Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως σου λέει ο Θωμάς να κάνεις. Α, καλύτερα να φτιάξεις κι ένα καθαρό προφίλ ;)

https://support.mozilla.org/en-US/kb/profile-manager-create-and-remove-firefox-profiles

 

Αν και στο καθαρό προφίλ δεν παίζει σωστά, uninstall και re-install τον firefox. Κανονικά θέλει καθάρισμα από program files, registy αλλά κάνε την αρχή και βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρησιμοποιώ adblock plus για τον firefox και από τότε που άλλαξαν τα σχόλια στο youtube δεν τα φορτώνει καθόλου. Μόνο σε ιδιωτική περιήγηση δουλεύουν αλλά δεν με βολεύει.

Από πρόσθετα δεν έχω και πολλά, μόνο adblock plus και wot. Έχω δοκιμάσει και με καινούριο προφίλ αλλά δεν άλλαξε κάτι. Επίσης έψαξα να πειράξω κάποια φίλτρα αλλά δεν έχω βγάλει άκρη.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραξενο,μου εμφανιζονται κανονικοτατα τα σχολια συο youtube.

 

τσεκαρε στις λιστες του ABE μηπως και εχεις βαλει εσυ καταλαθως τα σχολια γενικοτερα(το παραθυρο που εμφανιζεται δηλαδη)

 

το κοιταξαι και μπορεις να αποκρυψεις τα σχολια.

Ψαξε μηπως βρεις ενα που λεει watch-discussion class:scrolldetect

post-184642-0-87739000-1390727917_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βρήκα πουθενά μέσα στα φίλτρα. Γενικά δεν έχω πειράξει κάτι στις λίστες. Μόνο την easylist έχω και είναι και updated. Το περίεργο είναι ότι δουλεύει κανονικά στην ιδιωτική περιήγηση με το adblock plus ανοιχτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε και με αλλον browser να δεις τι γινεται

την προηγουμενη εβδομαδα για 3 μερες στον λογαριασμο μου δεν μου εμφανιζοταν το κουμπι "εμφανιση περισσοτερων" στις συνδρομες μου απο οπου και να εμπαινα,με abe η χωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω κάνει αλλά δεν έγινε κάτι.

Αυτό που παρατηρώ τώρα είναι ότι όταν βλέπω βίντεο από τα προτεινόμενα της κεντρικής σελίδας, τα σχόλια φορτώνουν κανονικά, ενώ από τα subscriptions πάλι όχι. wtf?

 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα. Έπρεπε να βάλω προσαρμοσμένες ρυθμίσεις για το ιστορικό και μετά αποδοχή cookies και πλήρη καθαρισμό cache. Κάτι δεν έκανα σωστά πιο πριν.

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Επεξ/σία από Centurion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

From the dev mailing list:

 

 

Firefox engineering management met today to make a decision on if Australis should uplift to Aurora on the 29 train, or wait one more cycle to ride the 30 train. On the balance of the arguments, the decision was made to uplift.

This means:

* After uplift next week[1], Australis will be on both the Nightly channel (aka Firefox 30) and the Aurora channel (aka Firefox 29).

* Significant development will continue over the next 6 weeks, as we burn down current Australis bugs as well as new issues found by the Aurora audience. These fixes will land on both Nightly and Aurora.

* Upon the following uplift (March 17th), we'll again make an evaluation on uplifting Australis to Beta or holding it back on Aurora for the Firefox 30 train. There is significant risk to backing out a large project from Beta, so the intent will be to ride a Beta to Release.

* We will, per previous plans, cease maintaining the backout-branch for Nightly ("Holly"), and will instead be maintaining a backout-branch for Aurora. We may (pending further discussion) drop this branch as well if/when it becomes obvious that we will be uplifting to Beta.

[1] - https://wiki.mozilla.org/RapidRelease/Calendar

Justin

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...