Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλού-κακού αντί για το 3 βάλε το 1 (No proxy).

Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα και να χρειάζεται να σβήνεις cache κάθε φορά, κάτι άλλο φταίει.

 

Κάτι που σκέφτηκα, μήπως έχεις πρόβλημα με την σύνδεσή σου και κάνει timeouts; Βγες σε παράθυρο command prompt και γράψε:

ping www.ntua.gr -t

 

Αστο λίγο να τρέξει, αν σου βγάζει timeouts πολύ πιθανό να φταίει αυτό. Τσέκαρε τη σύνδεσή σου τις ώρες που σου κάνει το πρόβλημα.

Το προβλημα που το βγαζει ολη τη διαρκεια της ημερας,οχι συγκεκριμενες στιγμες..

Πως καταλαβαινω αν θα υπαρχουν timeouts?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δες αυτό το δείγμα για τα timeouts. Δοκίμασε πάντως και με καθαρό προφίλ ή reset.

 

Αν θες να κρατήσεις backup το υπάρχον προφίλ --> about:support-->κουμπί Show folder --> κλείσε τον firefox και κράτα ολόκληρο το folder xxxxxxxxxx.default κάπου αλλού (ή rar/zip ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,δεν εχω timeout,και με 10λεπτο "τρεξιμο" του ping..

 

Καμια αλλη ιδεα?


Και επισης να σου πω οτι,τυχαινει να μου το κανει και στον chrome αυτο αλλα σε μικροτερο βαθμο..

Εχω κανει scan για malware και ειναι καθαρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαξε ενα νεο user και δοκιμασε

Το ιδιο μου κανει και με το νεο user..Και επισης,εχω απεγκαταστησει πληρως τον MF και παλι τα ιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως, κάτι έχεις φάει , υπάρχει πρόβλημα systemwide. Η χειρότερα, έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα πιο περίεργο πχ. ρυθμίσεις network adapter στα πακέτα, offload κτλ :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαθώς ο Firefox αποτελεί ίσως τον ελαφρύτερο σε RAM εξερευνητή (κυρίως με απενεργοποιημένο το plugin container), πολλοί τον προτιμούν για παλαιότερους υπολογιστές.
Όσοι τον χρησιμοποιούν σε υπολογιστή με παλιό τσιπ γραφικών Radeon σε πλήρως αναβαθμισμένα Windows 7 ή 8/8.1, πιθανώς αντιμετωπίζουν πρόβλημα αλλοιωμένης εμφάνισης κειμένου. Μέχρι να λυθεί, και καθώς μάλλον θα αργίσει, υπάρχει τρόπος παράκαμψής του.

Επεξ/σία από talos_2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο το MX4 theme. παιζω λιγο με τον stylish, να τον φερω στα μετρα μου. μολις τελειωσω θα ποσταρω screenshot.

 

α βγηκε και ο pcxfirefox 29.0.1 http://sourceforge.net/projects/pcxfirefox/

Προτεινω να βαλετε την sse3 x64 εκδοση του, εφοσων το συστημα σας διαθετει το αναλογο hardware. μακραν οτι ταχυτερο υπαρχει σε custom build για την stable εκδοση. 

για την nightly, βαλτε τον http://fbuild.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...