdg3 game, τι ακριβώς ισχύει για να είναι συμβατό με lt+2.0?

 

Είδα έναν guide που αναφέρει πως το .iso πρέπει να patchαριστεί με το Xbox Backup Creator φορτώνοντας το 'topology for lt2.0.bin' αρχείο.

 

Αυτό είναι όλο;

 

Έχω κάψει ήδη 4 dvd και το imgburn με έχει ταράξει στα errors... Ίσως φταίει και η μάρκα βέβαια, αλλά θέλω να τσεκάρω αν είναι σωστή η διαδικασία.

 

Το Mass Effect 3 παίζει με αυτή τη μέθοδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τι στιγμη που παιζεις αντιγραφα online ή ofline ΠΑΝΤΑ υπαρχει φοβος να σε μπαναρουν.

 

Απλα αν το nba 2k12 που θα παιξεις εχει γραφτει με καποιο liteon ihas ixtreme burner max dvd-recorder ισως να εισαι ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ποιο ασφαλης στο μπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας αν ξερει καποιος να μου απαντησει.εκανα στο Xbox 360 NXE Dashboard Update 2.0.9199.0 With Avatars γιατι δεν μου επαιζε τα καινουργια παιχνιδια εγινε η αναβαθμιση κανονικα αλλα δεν μπορει να μου παιξει τα αντεγραμενα.α}τι κανω?μπορω να κανω κατι μονος μου?να περασω κανα προγραμμα και τετοια?β}αν το αφησω ετσι και παιζω τα γνησια μπορω να μπαινω στο ιντερνετ χωρις κανενα προβλημα?παρακαλω οποιος ξερει να μου απαντησει εστω και με προσωπικο μηνυμα.ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...