Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

hello master, νμζω μονη λυση η αναβαθμιση, δυστυχως βαραινουν συνεχως οι browsers, τα video κλπ

 

γεια σου patrick !!

 

μπα το συγκεκριμενο δεν παιζει να αλλαχτει.. το μονο που θα μπορουσα ειναι αλλαγη του σκληρου με εναν SSD οποτε οταν γεμιζει η μνημη να μην εχουμε καθυστερησεις απο αυτο.. απλα δεν ειμαι σιγουρος αν αξιζει τη ταλαιπωρια αλλαγης..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα μετακινουνται οπου θες.

 

οκ βρηκα την επιλογη αλλα τωρα μου κανει αλλο

οταν παταω καπου να ανοιξει σε νεο παραθυρο μου το βγαζει σε μικρο και οχι maximized

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη στη δουλεια χρησιμοποιω ενα Νετμπουκ 4ετιας (Celeron 743 @1.30GHz, 2GB, win7 64bit) για σερφαρισμα κυριως, και εχω καποια tabs ανοιχτα στον firefox (μερικες φορες πρεπει να ανοιξω αλλο ενα tab σε αλλο browser, IE ή Chrome) οταν παιξω βιντεο στο Youtube συνηθως θα το παιξει με διακοπες (και αν παιξω βιντεο μεσα στο facebook θα το παιξει με ακομα περισσοτερες) μπορω να κανω κατι στον firefox? τα βιντεο τα παιζει με προτιμηση Flash ή Html5? πως μπορω να το δω αυτο;

Μηπως αν το αναγκασω να παιζει με Html5 θα ειναι καλυτερα; και πως θα το κανω;

 

θα μου ξαλαφρωσει λιγο το μηχανημα αυτο; καθως καποια στιγμη βλεπω να ζοριζεται ο επεξεργαστης και επισης καποια στιγμη γεμιζει και η μνημη και εχω κολληματα..

 

Aν δεν εγκαταστησεις το flash θα σου παιζει τα βιντεο με html5. Να ξερεις ομως οτι αυτο δεν γινεται με ολα τα βιντεο, βεβαια υπαρχει και το youtube to HTML5. Δεν ξερω αν εχει καποιο τροπο να κανει force αυτα τα βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε καποια site οπως το ant1 webtv δεν σε αφηνει να δεις τα βιντεο αν δεν ξεμπλοκαρεις το θεμα ομως ειναι οτι και να τα ξεμπλοκαρεις και να διαλεξεις να ειναι συνεχως ξεμπλοκαρισμενο με το που κλεισεις και ξανα-ανοιξεις τον firefox 29.0.1 ειναι σαν να μην εκανες τιποτα απο τα παραπανω και πρεπει να το ξανα-ξεμπλοκαρεις.

 

Δειτε τι λεει στο site της mozilla να κανεις αλλα ακομα και αυτο να κανω δεν κραταει τα sites που επιτρεπω.

https://support.mozilla.org/el/kb/giati-prepei-na-kanw-klik-gia-na-energopoihsw-prostheta?as=u&utm_source=inproduct#w_aoa-lg-iliahlaligciei-hig-aeleg-kig-aauciiei-kiieleahgg-hig-kig-gkaicei-icelcikgig

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου η καποιο προβλημα στον υπολογιστη μου, με την τελευταια εκδοση παρατηρω υψηλη χρηση cpu.Με καθαρο προφιλ χωρις addons .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η mozilla εχει βαλθεί να σπάσει όλα τα addons, ούτε το 10% δεν θα λειτουργεί σε λίγο καιρό. :unsure:

 

μπα, δεν το πιστευω αυτο γιατι

1) firefox & mozilla δεν θα υπηρχαν ή/και δεν θα ειχαν φτασει εκει που ειναι τωρα χωρις τα addons

2) λογου του free source κ τα σχετικα αμεσως βγαινουν νεα, καταπληκτικο π.χ. το classic theme restorer που βγηκε με το που βγηκε η παπαρια το australis κ μας ελυσε τα χερια,

για μενα το σπαστικο ειναι οι ηλιθιες κ αχρηστες ενημερωσεις που βγαζουν καθε τοσο λες κ κανουν εναν αγωνα δρομου,

θυμαμαι π.χ. παλιοτερα που η εκδοση τους ηταν μικροτερη απο την αντιστοιχη του internet explorer (οχι τοσο πισω στο παρελθον),  λεγαν θα φτασουμε την αντιστοιχη του ιντερνετ explorer, αλλα αυτοι πασχιζουν να φτασουν την εκδοση 100 σε 1-2 χρονια ετσι που το πανε, ελεος ρε παλικαρια, καλμα ρε που λεει κ το αγορι :P ή αλλιως get a life ρε μλκες, ετσι κι αλλιως κατι ουσιαστικο ουτε βγαζετε ουτε θα βγαλετε, τι μας πρηζετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά από τότε που έβαλα τον 29 μου κρασάρει συνέχεια πολλές φορές την μέρα συνήθως όταν αλλάζω καρτέλα βγάζοντάς μου παράθυρο αναφοράς σφάλματος και κάνοντας restart.
Τί να κάνω? Μου έχει σπάσει τα νεύρα (δεν θα προτιμούσα την λύση της επιστροφής σε προηγούμενη έκδοση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φορτωστον σε safe mode γιατι μαλλον καποιο addon στην κανει την δουλεια,

αν σε safe mode δουλευει ρολοϊ, ξαναφορτωστον κανονικα κ ξεκινα συνεχομενα restart του fx αφαιρωντας ενα addon καθε φορα μεχρι να δεις ποιο δημιουργει το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...